Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Скажи чесно, ти як?»: в Україні запустили онлайн проєкт із підтримки ментального здоров’я в умовах війни за участю зірок шоу-бізнесу

14 листопада 2022 року, 15:05

В Україні запустили онлайн проєкт «Скажи чесно, ти як?», у якому зірки українського шоу-бізнесу відверто розповідають про емоції, які переживають через повномасштабне вторгнення росії. Проєкт ініціювала перша леді Олена Зеленська у рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Основна мета «Скажи чесно, ти як?» – допомогти українцям подолати пов’язаний із війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій, сформувати культуру піклування про ментальне здоров’я та запобігти розвитку психічних розладів. А також показати, що говорити про своє внутрішнє зовсім не соромно, навпаки – це має велике значення у боротьбі зі стресом.

«Сподіваюсь, цей проєкт надихне вас. Можливо, додасть впевненості: все, що я відчуваю – нормально, і я з цим впораюсь. Бо коли наші страхи стають видимими, вони уже не мають над нами такої сили. Тоді керуємо ми самі, а не навпаки», – написала у своєму Telegram-каналі Олена Зеленська.

Особистими хвилюваннями, страхами та емоціями поділились телеведучі Ольга Бутко, Юрій Горбунов, Вадим Карп’як, Соломія Вітвіцька, співачка Світлана Тарабарова, Роксолана Сирота (ROXOLANA), Злата Огнєвіч та солістка гурту KAZKA Олександра Заріцька.

У кожному відео разом зі своєю історією зірки також розповідають про швидкі техніки, які допомагають їм подолати стрес та підтримати близьких. Ці техніки – прості та дієві, тому їх легко можна використовувати в повсякденному житті. Навіть кілька хвилин уваги до себе та своїх емоцій щодня значно зміцнять та покращать ментальне здоров’я. Детальніше – за посиланням.

Також можна додатково дізнатися, як у періоди стресу турбуватися про себе і тих, хто поруч.

Довідково.

Проєкт «Скажи чесно, ти як?» спрямований на формування культури піклування про ментальне здоров’я в Україні. Реалізований за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я за ініціативою першої леді Олени Зеленської у рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки.

Експертна підтримка – Центр психічного здоров’я та реабілітації «Лісова поляна» Міністерства охорони здоров’я України.

Розробку та впровадження програми координує МОЗ України в тісній взаємодії з українськими та міжнародними фахівцями.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]