Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Стенограма пленарного засідання 20.06.02р.

08 лютого 2006 року

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

ІІ сесія ХХIV скликання

 

 

 

Стенограма

пленарного засідання

20.06.02

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Головуючий: Міський голова

Омельченко О.О.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Київ

 

 

 

 

<----   10 ч 41 м 02 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Головуючий: Прошу реєструватися депутатів. Поки депутати реєструються, є пропозиція привітати наших депутатів, які святкували в червні місяці день народження. Почнемо з приємного. Указ Президента України про нагородження орденом за заслуги.

За багаторічну плідну трудову діяльність, вагомий і особистий внесок в розвиток столичного господарства постановляю:

Нагородити орденом за заслуги ІІ ступеня І.А.Фоменка, І-го заступника голови Київської міської державної адміністрації.

Привітаємо Івана Андрійовича. (Оплески).

День народження Іван Андрійович відсяткував два дні тому.

Черніков О.М. народився сьогодні. Має чудовий вік. Розпорядженням Київського міського голови нагороджується вищим нашим орденом "Знак пошани". (Оплески).

20 червня народився Г.М.Дігам, нагороджується подякою Київського міського голови (оплески), нагрудним знаком з цінного металу.

Так, це були ювіляри.

 

  <----   10 ч 44 м 05 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

А тепер пішла молодь.

Л.В. Качурова 1 червня, М.А. Легеза 10 червня, А.Ю.Кобринський 6 червня, В.Д.Борисов 31 травня.

Так, шановні депутати, зареєстровано 55, кворум є. Які пропозиції будудь щодо початку роботи 2 сесії 24 скликання? Розпочати.

У вас на руках є матеріали і проект порядку денного. Зачитувати я не буду. Є пропозиція прийняти його за основу, а потім пропозиції щодо змін та доповнень. Підготуйте, будь ласка, техніку. Голосується за основу.

 

  <----   10 ч 47 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-0, не гол.-5. Рішення прийнято.

Які будуть зміни та доповнення?

Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Комісія просить включити до порядку денного 2 питання: перше, "Про тарифи на теплопостачання в м.Києві", воно пройшло опрацювання в комісії, завізовано юристами і питання "Про звільнення від сплати готельного збору "Готель "Прем"єр-палац".

-Головуючий: Товстий, 44-й.

-Товстий: Я прошу внести до Регламенту "Рішення про передачу АТ "Київміськбуд-1" земельної ділянки для будівництва житлових будинків в Шевченківському районі по___, 15а". Тут питання повністю відпрацьовано на комісії, прошу внести в порядок денний і сьогодні його розглянути. Дякую.

-Головуючий: Проекти роздані депутатам? Слідкуйте, будь ласка, пропозиції Присяжнюка, Товстого. Одразу роздавайте депутатам проекти рішень. Фоменко, прошу.

-Фоменко: Я прошу внести до порядку денного питання "Про утворення адміністративних комісій при виконавчих органах, при Київській міській раді та районних у м. Києві радах". Тому що у нас паралізована робота і на минулій сесії ми прийняли не делегувати повноваження районам і районні адмінкомісії не можуть ефективно працювати, взагалі не працюють.

-Головуючий: Зубко, 64-й.

-Зубко: Я пропоную зняти з розгляду п.16 "Про перейменування Європейської площі". Я вважаю, що якщо Київрада прийме таке рішення, то це буде абсолютно дике не обгрунтоване рішення. Ця площа, так би мовити, за 10 років, після перейменування з площі Ленінського комсомолу, за нею вже є свій імідж. Сьогодні Україна йде на шляху до Європейського союзу, до європейський структур.

 

  <----   10 ч 50 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

На цій площі чудово розвивається прапор Європейського союзу, куди сьогодні спрямована інтеграція....

-Головуючий: Це у вас виступ чи пропозиція?

-Зубко: Пропозиція.

-Головуючий: Я дякую депутату Зубко. Коментувати будемо... А у нас що, всі інші площі не європейські? Одна тільки європейська? Але не будемо коментувати, депутат вніс пропозицію зняти п.16, будемо голосувати.

Почитайте проект рішення. До речі, ми за основу проголосували, прочитайте проект рішення. Там є пропозиція площа Конституції.

Гіщак, 61-й.

-Гіщак: Від земельної комісії є ще прохання. Включити два питання "Погодження Київському національному університету культури місця розташування культурно-мистецького науково-дослідного та спортивно-оздоровчого центру" і продаж вже виділеної нами ділянки ТОВ "Кершер".

-Головуючий: Ви одразу коментуйте, що комісію пройшли, юр.відділ пройшли.

-Гіщак: Комісію пройшло, юристами завізовано і підготовлено до роздачі.

-Головуючий: Секретаріат, проект рішення є? В установленому порядку оформлено? Так. Продовжуємо.

Фоменко, прошу.

-Фоменко: Ми на минулій сесії створили Головне управління земельних ресурсів. У зв"язку з цим ми просимо включити до порядку денного питання, яке пройшло комісію постійну про внесення змін до рішень Київради, для того, щоб право мало вже нове управління працювати.

-Головуючий: І остання пропозиція, хтось себе зняв. Кір"ян, прошу.

-Кір"ян: Є прохання при зміні чисельності, тільки зміну назви сьогодні розглядається структура виконавчого органу. Головне управління промислової політики (нерозбірливо), Головне управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики. (Шум).

 

  <----   10 ч 53 м 05 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Головуючий: Дзвоник, 53-й, зняв себе?

Так, пропозиції всі поступили від депутатів Присяжнюка, Товстого, Фоменка, Гіщак і Зубко. Голосуємо по пропозиціям провключення додатково необхідних проектів рішень, які роздаються в установленому порядку. Прошу підготувати техніку до голосування. Про внесення доповнень в різне.

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-2, не гол.-11. Рішення прийнято.

Була пропозиція Зубко зняти 16-й пункт, але ми вже його проголосували за основу. Тому ми проголосуємо рішення в цілому, а при обговоренні п.16, при голосуванні проголосуємо чи приймати рішення, чи не приймати рішення.

 

  <----   10 ч 56 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Воно не було в додаткові, воно було в основних питаннях і ми його вже проголосували як за основу. Готуйтесь всі до виступів по п.16. Можна голосувати в цілому, з доповненнями. Голосується рішення в цілому.

Голосування:

за-67, проти-1, утр.-0, не гол.-11. Рішення прийнято. Дякую.

У нас техніка в порядку?

Шановні депутати, поступило прохання народного депутата України М.М.Поплавського на декілька хвилин на трибуну, щоб він прийняв участь в роботі сесії Верховної Ради. Можна погодитись перед запитами? Дякую, прошу.

-Поплавський: Відповідно до чинного законодавства я в Верховну Раду пройшов по Кіровоградській області по 101 в.о. і вважаю великою честю, що я пройшов на Печерську, в елітному районі по 52 в.о. Враховуючи, що провівши великі консультації, ми переговорили з усіма і в Верховній Раді, і з мером... Я хочу по-перше, подякувати всім, що я в елітному зібрані столиці України, подякувати за те, що я разом з вами був в цій залі, для мене це велика честь і відповідальність. Я написав заяву про складання повноважень депутата Київради по 52 в.о. Хочу подякувати

 

  <----   10 ч 59 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

печерянам, я також буду представляти їх інтереси і також їх буду приймати на громадських засадах. І хотів би всім подякувати, всім, хто зі мною працював в цьому скликанні, я думаю, що більш відповідально я буду представляти інтереси Києва у Верховній раді, тому що закон, який торкається столиці, йде дуже важко і думаю, кожен голос на вагу золота. Я дякую всім колегам, хочу побажати вам щастя, добра і любові до столиці України - Києва і до своїх виборців.

-Головуючий: Подякуємо і побажаємо плідної роботи Михайлу Михайловичу, не забувай співати "Кропиву". (Шум).

Матіко-Бубнова, прошу.

-Матіко-Бубнова: Депутатський запит на адресу Київського міського голови Омельченка О.О. "Про невідповідність Закону України "Про органи самоорганізації населення" проекту типового положення про органи самоорганізації населення у м.Києві, підготовленого інститутом ім. Корецького та про надання довідки щодо надання коштів, виділених цьому інституту, з бюджету Київради. Депутатський запит депутата В.Комова.

Наступне депутатське звернення на адресу міського голови щодо необхідності врахування зауважень та пропозицій депутатів до проекту Регламенту Київради. Також депутат Комов.

Наступний депутатський запит до міського голови від депутата Комова щодо необхідності ознайомлення депутатів із Статутом територіальної громади м.Києва, прийнятим Київрадою 29 березня цього року та переданим до Міністерства юстиції.  

Наступний депутатський запит депутата Комова до міського голови про необхідність надання відповіді на статтю М.Стріхи "Над могилою князя Олега", або доповідна меру Омельченку, що опублікована в №11

 

  <----   11 ч 02 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

української газети за 6 червня 2002 року.

Наступний депутатський запит депутата Комова на адресу міського голови про необхідність складання помісячних планів роботи Київради та її виконавчих органів.

Наступний депутатський запит депутата Комова до міського голови про необхідність розробки та оприлюднення плану реконструкції забудов 60-х років та благоустрою масиву Нивки. Питання ставилося неодноразово.

Наступний депутатський запит депутата Шиманської на адресу міського голови щодо прискорення позитивного вирішення питання утеплення зовнішніх стін житлового будинку за адресою вул. Райдужна, 14.

Наступне депутатське звернення на адресу Київського міського голови від депутата Шиманської щодо термінового проведення комплексу робіт по обладнанню транспортної артерії по вул. Райдужній та створенню відповідних умов для безпеки пішоходів.

Наступне звернення від фракції "Київ трудовий" від голови фракції В.Мартинюка на адресу міського голови про необхідність розв"язання конфліктної ситуації, що склалася навколо будівництва ТОВ "Біонт ЛТД" АЗС на просп. Г.Ватутіна у Деснянському районі.

Наступний депутатський запит від депутата Л. Закревської на адресу міського голови щодо відміни розпорядження КМДА №298 від 15.02.02 "Про дозвіл на надбудову трьох поверхів будинку на вул. Вєтрова, 3" у зв"язку із проблемами інстоляції та денного світла в сусідніх будинках та функціональним перевантаженням мінімального подвір"я.

Наступний депутатський запит від депутата М.Поживанова на адресу міського голови про незадовільний технічний стан будинку за адресою вул. Курчатова та необхідність внесення цього будинку у план ремонтів у 2002 рік.

Наступний депутатський запит від депутата В.Бичкова до міського голови щодо вирішення питання подальшого фінансування будівництва дитячої поліклініки за адресою вул. Вишгородська, 54-а, як передбачено у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва на 2002 рік. Звернутися Вас, шановний Олександре Олександровичу, депутата змусила ситуація, яка склалася навколо будівництва поліклініки для дітей за адресою вул. Вишгородська, 54-а, що у Оболонському районі.

Питання про будівництво поліклініки було піднято ще в 1998 році. Вона була внесена в рішення сесії Київради про затвердження наказів виборців

 

  <----   11 ч 05 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

відповідно до розпорядження Київської міської державної адміністрації від 12 серпня 2001 року № 1703, де для розміщення поліклініки передано приміщення колишнього дитячого закладу по вул. Вишгородській, 54а з подальшою реконструкцією. Будівництво поліклініки передбачено у Програмі соціально-економічного розвитку на 2002 рік з завершенням у 2003. На сьогодні ситуація склалася таким чином: не зважаючи на те, що в будівництво вже вкладено більше одного мільйона грошей з міського та районного бюджетів, фінансування було припинено. А в районній адміністрації постало питання про продаж будівлі дитячої поліклініки комерційним структурам. Таким чином маленькі мешканці великого житлового масиву будуть позбавлені можливості отримувати належну медичну допомогу тому, що на теперішній час поліклініка знаходиться у приміщені, яке не відповідає рівню медичних закладів, а тим часом дитяче населення збільшується. В 1999 році на масиві проживало 12.453 дитини, а на початок 2002 року їх вже 14.100. Вважаючи охорону дітей та їх майбутнє головними в розвитку міста, депутат В.Бичков звертається до вас від імені всіх виборців його, їх дітей з проханням вирішити питання подальшого фінансування будівництва дитячої поліклініки і своєчасного ведення її в дію, як це передбачено Програмою соціально-економічного та культурного розвитку столиці на 2002р.

Наступна заява "Про утворення фракції "Київ трудовий" за підписом голови фракції В.А. Мартинюка, а також усіх членів фракції. Зачитую зміст заяви.

11 квітня 2002 року відбулося засідання фракції Київради "Київ трудовий". Членами фракції стали депутати Київради Мартинюк, Бичков, Кондратьєв, Дейнега, Дзвоник.

Головою фракції обрано Мартинюка.

Наступний депутатський запит  на адресу Київського міського голови від депутата А.Карпенка.

Звернутися до вас примусила ситуація, яка сталася в середній школі № 251 Деснянського району. Цей запит про аварійну ситуацію, яка склалася в середній школі.

Наступне депутатське звернення від депутата Київради В.Головача на адресу заступника голови КМДА, начальника Головного фінансового управління Падалки В.М. про повернення до бюджету Солом"янського району

 

  <----   11 ч 08 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

платежів підприємств колишнього Жовтневого району.

Наступний депутатський запит на адресу Київського міського голови від депутата Київради В.Головача про заборону зборів коштів з батьків на потреби навчальних учбових закладів.

Наступний депутатський запит М.Поживанова на адресу Київського міського голови щодо фінансування програми "Мій дім" у Деснянському районі міста.

Наступна заява від депутата Київради 60 в.о. Єрмака: “Прошу включити мене в постійну комісію з питань транспорту та зв"язку”.

Депутатський запит від депутата Щербакова на адресу міського голови.

“19 квітня цього року я направив вам, Олександре Олександровичу, звернення стосовно проблеми будівництва лінії метро від Троєщини до правобережної частини Києва.

23 травня на пленарному засіданні Київради я повторив таке звернення. Сьогодні минув термін, встановлений законодавством для надання відповіді, проте відповіді я не отримав. Знову звертаю вашу увагу на цю обставину, що спорудження Подільсько-Троєщинської лінії метро для більш ніж 500-тисячного населення Троєщини, Райдужного, Воскресенки є одним з найбільш гострим соціально-економічним питанням для всього міста. Я прошу надати мені інформацію з фінансово-економічними викладками стосовно перспектив включення до планів розвитку міста питання спорудження цієї лінії метро. Якщо вирішення такого питання потребує внесення змін до Генерального плану розвитку Києва, ухваленого в останні пленарні засідання Київради минулого скликання, то пропоную винести питання перегляду цього плану на розгляд депутатів Київради цього скликання.

Наступна заява від депутата Київради Карандєєва Р.В.:

“Прошу перевести мене з постійної комісії Київради з питань охорони здоров"я та соціального захисту в постійну комісію з питань самоврядування та інформаційної політики”.

Наступний депутатський запит щодо передачі приміщення по вулиці Ялтинська Дарницькому районному суду. Запит до міського голови за підписами депутатів Київради від Дарницького району.

Ще один депутатський запит від депутата Карабаєва на адресу міського голови:

На підставі багаточисельних звернень моїх виборців, прошу вас надати відповідні доручення щодо розгляду питання про виключення з реєстру платників ПДВ об"єднання співвласників багатоквартирних будинків

 

  <----   11 ч 11 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

мікрорайону Русанівка”.

З місця просять слова Щербаков і Гіщак. У мене все, дякую.

-Головуючий: Щербаков, прошу.

-Щербаков: Київському міському голові О.О.Омельченку.

Під час передвиборної кампанії вашим заступником Яловим В.Б. до управління СБУ по м.Києву було направлено листа, який містив недостовірні відомості стосовно мене. На підставі цієї недостовірної інформації управлінням СБУ стосовно мене було складено протокол про порушення мною норм законів України про боротьбу з корупцією, яка була подана до суду для притягнення мене до відповідальності. Вивчивши матеріали справи, суд постановив у притягненні мене до відповідальності відмовити у зв"язку з відсутністю складу правопорушень і (нерозбірливо) закрито. Під час передвиборної кампанії фінал листівок, спрямованих на мою дискредитацію, був дуже виграшною обставиною для мене, але я умисно не став надавати цим фактам широкого розголосу, оскільки тоді моя перемога на виборах могла бути оцінена, як перемога скривдженого борця, а не як обрання депутата, який втретє виборов довір"я своїх виборців. Проте, такі дії стосовно депутата Київради на мій погляд, є не припустимими. Тому я після виборів вже двічі звертався до вашого заступника з вимогою пояснити мотивацію його дій, аби переконатися, що він діяв без вашого відому. На жаль, на сьогодні відповіді я не отримав. Прошу вжити відповідних заходів.

-Головуючий: Я доручаю Володимиру Борисовичу, ми проголосуємо, надати в установленому порядку відповідь.

61-й, Гіщак.

-Гіщак:

 

  <----   11 ч 14 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Гіщак: Я звертаюсь до вас з запитом і проханням дозволити продовжити оформлення земельної ділянки спортивному клубу "Антей" на Десенці в районі Московського мосту.

Минулого року по моєму запиту комісія виїжджала. Знайшла компромісне рішення, яке полягає в тому, що невелика частина 6га, яка захоплена комерційними структурами і відрізала акваторію водноспортивного стадіону від спортсменів, погодилися виділити ці 0,3 га для тренування національної збірної, яка базується на нашому спортивному клубі "Антей".

-Головуючий: Дякую. Запити завершені. Ми практикували раніше і я прошу сьогодні проголосувати, а оформити окремо, можливо так? Голосуються запити.

Голосування:

за-76, проти-0, утр.-0, не гол.-7. Рішення прийнято.

По Регламенту окремо голосуємо? Карандєєву окремо, по Єрмаку окремо, по Поплавському окремо.

Голосується по заяві Карандєєва.

Голосування:

за-75, проти-2, утр.-2, не гол.-4. Рішення прийнято.

По заяві Самоплавського (Поплавського) голосуємо.

 

  <----   11 ч 17 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-73, проти-0, утр.-1, не гол.-9. Рішення прийнято.

Єрмака теж голосується окремо.

Голосування:

за-75, проти-2, утр.-1, не гол.-5. Рішення прийнято.

Деякі депутати запитували, що ми голосуємо по Єрмаку. Перехід в комісію в транспортну. Тобто, у нас в комісії 5 чоловік.

По "Київ трудовий" це заява була? Заява була. Протокольно секретаріат відзначає заяву депутата Мартинюка.

Я думаю, що вам буде цікаво узнати... Сьогодні розглядається на Верховній Раді принципове питання, бюджетна резолюція. В пресі ви знаєте, що бюджетна резолюція була заслухана на комітеті, не отримала підтримки. По мотивам бюджетного комітету Верховної Ради, вона не враховує всі рішення, які були прийняті на покращення соціального становища і добробуту людей в Україні. Окрім того, в бюджетній резолюції пропонується ріст ВВП 4%. Передбачається на наступний рік в проекті резолюції 10% інфляцію.

 

  <----   11 ч 20 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Такі основні показники. Звичайно, коли ВВП 4%, інфляція 10, зрозуміло, що ми в Києві не можемо формувати бюджет столиці на наступний рік, де передбачається планове погіршення добробуту і соціального захисту людей. Я хотів би звернутися до депутатів таким чином, щоб Володимир Борисович проінформував по 1 питанню, а потім продовжив проведення сесії.

Будь ласка, Володимир Борисович, до 7 хвилин, Володимир Борисович Яловий.

-Яловий: Вам розданий проект Регламенту Київради, який розглядався на пленарних засіданнях 25 квітня та 23 травня цього року. Прийнято рішення, у відповідності до якого за основу прийнятий Регламент Київради минулого скликання та направлений на доопрацювання депутатської робочої групи.

Проект Регламенту Київради повністю відпрацьований депутатською робочою групою, яка була створена вашим рішенням від 11 квітня 2002 року. На розгляд депутатської групи надійшло більше ніж 100 зауважень до Регламенту, пропозицій, змін та доповнень від депутатів та постійних комісій Київради. В результаті 8-годинної роботи депутатської робочої групи, всі матеріали, які надійшли, ретельно вивчалися по відповідному законодавству та ефективного виконання роботі в Київради. Був відпрацьований табличний варіант розгляду проекту Регламенту і багато з вас мають цей табличний варіант, я його вам демонструю.

Слід підкреслити, що більшість пропозицій, зауважень депутатів та постійних комісій Київради виявилися слушними і доцільними, а тому були враховані робочою групою та внесені до Регламенту.

Ті пропозиції, зміни та доповнення, по яких робоча група не дійшла згоди, виносяться на розгляд сесії Київради. В цілому, проект Регламенту, який узгоджений депутатською робочою групою, повністю відповідає чинному законодавству України, є логічним, послідовним чітко, викладеним та ефективним для застосування в роботі

 

  <----   11 ч 23 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Київради та її органів.

За своєю структурою Регламент регулює велику низку питань, а саме, основні засади та порядок роботи Київради та її депутатів. Порядок скликання сесії Київради та підготовки ведення пленарних засідань, розгляд і прийняття рішень ради за спеціальними процедурами тощо. Велику увагу приділено правам депутатів Київради та в їх органах, порядку розгляду депутатських запитів, запитань та звернень, та отримання на них відповідей, виконання наказів виборців, а також можливості депутатів за взаємною згодою створювати депутатські групи та фракції. В повному обсязі регламентовано порядок забезпечення депутатів Київради офіційними виданнями та офіційними матеріалами, розпорядженнями Київського міського голови та КМДА. Окрім того, Регламентом передбачена можливість більш повного висвітлення діяльності Київради та її депутатів в засобах масової інформації. Вперше в Регламенті закріплена більш чітка процедура оформлення запрошень на пленарні засідання Київради осіб, що не є працівниками секретаріату Київради. Депутатською робочою групою здійснено повний аналіз норм, які регулюють порядок підготовки питань до розгляду на пленарному засіданні Київради.

З метою забезпечення ефективності підготовки проектів рішень Київради, своєчасне їх подання до відповідних постійних комісій, юридичного відділу та Президії Київради, був удосконалений процес проходження документу в органах Київради. В цілому був передбачений більш чіткий механізм розгляду проектів рішень Київради, а саме проекти рішень по поданню суб"єкту нормотворчої ініціативи Київським міським головою, депутатами Київради, постійними комісіями Київради, виконавчими органами Київради, реєстрація в загальному відділі Київради, надаються в постійні комісії для ознайомлення депутатів. Висновки та зауваження депутатів та постійних комісій разом з проектом рішення направляються до профільної комісії та юридичного відділу секретаріату Київради для паралельного вивчення та надання висновків. Дані висновки розглядаються Президією Київради і проект рішення вноситься до порядку денного пленарного засідання Київради. Слід зауважити, що з метою виконання частини 9 ст. 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо повідомлення депутатів Київради не пізніше ніж за 10 днів про питання, які передбачається винести на розгляд ради, в Регламенті передбачена норма, яка встановлюється, це - засідання Президії буде проводитись за 12 днів до пленарного засідання Київради. У зв"язку з прийняттям нового Бюджетного кодексу України, передбачений повний та чіткий порядок розгляду, затвердження проекту рішення Київради "Про бюджет м.Києва" та звіту про його виконання. Окрім того, більш широко виписаний порядок розгляду та затвердження програм соціально-економічного та культурного розвитку м.Києва та цільових програм з інших питань місцевого значення.

 

  <----   11 ч 26 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Отже, на думку робочої групи, Регламент Київської міської ради є повністю відпрацьованим і може бути прийнятим. Єдним питанням, що залишилось неузгодженим, є питання про граничну чисельність депутатів у складі постійної комісії Київради, яке врегульовано ст. 16 Регламенту. В Регламенті, який був прийнятий за основу, передбачалось, що кількість членів постійної комісії може складати від 5 до 15 осіб. Депутат Гриненко вніс пропозицію змінити кількість членів постійної комісії, встановивши нижню межу 4 чоловіки. За пропозицією депутата Карабаєва нижню межу заплановано зменшити до 3 осіб. Вивчивши питання, депутатська робоча група внесла пропозицію залишити нижню межу в кількості членів постійної комісії Київради 5 осіб та прибрати верхню межу. Крім того, запропоновано додатково записати, що в окремих випадках Київська міська рада може прийняти рішення про меншу кількість членів постійної комісії Київради. Кількісний і персональний склад постійних комісій Київради затверджується Київрадою. Прошу вас, шановні депутати, проголосувати за пропозицію робочої групи щодо доповнення ст. 16 Регламенту з зазначеною пропозицією і в цілому проголосувати Регламент. Я дякую за увагу.

-Головуючий: Дякую. Які пропозиції будуть? Комісії всі розглядали? Погодили на комісії? Не можна. 24-й, Щербаков, прошу.

-Щербаков: У мене було дві пропозиції... Одна з них була відхилена, я зараз її озвучу, а друга була прийнята...

-Головуючий: Це не входить... Я вибачаюсь...

-Щербаков: Я теж вибачаюсь, але...

-Головуючий: Але це не входить, щоб ви коментували, що були ваші пропозиції, але не були враховані чи були відхилені. В доповіді депутат В.Б.Яловий проінформував, що робочі комісії розглядали, більшість врахували, деякі відхили, або не прийняли. Він же проінформував. Тому якщо ми будемо повертатися....

-Щербаков: Тут одна технічна помилка, а одна принципова...

-Головуючий: ...до всіх пропозицій, які додавалися депутатами, але не були враховані, то це вже є повернення. Тому є пропозиція чи голосувати, чи не голосувати. Була пропозиція з залу голосувати.

 

  <----   11 ч 29 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Тому я ставлю питання на голосування. Техніку дайте, голосується пропозиція голосувати. А інша, якщо не пройде буде не голосувати. Будь ласка, голосується рішення 1 питання. Ми домовились і прошу депутатів виконувати Регламент.

Голосування:

за-71, проти-2, утр.-4, не гол.-6. Рішення прийнято.

Я прошу депутата Щербакова, Карабаєва і Новак надати мені особисто ваші пропозиції, які не були враховані, мотивуйте, будь ласка, на робочій групі. Якщо технічна помилка, то ми її підправимо, юристи тут є. Рішення проголосовано. Прошу сьогодні депутата Щербакова, Карабаєва і Новак надати мені особисто як голові. До того, як підписувати рішення проголосоване, я обов"язково особисто прочитаю. (Шум).

2. "Про утворення виконавчого органу Київської міської ради та затвердження його структури і загальної чисельності".

Шановні депутати, у вас на руках роздані матеріали, подивіться їх, будь ласка, уважно. Зубко, я бачу, 64-й, Присяжнюк, 5-й, Петік, 87-й, Дрозденко, 57-й, Карабаєв, 37-й. Так, всі подивились? Повинні були, звичайно, розглянути до роботи сесії, доопрацьовуйте в залі.

5-й, Присяжнюк.

-Присяжнюк: Наша комісія розглянула, підтримує. Єдине, у п. 20 потрібно, на наш погляд, записати: "Головне управління промислової, науково-технічної та інноваційної політики", тому що ми співпрацюємо з Академією наук, а ніде не відображено в головних управліннях...

-Головуючий: Як міністерство називається в Україні? Я думаю, що Положенні цього головного управління буде і інвестиції, і наука буде... Ми ж Положення затверджувати будемо. Так чи ні? Чому комісія

 

  <----   11 ч 32 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

так названа, Володимир Костянтинович? Ми вже хотіли так, як в державі, так у нас головне управління. Скажімо, міністерство освіти та науки і ми так назвали Головне управління освіти та науки, а в Положення про міністерство політики ми обов"язково впишемо всі питання інвестиційної та наукової діяльності. Воно буде носити ту ж саму силу, я так думаю.

Петік, прошу.

-Петік: Комісія з питань самоврядування та інформаційної політики розглянула структуру, погодила і пропонує колегам затвердити в запропонованому вигляді. Були наші пропозиції, які враховані. Зокрема, подальше затвердження Київради. Разом з тим окремим висновком для того, щоб в робочому порядку голова розглянув, коли буде користуватися 5 пунктом рішення, подивився ситуацію навколо Головного управління комунального господарства, готельного та туризму з тим, щоб, можливо, комунальне господарство все-таки передати у функції до Головного управління житлового господарства. У мене все. Дякую.

-Головуючий: Дякую. Дрозденко, прошу.

-Дрозденко: Наша комісія з питань промисловості підтримує в повній мірі структуру, що запропонована, але я хотів би підтримати і ту пропозицію, що вніс депутат Присяжнюк з точки зору змін до 20 пункту Головного управління промислової політики.

-Головуючий: Якщо голова комісії однієї, другої наполягають...

-Дрозденко: Я просив би підтримати з метою...

-Головуючий: Вносьте зміни. Інвестиції та наукової діяльності.

Карабаєв, 37-й.

-Карабаєв: Наша комісія в цілому, підтримуючи цю пропозицію, ще раз просить підняти питання про створення в структурі виконавчого органу Київради Головного управління охорони навколишнього середовища. Ми направляли на вашу адресу ці документи і просимо ще раз до цього питання повернутися.

-Головуючий: Так, пропозиція Карабаєва... Це я уточнив у Володимира Борисовича, є Головне управління, яке очолює Мовчан.

 

  <----   11 ч 35 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Заслухати його роботу у нас на сесії. І, враховуючи, що, дійсно, ми створили Головне управління земельних ресурсів, рація така є. Протокольне доручення буде, готуйтесь заслухати роботу в плановому порядку управління не подвійного підпорядкування, яке очолює Мовчан і пропозиція Карабаєва слушна.

Кір"ян, 8-й.

-Кір"ян: Я підтримую ту структуру, яка запропонована, але просив би теж віднестися до пропозиції двох голів комісій введення назви: науково-технічної та інноваційної політики без додаткового фінансування і зміни чисельності.

-Головуючий: Приймається.

Зубко, 64-й.

-Зубко:  Ми розглядали це питання на депутатській групі "Наша Україна" і ми в цілому підтримуємо структуру, яка запропонована я хотів би тільки сказати, що це рішення тут дві невеличкі поправки необхідно привести у відповідності до Закону "Про місцеве самоврядування в Україні". Згідно ст.47 цього закону постійні комісії тільки попередньо розглядають кандидатури, які пропонуються для обрання відповідної ради. А кандидатури заступників, начальників управлінь, в принципі, згідно з законом затверджуються радою. Тому п. 4.2. дописати “за погодженням із сесією Київради”.  Це пакетне голосування по заступниках воно займе одну хвилину, затвердити і це буде у відповідності до закону. І п. 5 є пропозиція дописати: "дозволити Київському міському голові вносити зміни до структури в межах загальної чисельності". Тут написано, з подальшим затвердженням на сесії Київради. Ми пропонуємо написати “з попереднім погодженням комісії Київради”.

-Головуючий: Фіксуємо поправки.

Бичков, прошу.

-Бичков: Я тільки хотів сказати, що я не знаю, з яких причин, але наша комісія не розглядала структуру. Ми вперше сьогодні її побачили. Дякую.

-Головуючий: Я думаю,

 

  <----   11 ч 38 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

що це тому, що у нас депутат, мій заступник по медицині Бідний В.Г. Я так думаю, тому що інших причин я не бачу.

84-й, Казаков.

-Казаков: Я також підтримую своїх колег-депутатів Присяжнюка, Дрозденка, Кір"яна про внесення змін до 20 пункту. При розгляді обов"язків заступників бажано, щоб все-таки Головне управління промислової політики, так як воно буде називатися та Управління з питань підприємництва - воно було підпорядковане, наприклад, Кір"яну. Тоді б було правильним і було б ефективно. Ми будемо робити перерозподіл обов"язків і Ю.І. Россади передамо В.А. Кір"яну. Буде у нас все правильно. Ми без вас нічого не будемо робити, тим більше те, що у нас сьогодні є досягнення чудові в промисловій політиці в місті.

-Головуючий: Падалка, 68-й.

-Падалка: Я просив би, щоб редакція пункту 4.2. і 5 залишилась без змін, оскільки по п. 4.2. заступники голови Київської міської державної адміністрації самоврядні повноваження надані Київському міському голові. А в законі про місцеве самоврядування не виписаний порядок, взагалі, затвердження заступників голови КМДА. Тому, для того, щоб не вступати в протиріччя з законом про місцеві державні адміністрації, оскільки складно розділити повноваження заступника чи з самоврядних повноважень, чи з питань виконавчої влади, то залишити в такій редакції. Що стосується п.5, то він передбачає з подальшим затвердженням на сесії Київради, це він передбачає розгляд постійних комісій. Це потрібно залишити в тій редакції, в якій є. Дякую. Бабак, 77-й, Легеза 25-й. Одразу всі запишіться.

-Бабак: В цілому погоджуюсь.

 

  <----   11 ч 41 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Погоджуючись зі структурою, я все-таки хочу звернути увагу на ці доповнення, які йдуть по п.20 щодо перейменування Головного управління промислової, науково-технічної політики і т.д. Я повністю погоджуюсь з позицією вашою. Не випадково в державі названо Міністерство освіти і науки. Міністерство освіти і науки підписало угоду з Національною академією наук. На решті, навели десь на рівні держави певний порядок щодо науково-технічної політики, яка повинна бути сконцентрована в одному управлінні. Знову в місті буде різниця. Називається Міністерство промислової політики, так повинно називатися Головне управління.

-Головуючий: Легеза, 25-й, більше немає депутатів.

-Легеза: Верховною Радою України був прийнятий Закон “Про охорону культурної спадщини”, яким передбачено створення на місцях органів охорони культурної спадщини. Можливо, у п. 30 необхідно записати замість Управління охорони пам"яток історії, культури та історичного середовища Управління охорони культурної спадщини. Дякую за увагу.

-Головуючий: Так, в законі це можливо. Мабуть наш Кухаренко упустив це питання.

Гіщак, 61-й.

-Гіщак: Я все-таки хочу підтримати пропозиції двох голів комісій по зміні назви по п.20. Оскільки наука в Києві, яка взаємодіє в основному з промисловістю, не гуманітарний аспект, тут мало розглядається. Тому їй природно бути саме в Головному управлінні промислової політики. Це від Академії Наук.

-Головуючий: Шановні депутати, є пропозиція з поправками, доповненнями депутатів, які були внесені всі без винятку, тільки п. 20 викликав подвійну думку: промислової політики поставимо інноваційної та наукової, а там залишаємо освіти та науки, по великому рахунку. А тут

 

<----   11 ч 44 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

інноваційної та науково-технічної. Можна так погодитись? Можна. І те, що запропонував депутат Легеза, це принципове питання. В законі виписано новий підхід, нове поняття історичного середовища, наш Кухаренко, голова комітету, мабуть, упустив. Тому врахуємо, а юристи доопрацюють. Як залишити частинку комітет по охороні пам"яток та історичного середовища, а якщо історичне середовище, це все наша історія давнини, то добавити потім культурної спадщини. Юристи доопрацюють, але слушне зауваження депутата Легези.

Шановні депутати, щодо 4.2. та 5 коментував депутат Зубко і Падалка. Я не порушував нічого в штатному розкладі протягом 6 років. Всі перевірки, які були у нас і Аудит, і рахункова палата за рішенням нашої сесії всі матеріали є і нові депутати можуть ознайомитись. У нас порушень штатного розкладу не було і сьогодні нема. І те, що я в цьому місяці вніс зміни в структуру вашого органу виконавчого, адміністрації, то я вас інформую: Іван Миколайович Салій повернувся на свою посаду згідно з законом про депутата Верховної Ради, який після терміну виконання своїх обов"язків повертається на цю або рівну посаду. Враховуючи , що цю посаду займав заступник Іван Петрович Данькевич, я перепризначив перерозподілом обов"язків депутата Данькевича І.П. і призначив Салія І.М.

2. Заступниками через тире начальниками Головних управлінь Борисова, Поживанова і Муховікова я призначив після того, як вони пройшли співбесіду відповідно до Закону про місцеве самоврядування та Закону “Про місцеві державні адміністрації”, погодження 4 комісій, не тільки профільної однієї, а 4 комісій. Голови комісій тут присутні. В установленому порядку заступник Яловий, а подання на них робив мій перший заступник          Фоменко І.А., тому що я сам собі доручення писати не міг, як голова адміністрації міському голові. Перший заступник         Фоменко І.А. подання подавав, а заступник по раді Яловий опрацював з 4 комісіями. По кожному позитивні висновки у мене є. І у мене є повне право рахувати, що призначення відбулися згідно з законом. Коли ми затвердимо сьогодні з вами структуру, наповнимо цю структуру повністю по прізвищах всіма іншими, будь ласка, нема проблем, ми тут зробимо цю структуру по прізвищах і затвердимо на сесії. А поки що йде все в порядку закону. Можна голосувати? Підготуйте, будь ласка, техніку.

Голосування:

за-75, проти-1, утр.-2, не гол.-6. Рішення прийнято.

Віктор Михайлович, доповните з Карабаєвим як Головне управління буде називатися поки без чисельності. Чому без чисельності? Тому, що заслухаємо спочатку звіт управління державного, а там поділимось або з міністерством, або будемо отримувати додатково, так, як це ми погоджували з Комітетом земельних ресурсів, з Анатолієм Степановичем.

3 питання

    

  <----   11 ч 50 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

ми проголосували. Володимир Борисович продовжить роботу, якщо буде щось цікаве і корисне, я вас проінформую.

-Яловий: Питання 4 "Про делегування районним у м.Києві радам 24 скликання повноважень щодо надання додаткових пільг окремим платникам державного мита". Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Справа в тому, що таке процедурне питання, я не думаю, що тут особливо потрібно обговорювати, ми просто делегуємо районним радам права та тільки окремим платникам щодо сплати державного... Я прошу проголосувати.

-Головуючий: Можна ставити на голосування? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-74, проти-1, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

5. "Про звільнення громадянина Сліпченка від сплати прибуткового податку із вартості квартири, що передається йому у власність".

Нема запитань по цьому рішенню? Можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-75, проти-0, утр.-0, не гол.-9. Рішення прийнято.

"Про звільнення Задніпрянського від сплати пайової участі (внеску) у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м.Києва". Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-79, проти-0, утр.-1, не гол.-7. Рішення прийнято.

Переходимо до розгляду 7 питання....

Два додаткових питання можна розглянути, Присяжнюк доповідає? Будь ласка.

 

  <----   11 ч 53 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Можна розглянути зараз, Присяжнюк доповідає? Прошу.

-Присяжнюк: Додатково було внесене питання "Про внесення змін від сплати готельного збору ВАТ "Прем"єр-палац готель". В чому суть питання? Ми тут вирішуємо питання позитивно в нашу сторону. Ми вирішили раніше, згідно з розпорядженням Київського міського голови, ці повноваження ми йому делегували на 4 квартал. Але зараз ми підрахували, прибуток від готельного збору перевищує ті витрати, які вони понесли у зв"язку з перенайменуванням. Тому ми їх звільняємо тепер, тільки на 4 квартал. Тому це йде в позитив нашого бюджету.

-Яловий: Голосуйте. Скільки гривень, питають? 1 мільйон в квартал.

Голосування:

за-54, проти-2, утр.-4, не гол.-24. Рішення прийнято.

-Присяжнюк: "Про тарифи на теплопостачання в м.Києві".

Питання, насправді воно не таке проблематичне, як здається на перший погляд. Справа в тому, що Київрада минулого скликання в свій час прийняла рішення про підвищення тарифів. Але ми потім прийняли рішення підвищувати ці тарифи поступово, спочатку на 50%, а потім ще підняти на 50%. Але, виходячи з того, що на сьогоднішній день тарифи на теплопостачання, що теплопостачання в м.Києві, ну, що найменше на 20% нижче за самий низький тариф в інших областях, а також, виходячи з того, що як раз теплопостачання - це збиткова галузь для "Київенерго" і вона покривається тільки за рахунок часткових надходжень від сплати за електроенергію, виходячи з того, що ціни на газ підвищилися і ми якщо не підвищено на сьогоднішній день десь біля 10% порівняно з тим, що було, не зможемо підготуватися до зимового періоду належним чином. То було прийнято рішення дещо підняти тарифи. Якщо будуть більш детальні питання, то я з Іваном Андрійовичем готовий відповісти на ці питання.

-Яловий: Дякую, які будуть запитання? Голиця, прошу.

-Голиця: Мова йде про те, що це надзвичайно серйозне питання. Це зачіпає населення м.Києва

 

  <----   11 ч 56 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

2 млн. 600 грн. Я хотів би внести пропозицію, запитати Володимира Костянтиновича, чи враховані думки комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу. І на кого покладений контроль за виконанням цього рішення? Якщо ви пишете: “покласти контроль...”

-Яловий: Я прошу, Присяжнюк, дайте відповідь.

-Присяжнюк: Шановні колеги, дійсно, в нашу комісію поступила... справа в тому, я думав,  що роздали той проект, який  прийшов і в тому числі був погоджений з вашою комісією. Це чисто технічна помилка. Тому що, дійсно, комісія житлово-комунального господарства дала свої пропозиції, суть яких... Вони погоджуються, в принципі, і добавляється два пункти. Це укладання прямих договорів з фізичними та юридичними особами на електро- тепло- та водопостачання на пряму "Київенерго", а не через житлово-комунальні контори.

Ще один пункт заборонити проведення розрахунків майном, що належить до комунальної власності міста Києва за рахунок погашення заборгованості за спожиту теплову, електроенергію та водовідведення. Хоча це і не робилося, але це варто відмітити в рішенні Київради.

-Яловий: Я дякую. Щербаков, 24-й.

-Щербаков: Я не зрозумів, нам роздали один проект, а голосувати і підписувати будемо інший? Хіба можна доповнення з голосу вносити, яке стосується всього населення м.Києва. Хіба таке можна робити?

Далі. Коли мова йде про розрахунки чи про укладення догорів на пряму, то треба зазначити, а як же будуть заявки виконуватися, якщо опалення у будинку, особливо, у багатоповерховому погано працює. В ЖЕК після цього телефонуйте, як він зараз каже, що ліхтарів, до кого завгодно, але не до мене. Далі, я не зрозумів, на яку саме суму конкретно підвищується плата. І не зрозуміло, коли ці фонди почнуть втілюватися. Фонди для створення і обладнання лічильників у квартирах, коли вони почнуть монтуватися?

Ще одне. Такі рішення, які стосуються фінансових питань, друге рішення підряд. Якби ви сказали, що ми на мільйон гривень, без обговорення, звільняємо готель-палац, то були б інші питання і скільки тоді наші виграші.

 

  <----   11 ч 59 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

А то ми на пальцях сказали, що це позитив у нашу суму. Я задав з перейменуванням, яка сума? Мільйон. Хіба це реально? Перейменування мільйон коштує у квартал.

-Яловий: Я прошу, включіть мікрофон, Фоменко.

-Фоменко: Я почну з кінця, якщо можна відповім Віктору Захаровичу. Було підписано розпорядження міського голови звільнити на ІІ, ІІІ ІУ квартал готель "Україна". Ми (нерозбірливо) пропозиція, після того, як бюджетна комісія розглянула це питання, вивчили додатково і подивилися, що достатньо буде звільнити лише на один квартал, а не на 3. Ви, коли запитали, яка ціна, за перший квартал надходжень за готельний збір 1 млн. 20 тис. грн., тому я так коротко і відповів на ваше питання. Що стосується пропозиції Голиці, вона абсолютно слушна і, дійсно, у нас виникають великі проблеми, коли за борги населення теплопостачальні організації виставляють питання до арбітражів на стягнення тої заборгованості. Але в рішенні сесії проти закону ми не можемо записувати, тому може це бути оформлено як протокольне доручення міського голови, а рішення я прошу підтримати.

Що стосується конкретних цифр, я вам скажу. Сьогодні житлово-експлуатаційні організації міста, тобто, населення платить за одну гігакалорію 53,5 грн. з ПДВ. Узгоджений проект піднімає цю ціну до 65,3 за одну гігакалорію, або збільшується на 11,2%. Якщо ми таке рішення не приймаємо, то у зв"язку з тим, що за минулий рік по тепловій енергії і гарячій воді "Київенерго" отримало 118,8 млн. збитків, то ми зобов"язані, як орган, який встановлює тариф, тоді закласти в бюджет відшкодування принаймні до собівартості. Зараз буде по собівартості у нас теплова енергія і вода нижчою, але ми порахували, що за рахунок прибутку по електроенергії вона перекриє. І буде становити 80 коп. з кв.м., а діяло 72 коп. на сьогодні. Тобто, ми збільшуємо вартість на на 11,2 коп. Прошу підтримати.

-Яловий: Записалося ще ряд депутатів. Прошу, Карпенко, 17-й.

-Карпенко: Те, що говорив Іван Андрійович, Володимир Костянтинович, я поважаю їх думку, але

 

<----   12 ч 02 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

нам на наступному прийомі прийдеться відповідати своїм виборцям за нові тарифи, і тому, звичайно, тарифи, я згоден - треба піднімати, тому що збитки потерпає "Київенерго", але депутат Київради має бути забезпеченим тією інформацією, якою ми повинні володіти, розрахунками, які збитки, розрахунок собівартості і т.д. Ми цього нічого не маємо. А це питання більш політичне, ніж просто економічне для кожного із жителів міста Києва. Тому я вважаю, треба забезпечити всіх депутатів цими розрахунками, відкласти це рішення і прийняти його на наступному засіданні. Тим більше, що це питання не розглядалося і в комісії по ринкових відносинах, я не розумію чому. Дякую.

-Яловий: Дякую, Плачков.

-Плачков: Я прежде всего хочу обратить внимание на то, что мы вводим в действие решение, которое принято 20.10.00 по тем расчетам, когда были произведены, были проанализированы и было принято о поэтапном вводе. И была введена первая половина и вторая половина в связи с целым рядом событий политических в том числе, мы отложили. Второй момент. Идет розгар подготовки к отопительному сезону и чтобы мы не говорили, 15 октября нам надо будет начинать отопительный сезон. Если откладывать на какой-то период, мы просто можем сорвать, мы уже срываем колоссальный объем работы, связанной с подготовкой к отопительному сезону.

Третий момент. Что касается, Виктор Захарович говорил по поводу прибора учета, то не ожидая создания фонда, мы уже устанавливаем приборы учета по теплу на весь жилищный фонд города, по всем районам. И запланировано часть кредита, которого мы знаем и утвердили перенаправить на установку прибора учета и где-то до 95 года полностью закрыть этот вопрос. Поэтому по созданию прошу ускорить эту работу, эти 3% обязательно будут направлены.

Что касается вопроса Михаила Николаевича, то, действительно, есть целый ряд проблем, которыми мы занимаемся и дано поручение Александра Александровича изучить опыт тех стран, которые уже работают и эти проблемы решены. Это отдельный вопрос, где будет подготовлена концепция системы взаимоотношений не только по теплоэнергии, но и по електроэнергии и она на сессии будет рассмотрена. Сегодня идет вопрос о

 

  <----   12 ч 05 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

тех тарифах, которые были приняты депутатами в 10 месяце 2000 года. Спасибо.

-Яловий: Я дякую. Депутат Присяжнюк.

-Присяжнюк: Я все відповів.

-Яловий: Дякую. Голиця, прошу.

-Голиця: Розуміючи всю складність цього питання і розуміючи ту відповідальність, я хотів би сказати наступне: я закликаю депутатів, перше голосувати за підвищення тарифів, як би це боляче не було, тому що в умовах ринкової економіки ми не можемо ставити галузь на коліна  і змусити працювати їх на збиток. Друге, я хотів би, щоб Володимир Борисович озвучив проект рішення сесії Київради, запропонований постійною комісією з питань житла та комунального господарства і просив би депутатів проголосувати цей проект в такій редакції: Головне в цьому проекті він передбачає підвищення тарифів, те, що просить Іван Васильович Плачков, але у нього є доручення, конкретні доручення, які серйозно змінюють ситуацію і може тоді людям щось пояснимо. Не можна сьогодні, за рахунок підняття однієї галузі вбивати іншу галузь - житлово-комунальне господарство. Тому якщо є запитання по цьому проекту розпорядження, я готовий відповісти, але прошу поставити цей проект рішення на голосування.

-Яловий: Я дякую. Шановні колеги, перед тим, як поставити дане рішення на голосування, я вам зачитаю пункт 4 додатково, який з"явився в даному рішенні. Акціонерній електропостачальній компанії "Київенерго", ЗАТ "Енергогенеруюча компанія "Укркомпауер", Державному комунальному об"єднанню водопровідно-каналізаційного господарства "Київводоканал":

1. протягом 2002 року укласти прямі договори з фізичними та юридичними особами на електро-, тепло-, водопостачання та водовідведення житлових будинків.

2. При необхідності, за рахунок штатної чисельності житлово-експлуатаційних організацій створити організацію, підпорядковану акціонерній енергопостачальній компанії "Київенерго" для укладання договорів зазначених в попередньому пункті.

3. Заборонити проведення розрахунків майном, що належить до комунальної власності міста за рахунок погашення заборгованості за спожиту теплову, електричну енергію, воду та водопостачання.

Я дякую. Я теж прошу депутатів підтримати це рішення і проголосувати. Ми його проголосували в жовтні 2000 року, ми тоді відкладали до нового року, потім розглядали, ми протримались з вами практично

 

  <----   12 ч 08 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

майже 2 роки. На сьогоднішній день всі розрахунки показують, що нам необхідно це рішення прийняти. Прошу, проголосуйте, будь ласка з доповненнями, які були зачитані. (Шум). Шановні колеги, додаток стосується, по великому рахунку, тільки одного, воно зобов"язує вас і тих, хто відповідає за ці питання, укласти прямі договори з фізичними особами, нічого іншого це рішення не несе. Все інше стосується, тому це єдине, про що ви можете заперечувати. Фоменко, прошу.

-Фоменко: Вдумайтесь самі, пропозиція перейти на прямі договори мільйон квартир, мільйон договорів по воді, теплу, по гарячій воді, ви собі уявляєте, що це таке? Це тисячі людей, які будуть сидіти на цій роботі. Це перспектива, колись будемо переходити. Але на сьогодні це абсурд, приймати рішення подібне. Вдумайтесь самі. Точно так, як і припинити практику. Доручення міського голови сьогодні підготуємо і піде, але рішення не можна протизаконне приймати, тому що законодавство передбачає узгодження господарських проблем вирішувати в суді.

-Яловий: Іван Андрійович, я дякую, і пропоную депутатам зняти на доопрацювання дане рішення. Я не можу ставити на голосування, коли один заступник міського голови пропонує одне, а інший друге. (Шум). Я прошу, Головач.

-Головач: Я пропоную так, залишити пропозицію заступника Голиці, але там написати: здійснити заходи

 

  <----   12 ч 11 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

щодо запровадження чогось, про наслідки доповісти на наступному засіданні сесії Київради. До наступних засідання і конкретний текст. Ми вже в комісії бюджетній створили робочу... по стану розрахунків заборгованості.

-Яловий: Так, я вношу зняти це питання. Прошу, проголосуйте, будь ласка. Зняти на наступне засідання. Мене не цікавить, якщо ви, як перший заступник, не змогли зібрати і домовитись з Голицею, як вашим заступником, і ще одним заступником голови, підпорядкованим вам і деякими комісіями Плачкова. Я не збираюсь тут базар устраювати. Ви домовляйтесь і давайте виносьте.

Я ставлю на голосування в порядку надходження. Перша пропозиція без доповнень голосуємо, друга пропозиція з доповненнями і третя, моя пропозиція, зняти. Я прошу, перша пропозиція - без доповнень, протокольним дорученням.

Голосування:

за-14, проти-29, утр.-8, не гол.-32. Рішення не прийнято.

Друга пропозиція - з тими добавками, п. 4, які були зачитані і з коректировкою депутата Головача, прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-20, проти-17, утр.-10, не гол.-36. Рішення не прийнято.

Третя - без доповнень Головача, проголосувати за п. 4.1., 4.2., 4.3.  Прошу.

Голосування:

за-20, проти-18, утр.-17, не гол.-27. Рішення не прийнято.

Остання пропозиція - розгляд перенести на наступне засідання, проголосуйте, будь ласка. Протокольно доручити першому заступнику голови КМДА, депутату Фоменку створити робочу групу, опрацювати дане питання з заступниками і комісіями, і остаточно винести на 11 число

 

  <----   12 ч 14 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

на голосування сесії.

Голосування:

за-72, проти-0, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято.

Про питання містобудування та землекористування. Легеза, прошу.

-Легеза: Пропонується до розгляду земельні питання...

-Яловий: Є пропозиція приватизацію земельних ділянок, садівничих товариств проголосувати. Нема заперечень? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-58, проти-0, утр.-0, не гол.-26. Рішення прийнято.

-Легеза: 2-з "Про приватизацію земельної ділянки гр. Городецького Д.О. для індивідуального садівництва".

-Яловий: Нема заперечень? Давайте проголосуємо.

Голосування:

за-55, проти-0, утр.-1, не гол.-28. Рішення прийнято.

-Легеза: 3-з "Про внесення змін до рішення Київської міської ради".

-Яловий: По внесенню змін немає зауважень? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-56, проти-0, утр.-1, не гол-27. Рішення прийнято.

-Легеза: 4-з "Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків і господарських будівель".

-Яловий: Які є зауваження? Бідний, прошу.

-Бідний: Я прошу рішення з-4 зняти щодо відведення землі

 

  <----   12 ч 17 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

для індивідуальної забудови села Троєщина. Справа в тому, що сьогодні назріває і була назріла серйозна ситуація серед громади села Троєщина. Село Троєщина знаходиться в інфраструктурі Деснянського району і в міській зоні. Враховуючи те, що сьогодні село Троєщина повинно бути вкладено і відповідно впроваджено в програму соціально-економічного розвитку м.Києва, тому що на сьогоднішній день цей мікрорайон не має ні каналізації, ні достатнього газопостачання. А, враховуючи те, що в індивідуальному порядку йде відведення земельних ділянок тому є пропозиція зняти п.1, 3, 4, 6, 15, 21, 33 і прохання дати доручення сьогодні управлінню Муховикова для того, щоб сьогодні розробити генеральний план розвитку села Троєщина з залученням інвесторів. Тому що сьогодні індивідуальна забудова не реальна, там немає умов для проведення індивідуальних забудов.

-Яловий: Перерахуйте пункти ще раз.

-Бідний: Пункт 1, 3, 4, 6, 15, 21, 33.

-Яловий: Нема заперечень проти того, щоб вилучити ці пункти. Додатково розглянути.

-Легеза: Їх можна вилучити, але я хочу сказати, що люди в селі Троєщина хочуть мати по гектару землі. Це просто для інформації, яка їм не належить. Я Валерія Григоровича підтримую, але по га землі люди, які не мають на неї документів, тут нічиї права не ущимляються.

-Яловий: Я прошу проголосувати дане рішення без цих пунктів, ці пункти додатково на вивчення. Голосуйте без пунктів 1, 3, 4, 6, 15, 21, 33.

Голосування:

за-58, проти-0, утр.-4, не гол.-22. Рішення прийнято.

-Легеза: з-5 "Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для ведення садівництва".

-Яловий: Голосуємо? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-64, проти-0, утр.-0, не гол.-20. Рішення прийнято.

-Легеза: з-6 "Про припинення права користування земельними ділянками та визнання актів такими, що втратили чинність".

-Яловий: Чи є зауваження по цьому рішенню? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-60, проти-0, утр.-1, не гол.-23. Рішення прийнято.

 

  <----   12 ч 20 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Легеза: з-7 "Про надання і вилучення земельних ділянок та припинення права користування землею".

-Яловий: Борисов, прошу.

-Борисов: Я прошу пункти 1, 8, 14 доповнити пунктом: "питання пайової участі вирішити до початку будівництва..." далі за текстом, який є в інших пунктах, які практично також тексту, як і мною названі. І ми вже це питання неодноразово піднімаємо, я просив би Анатолія Миколайовича, коли готуються ці проекти рішення, не забувати про це, тим більше, що він вже тепер, вже практично висока посадова особа.

-Легеза: Який переходить в правокористування, у зв"язку з переходом власності на об"єкти. Ці об"єкти були побудовані давно і, на мою думку, була сплачена пайова участь попередніми землекористувачами...

-Борисов: На вашу думку, ця попередня не була сплачена, тому що довідки нема з Управління економіки.

-Легеза: У нас немає в рішенні цього, це для експлуатації та обслуговування. Це не нове будівництво. Ми ніколи не пропускаємо, ми зараз і на павільйони, які згідно з районними рішеннями, відводилась земля під їх розміщення і під інші об"єтки, якщо земельна ділянка не була відведена...

-Борисов: Я вибачаюсь, п. 2-й "затвердити проект відведення земельної ділянки для будівництва, обслуговування тимчасового торговельного павільйону". Пункт передбачений. Пункт 5 чи 6, аналогічний текст "для експлуатації та обслуговування павільйону кафе", 9-й пункт "експлуатація, обслуговування побудованого павільйону". Читаємо 10.1.5 "питання пайової участі вирішити"... Що ви мені тут розказуєте?

Один і той же текст в різних пунктах, тільки у одних є, а у інших немає.

-Яловий: У мене є така пропозиція, шановні колеги, мені по-перше, приємно, що заступник по економіці турбується про бюджет міста. Я просив би, якщо не буде заперечення у депутатів, проголосувати це рішення, а земельній комісії разом з заступником по економіці подивитися ці пункти окремо, і якщо є необхідність ввести. (Шум). Пункт 1, 8, 14 окремо погодити, але проголосувати зараз.

-Легеза: Добре.

-Яловий: Нема заперечень? Нема. Голосуємо.

 

  <----   12 ч 23 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-1, не гол.-18. Рішення прийнято.

-Легеза: з-8 "Про оформлення права користування земельними ділянками".

-Яловий: Які є зауваження по цьому рішенню? Голосуємо.

Голосування:

за-56, проти-0, утр.-0, не гол.-28. Рішення прийнято.

Я прошу протокольне доручення земельній комісії вивчити 3 питання разом з депутатом Петіком. Петік, прошу.

-Петік: Я прошу повернутися по 3 п. і відкласти це питання. Мова йде про те, що завод Артема просить...

-Яловий: Ми вже проголосували. Я прошу пояснення дати.

-Петік: Я прошу повернутися до цього питання на підставі ухваленого нами Регламенту.

-Яловий: Не підходить ухвалений вами Регламент. Я прошу дати пояснення, чому знімається цей пункт? Тому що ми ще раз будемо голосувати.

-Петік: Тому що завод Артема передав весь житловий масив Сирець, а всі вбудовані приміщення і хоче це двоповерхове окремо стояче приміщення з земельною ділянкою забрати собі. Я думаю, що коли він відновить все по житловому господарству, тоді одержить це приміщення, де давно вже нема культури.

-Яловий: Є пропозиція зняти п. 3-й з цього рішення. Нема заперечень? Проголосуйте за те, щоб виключити даний пункт з даного рішення. Я прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-70, проти-0, утр.2, не гол.-12. Рішення прийнято.

Рішення окрім п.3 прийнято.

-Легеза: з-9 "Про погодження місць розташування об"єктів".

-Яловий: Борисов, прошу.

-Борисов: Я прошу зняти п.14-й з розгляду цього питання, я хочу особисто розібратися з цим товариством з обмеженою відповідальністю "Плеяда" в цілому, бо воно формує на сьогоднішній день особливі

 

  <----   12 ч 26 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

стосунки з Київською міською владою щодо економічних і інших питань. Я прошу це питання зняти до наступної сесії.

-Яловий: Можна голосувати без п.14. Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-65, проти-1, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято.

-Легеза: з-10 "Про продаж приватному підприємству "Київський центр "Досвід" земельної ділянки для експлуатації та обслуговування автомийки на вул. Дегтярівській, 56 у Шевченківському районі".

-Яловий: Нема заперечень? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-63, проти-0, утр.-0, не гол.-21. Рішення прийнято.

-Легеза: з-11 "Про приватизацію земельних ділянок для будівництва, обслуговування житлових будинків, господарських будівель і споруд".

-Яловий: Є запитання у депутатів? Голосуйте.

Голосування:

за-68, проти-0, утр.-0, не гол.-16. Рішення прийнято.

-Легеза: з-12 "Про погодження місць розташування об"єктів. (Із зауваженнями юристів)".

Справа в тому, що ми винесли рішення, яке було попереднє "Про погодження місць розташування об"єктів". Це ті справи, які були розглянуті комісією попереднього скликання, тобто, ще до виборів, а у зв"язу з новим Земельним кодексом і нашим положенням, яке ми прийняли теж до виборів, не передбачено погодження місць розташування крім окремих випадків, коли земельна ділянка вилучається із постійного користування. Тому тут є зауваження юристів. Я думаю, що ці рішення можна проголосувати і нічого тут немає протизаконного, але надалі ми будемо вже працювати у відповідності до того рішення, яке було прийнято нами до виборів.

-Яловий: Можна погодитись? Юристи можуть погодитись з таким рішенням? (Шум).

-Легеза: Тут немає нічого протизаконного, абсолютно.

-Яловий: Я хотів би почути юридичну службу.

 

  <----   12 ч 29 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Ми голосувати можемо з урахуванням зауважень чи ні?

-Легеза: Ми орган, який має право, або прийняти або не прийняти. А зауваження юристів, це зауваження юристів, ми ж беремо на себе відповідальність.

-Яловий: Борисов, прошу.

-Борисов: Я вас прошу, я вже 3-й раз виступаю, 67-й.

Я хотів би, щоб коли ми розглядаємо питання всі, в тому числі і земельні, ми мали якийсь один стандарт. Коли ми виносимо на пленарне засідання сесії проекти рішень, які узгоджуються юридичною службою і мають позитивне узгодження у вигляді підпису, тоді  ми його розглядаємо і голосуємо. Якщо на сьогоднішній день є зауваження юристів, це не зауваження якоїсь особи, а зауваження служби, яка зробила експертизу діючого законодавства з цього приводу і трактує її таким чином, що в такому вигляді, мабуть, це рішення розглядати не можна. Тому правильно було б узгодити ці всі питання в робочому порядку з юридичною службою і виносити їх на рішення сесії, тому що ми не знаємо, хто правий.

-Яловий: Я дякую, є пропозиція відкласти розгляд цього питання. Я прошу, Муховиков.

-Муховиков: Тут склалася ситуація, вона не ординарна. Старий кодекс, який працював до 1 січня, він припускав дві стадії відведення. Погодження місця розташування і відведення. Новий кодекс, якщо нема вилучення, якщо одна стадія - відведення, за той період ви знаєте, що справа готується не один місяць, а майже не один рік. Є готові справи про погодження місця розташування. Люди відпрацювали. Тобто, це повинно викинути труд людей, служб і піти з початку всю роботу. Якщо є двостадійне - погодження місця розташування і надання, то перша стадія дає право проектувати, а зараз треба це викинути, чи прийняти це рішення, ми запропонуємо, ми підготуємо такий проект рішення. У нас більше 200 таких справ. Тобто, тут порушення як такого нема. Одна чи дві стадії. Але робота є і вона дасть можливість рухатись замовнику далі. Ми в робочому порядку відпрацювали з юристами. Вони кажуть, що ми пишемо цю інформацію для того, щоб депутати знали, що воно вже не

 

  <----   12 ч 32 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

відповідає новому кодексу. Але треба врахувати тих сотні людей, фірм, підприємств, які ці роботи вже зробили. А на наступну сесію ми підготуємо якесь рішення щодо цих 200 справ.

-Яловий: Можна погодитись? Юридична теж погоджується при умові, що буде підготовлено на наступну сесію спеціальне рішення по цим 200 справам. Фоменко, прошу.

-Фоменко: Я прошу зняти пункт 2. Мова йде про місце розташування АЗС фірмі "Десна", оскільки на просп. Ватутіна практично через день відбуваються мітинги людей. Довивчення питання в цілому. Там вже спалили паркани, перекривають рух громадського транспорту.

-Яловий: Голосується тільки 1 пункт при умові, що буде винесено відповідне рішення на наступному засіданні. Прошу, проголосуйте, будь ласка, п.1 цього рішення, а п.2 цього рішення, пропозиція заступника голови, зняти.

-Легеза: Те, що відбувається на просп. Ватутіна... там треба навести порядок із правоохоронними органами. Нічого збудувати не зможемо.

Голосування:

за-56, проти-2, утр.-1, не гол.-25

-Яловий: Останній пункт з-13.

-Легеза: "Про передачу у приватну власність земельних ділянок громадянам для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків і господарських будівель".

-Яловий: Чи є заперечення? Зауваження юридичної служби.

-Легеза: Всі зауваження зняті.

-Яловий: Це знято, Тетяна Вікторівна?..

-Легеза: Вони зняті, вони не входять в ті межі. Ви на мене кричить.

-Яловий: На вас ніхто не кричить, ніякого крику нема. Тут зал, всі розмовляють.

-Легеза: Зауваження юридичною службою зняті. Тому що...

-Яловий: Помилково були зауваження, вони зняті.

-Легеза: Так, і вони зняли, тому що ці ділянки не попадають у ті межі, юристи зняли ці зауваження. Але не встигли виправити.

-Яловий: Заявляє відповідально на магнітофон голова комісії. Зауваження зняті. Я думаю, що ми можемо проголосувати. Нема заперечень? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

 

  <----   12 ч 35 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

за-70, проти-1, утр.-1, не гол.-12. Рішення прийнято.

І 3 додаткових рішення, я прошу.

-Легеза: "Про погодження Київському Національному інституту культури і мистецтв місця розташування культурно-мистецького науково-дослідного спортивного оздоровчого центру на вул. Щорса, 36 у Печерському районі". Це територія Національного інституту...

-Яловий: Які є запитання по цьому? Можна голосувати? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-62, проти-2, утр.-2, не гол.-17. Рішення прийнято.

-Легеза: Наступне "Про внесення змін до рішень Київської міської ради та розпоряджень Київського міського голови". Це те, що Іван Андрійович пропонував включити до порядку денного з метою забезпечення ефективної діяльності Київського Головного управління земельних ресурсів.

-Яловий: Чи є зауваження, воно завізовано Муховиковим, Пуйтом і Легезою, а також юристами. Нема заперечень? Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-0, не гол.-18. Рішення прийнято.

-Легеза: "Про передачу ВАТ трест "Київміськбуд-1" земельної ділянки для будівництва жилого будинку з вбудованими прибудованими приміщеннями на вул. Вавіловських, 15а, у Шевченівському районі".

-Яловий: Є зауваження по цьому рішенню?  Проголосуйте.

Голосування:

за-57, проти-0, утр.-3, не гол.-23. Рішення прийнято.

-Легеза: Це Гіщак вносив. Це "Про передачу та продаж спільному українсько-німецькому товариству з обмеженою відповідальністю з іноземною інвестицією "Кершер" земельних ділянок для будівнитцва, експлуатації та обслуговування АЗС з сервісним центром на просп. Червоних козаків у Оболонському районі".

-Яловий: Ще одна додаткова пропозиція, яка була проголосована нами, пропозиція Гіщака, у мене немає рішення. Чи є зауваження по цьому рішенню? Немає. Голосувати можна? Голосуйте, прошу.

 

  <----   12 ч 38 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-63, проти-0, утр.-4, не гол.-16. Рішення прийнято.

Переходимо до розгляду 8 питання, про питання власності. Доповідає І. Лисов.

У вас порядок денний на руках. Тут багато питань. Як, чи всі будемо голосувати, чи наприклад, тут є 8 рішень чи є заперечення, чи пройдемо по кожному? Так, прошу.

-Лисов: Комісія по власності Київради подає на розгляд 33 рішення. 32 рішення обговорені на комісії, 32 рішення пройшли Президію, 33 рішення я виношу за дорученням Президії.

-Яловий: У мене пропозиція перші 3 рішення, якщо немає заперечень проголосувати разом. Це про згоду на продаж автомобіля, про згоду на передачу медичних засобів інституту трансплантології, про передачу тролейбуса. Нема заперечень? Проголосуйте.

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-3, не гол.-10. Рішення прийнято.

-Лисов: Володимир Борисович, тут трошки порушена нумерація.

-Яловий: Це у вас нарушена, у мене тут все добре. (Шум). Значить я буду читати. "Про ліквідацію Ново-Білицького будинку-інтернату для людей похилого віку та інвалідів та створення психоневрологічного інтернату для чоловіків". Нема заперечень? Можна голосувати? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

 

  <----   12 ч 41 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

за-73, проти-0, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про дозвіл Управлінню охорони пам"яток історії, культури та історичного середовища на продаж автомобіля".

-Яловий: Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-69, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про створення госпрозрахункової організації "Київблагоустрій".

-Яловий: Які є заперечення проти цього рішення? Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Справа в тому, що тут, коли буде затверджуватись положення, там будуть тарифи на штрафи і т.і. Тому необхідно обов"язково це узгодити з бюджетною комісією, не тільки з комісією з питань майна. Якраз тарифи - це компетенція нашої комісії. Тому дописати "та комісію з питань бюджету"...

-Яловий: Нема заперечень?

-Лисов: Хочу дати пояснення, якщо можна.

-Яловий: Георгієвський, прошу.

-Георгієвський: Там анализ сравнительный, когда мы рассматривали на комиссии. Сравнительный анализ положения о благоустройстве той хозрасчетной организации, оно не совсем скоординировано с положением, которое уже утверждено, о Главном управлении. Фактически положение о Главном управлении не прописаны, как таковые, контрольные функции: права, обязаности и т.д. Там немного неразбериха правовая. Поэтому наряду с утверждением в Киеве блогоустроя, необходимо вернуться и я предлагаю свою помощь к некоторым уточнениям в положении о Главном управлении Киевской городской администрации.

-Яловий: Я дякую, тоді ми доручаємо 3 комісіям: бюджетній, власності і по житлово-комунальному господарству уважно подивитися і синхронізацію цих положень. Нема заперечень? Прошу, проголосуйте.

Так, прошу, Щербаков.

-Щербаков: Я пропоную не хитро, не госпрозрахункова організація, а просто, комунальне підприємство. Якщо це буде комунальне підприємство, то в положенні чи в статуті про нього, щоб там не писали, але воно не буде мати права

 

  <----   12 ч 44 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

по відношенню до інших фізичних осіб та юридичних осіб, вони не будуть мати право накладати штрафи, застосовувати економічні санкції і т.і. Ми повинні створити комунальне підприємство, підпорядкувати його кому ви вважаєте завгодним, але це повинно бути тільки підприємство, а не якась не зрозуміла організація комунальної власності з хитрою назвою, госпрозрахункова, з невизначеними повноваженнями.

Друге - положення, якщо ви не прислухаєтесь до моїх зауважень і пропозицій, положення повинні розглянути на всіх комісіях, тому що діяльність цієї організації буде стосуватися абсолютно всіх мешканців Києва.

-Яловий: Я дякую.

-Лисов: Це той же самий додаток, що пропонував Присяжнюк. Що положення повинно на всіх комісіях.

-Яловий: Приймається.

-Щербаков: І комунальне підприємство. Це суттєво. (Шум).

-Лисов: Всі комісії розглянуть положення.

-Яловий: Нема заперечень? Так, Падалка В.М.

-Щербаков: Я вніс пропозицію комунальне підприємство назвати.

-Падалка: Я все-таки, пропоную залишити в цій редакції, оскільки було підтвердження, що майже це одне і теж саме, і підприємство і госпрозрахункова організація, але це не майже одне і теж саме. Ми будемо надавати повноваження по розміщенню реклами, там будуть тарифи. Ті кошти повинні бути чітко відслідковані і надійти до спеціального фонду міського бюджету, а якщо буде створене комунальне підприємство, то це зовсім інші правові відносини. Тому я пропоную залишити в такій же редакції, яка є.

-Яловий: Я дякую, Карпенко, 17-й. Дякую, Андрушенко, 78-й.

-Андрушенко: Я пропоную, вже Віктор Михайлович пояснив, я теж хочу сказати, що це, в принципі, треба ставити організацію. Вона буде підпорядкована Головному управлінню, тому є прохання підтримати.

-Яловий: Я дякую, я ставлю на голосування з доповненням про те, що тарифи і положення узгодити з усіма депутатськими комісіями. Нема заперечень? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-75, проти-0, утр.-0, не гол.-8. Рішення прийнято.

-Лисов: 7 "Про дозвіл комунальному підприємству "Київпастранс" на списання автобусів”.

-Яловий: Нема заперечень списати автобуси на "Київпастранс"? Голосуйте, будь ласка.

 

  <----   12 ч 47 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-59, проти-0, утр-1, не гол.-23. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про приватизацію комунального майна у 2002 році".

-Яловий: Так, серйозне рішення. Обговорювалося на комісіях, вивчалося як додаток. Які є заперечення по даному рішенню? Можна голосувати?  Є заперечення, Супруненко.

-Супруненко: Тут у переліку об"єктів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади та підлягають приватизації п.5-й. Паркова дорога 3,5,7. Дозволити АК "Київенерго" у зв"язку з тим, що основні споруди викуплені на конкурентних засадах. Зараз по цьому питанню у суді йде спір і тому я просив би цей пункт вилучити з цього переліку.

-Лисов: Це йде питання про допоміжні приміщення, основні вже знаходяться на балансі "Київенерго". Це йде по переміщенню гаража і технічні приміщення, які знаходяться.

-Супруненко: Але цей спір оспорюється у суді.

-Лисов: Це питання ми розглядали на комісії, цей факт нам відомий.

-Яловий: Ми даємо згоду на приватизацію, з урахуванням суда, але віддавати нашу власність комунальному підприємству "Київенерго"... Вибачаюсь "Київенерго" належить нам і тому я не бачу підстав для того, щоб ми не приватизовували.

-Супруненко: Там є дуже серйозна справа, тому що не зовсім був правильно проведений конкурс і будуть питання і ...

-Лисов: Суд має право звільнити наше рішення.

-Супруненко: Я просив би відкласти....

-Лисов: Комісії нашій це відомо у зв"язку з тим, що це суперечка серйозна між "Правекс-банком" і підприємством міської ради, ми прийняли рішення для того, щоб....

-Яловий: Я думаю, що ми будемо відстоювати з колегою Супруненко інтереси міської громади, а не "Правекс-банку". Я прошу, проголосуйте дане рішення з включенням цих приміщень по п.5. Якщо не проголосуємо, тоді поставимо інше на голосування.

Голосування:

за-64, проти-2, утр.-2, не гол.-15. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про внесення доповнень до рішення Київради від 03.04.01 №267/1244 "Про додаткові договори з власниками приватизованих об"єктів незавершеного будівництва". Ми розглянули всі подані пропозиції, чому переносять строки і комісія

 

  <----   12 ч 50 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-65, проти-0, утр.-0, не гол.-18.

-Лисов: "Про внесення змін до рішення Київської міської ради "Про згоду на прийняття до комунальної власності територіальної громади міста Києва відомчих дитячих дошкільних закладів".

-Ялови: Нема заперечень? Принципове рішення для нас. Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-69, проти-1, утр.-0, не гол.-13. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про надання згоди АТП КМДА на безоплату передачу до комунальної власності територіальної громади Деснянського району міста Києва автомобілів".

-Яловий: Можна голосувати? Проголосуйте, прошу.

Голосування:

за-57, проти-0, утр.-0, не гол.-24. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про дозвіл комунального підприємства по отриманню зелених насаджень Подільського району на продаж автомобіля ВАЗ-2107".

-Яловий: Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-64, проти-0, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про дозвіл "Київпастранс" на продаж та списання автобусів та автомобілів".

-ЯловиЙ: Нема заперечень: Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-46, проти-2, утр.-2, не гол.-33. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про надання дозволу комунальному підприємству

 

  <----   12 ч 53 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

"Про забезпечення житлового господарства міста Києва контейнерами".

-Яловий: Чи є зауваження по п.15? Голосуйте, будь ласка. Зупиніть голосування? Що пропущено?

-Лисов: "Про забезпечення житлового господарства контейнерами"? У зв"язку з тим, що контейнери придбані за рахунок міського бюджету, вони передані до районів і ось є перелік куди ці контейнери передані в 2001-2002 році. Згідно заявок, які були подані до Головного управління. І після того наша власність знаходиться в 7 районах. Я вам можу сказати які райони обслуговуються приватними...

-Яловий: Які закупили свої контейнери. Це по тим зверненням, які були, приймається відповідне рішення. Я так пояснюю?

-Лисов: Я можу пояснити ще далі.

-Яловий: Гуленко, прошу.

-Гуленко: 3 райони відмовились від контейнерів тому, що вони, дійсно, обслуговують безоплатними фірмами... Це питання відпрацьовано.

-Яловий: Шановні колеги, мені підказують, що ми пропустили 14-й пункт "Про надання дозволу комунальному підприємству "Автотранспортне підприємство КМДА на списання автомобілів". Проголосуйте, його будь ласка, а потім проголосуємо контейнери.

Голосування:

за-56, проти-0, утр.-1, не гол.-26. Рішення прийнято.

Наступне "Про забезпечення житлового господарства міста Києва контейнерами". Прошу, проголосуйте. (Шум). Приймемо додатково.

Голосування:

за-52, проти-1, утр.-0, не гол.-30. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про реорганізацію деяких підприємств комунальної власності територіальної громади м.Києва".

 

  <----   12 ч 56 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: Чи є зауваження по цьому проекту рішення? Юр. служба погодила.

Голосування:

за-63, проти-0, утр.-0, не гол.-20. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про внесення змін до рішення Київради №208/1642". Це йдеться про будинок милосердя.

-Яловий: Про будинок милосердя. Можна голосувати? Проголосуйте, буль ласка.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-22. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про дозвіл комунальним підприємствам, що входять до складу Київського комунального об"єднання по експлуатації автомобільних шляхів та споруд на них "Київміськгідрошляхміст" на списання машин і механізмів".

-Яловий: Чи є зауваження по даному рішенню? Можна голосувати? Голосуйте.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-22. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про деякі майнові питання, пов"язані з будівництвом  Великої окружної дороги".

-Яловий: Чи є зауваження? Можна голосувати? Комісії погодили, на Президії розглядалось, юристи погодили. Прошу, проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-22. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про внесення змін до рішення Київради № 350". Йдеться мова про знищення експертної оцінки вартості автомобіля Волга ГАЗ 33029.

-Яловий: Є запитання по цьому пункту? Можна голосувати?

 

  <----   12 ч 59 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Голосування:

за-51, проти-0, утр.-0, не гол.-32. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про продаж...

-Яловий: Ні, "Про надання згоди на прийняття професійно-технічних навчальних закладів на сфери управління виконавчого органу Київради (КМДА)". Нема заперечень? Голосуйте. Це принципове рішення для нас.

Голосування:

за-56, проти-1, утр.-0, не гол.-26. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про продаж нежитлових будинків комунальної власності територіальної громади м.Києва на Контрактовій площі, 2-а, на Контрактовій площі 2-б, та нежитлових приміщень в будинку на вулиці Артема, 89".

-Яловий: Нема заперечень? Можна голосувати?

-Лисов:... оцінки майна проведена в установленому порядку. Це державні підприємства Нацбанк України і Вища рада юстиції. Експертну оцінку проводило Управління майном.

-Яловий: Яка орієнтовна сума?

-Лисов: Мені важко зараз сказати, але я думаю, що...

-Яловий: (Шум) буде оцінена, ясно. Це згода, на основі якої буде оцінка зроблена. Прошу, проголосуйте. І на наступному засіданні проінформуєте за скільки продано.

Голосування:

за-54, проти-1, утр.-0, не гол.-28. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про дозвіл підприємствам, які належать до комунальної власності територіальної громади м.Києва, на списання основних фондів".

-Яловий: Нема заперечень?

-Лисов: Погоджено юристами, комісією, Президією.

-Яловий: Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-63, проти-1, утр.-0, не гол.-19. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про дозвіл державному комунальному театрально-видовищному підприємству "Київський державний театр оперети" на продаж автомобілів.

-Яловий: Чи є зауваження по даному проекту рішення? Голосуємо? Проголосуйте.

Голосування:

 

  <----   13 ч 02 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

за-53, проти-1, утр.-1, не гол.-28. Рішення прийнято. Дякую.

-Лисов: Про визнання таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 27.04.01 №303/1280 "Про укладання інвестиційної угоди для завершення будівництва будівлі на вулиці Солом"янська, 2а". "Правекс-банк" не витримав рішення Київради, виставляється і продається ця будівля.

-Яловий: Нема заперечень? Це висотка.

-Лисов: У мене є пропозиція одна, виключити п.2, бо цей же пункт включений в п.8, який вже проголосовано "Про приватизацію комунального майна". П.2 вилучається, бо воно вже є в рішенні.

-Яловий: Погодитись. Прошу, проголосуйте, будь ласка. Хвилинка, Головач, прошу.

-Головач: Це мій виборчий округ, тому моя пропозиція п.2 записати, так як відповідає тому прийнятому рішенню. Не виключати.

Там записано: конкурс чи аукціон і т.д. Записати так.

-Лисов: Шановний, в п. 8 рішення це питання вже включено. І там п.2 вже є. Ми що, двічі будемо голосувати за один і той же пункт?

-Яловий: Там записано в подальше його використання, я зрозумів цю фразу.

-Лисов: Він каже у спосіб викупу. Це конкурс. 4-й пункт.

-Головач: Я наполягаю на тому, щоб в 2 пункті було записано так, як відповідає...

-Лисов: Я не заперечую. Я знімаю свою пропозицію.

-Яловий: Добре, голосуємо так як є.

Голосування:

за-62, проти-1, утр.-0, не гол.-20. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про надання згоди на прийняття до комунальної власності територіальної громади м.Києва газопровідних мереж".

-Яловий: Так, по газопровідним мережам є заперечення? Голосуйте, прошу.

Голосування:

за-60, проти-0, утр.-0, не гол.-23. Рішення прийнято. 

-Лисов: "Про передачу в управління Головному управлінню Міністерства внутрішніх справ України м.Києва нежилого будинку №114 на вул. Горького".

 

  <----   13 ч 05 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: Які є заперечення? Комісія одна і друга вивчала. Нема заперечень? Голосуйте, прошу.

Голосування:

за-55, проти-1, утр.-0, не гол.-27. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про визначення таким, що втратило чинність, рішення Київської міської ради від 02.11.00№77/1054 "Про передачу в управління Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення будинку на вул. Десятинній, 14".

-Яловий: Нема заперечень? Проголосуйте, будь ласка. Запитання є. Щербаков, прошу.

-Щербаков: У мене два запитання. Чи укладений договір оренди з цією організацією? І друге: які підстави окрім того, що вони себе погано ведуть? Які підстави для такого рішення?

-Лисов: Ці площі потрібні Державному комітету України...

-Щербаков: Я задав зовсім інше питання. Чи укладений договір оренди і договір підстави не укладений.

-Лисов: Ні, поки що не укладений.

-Яловий: Договір оренди, дійсно, не укладений, я перевіряв.

-Лисов: Визначити рішення минуле, що воно втратило чинність.

-Щербаков: Ще раз питаю. Чи так це? У 2000 році було надано, наскільки мені відомо, договір укладено.

-Яловий: Тимчасово.

-Лисов: Власник має це зробити.

-Яловий:  Я прошу Харлима дати пояснення, начальник управління майна. (Шум). Тимчасово давали, а тепер забирають. (Шум). Так, можна голосувати? Головач, прошу.

-Головач: Пункт 2-й треба редакційно... Закріпити нема такого. Або передати у користування, або розмістити.... Закріпити будинок за центром. Немає такого терміну "закріпити". Передати.

-Яловий: Так, передати. Нема інших зауважень, прошу, проголосуйте з поправкою. Замість закріпити, передати в управління. Прошу, проголосуйте.

Голосування:

 

  <----   13 ч 08 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-22. Рішення прийнято.

-Лисов: Це серйозне питання "Про затвердження Тимчасового положення про державну реєстрацію об"єктів нерухомого майна та прав власності на них в м.Києві".

-Яловий: Комісія по майну вивчала це питання.

-Лисов: Створена була робоча група. Робоча група вивчила це питання. Це положення Тимчасово до прийняття основного закону, але у зв"язку з тим, що Мінюст видало наказ, який скасовує ту реєстрацію, яка сьогодні у нас існує і перебирає на себе наші повноваження, тому бюро технічної інвентаризації подало нам нове положення, яке буде працювати до виходу закону.

 

  <----   13 ч 11 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: Так, депутат Новак. Підведеш в кінці підсумок.

-Новак: Це документ дуже важливий, тому що він зачіпає інтереси тих киян власників, продавців, покупців і тому я вважаю, що було б дуже добре, якби всі комісії могли опрацювати цей документ. До того ж, хоча б подивитися п. 1.1., де говориться про те, що  

 

<----   13 ч 14 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

треба робити обстеження власності, не дивлячись на те, коли ти робив останнє обстеження. Тобто, пункт явно зроблений під те, щоб з населення просто збирати гроші. І до того ж, я б не зменшувала значення державної реєстрації, тому що кожен власник зареєстрований, був єдиний державний реєстр, єдина державна база, де можна було б отримати довідку про будь-яке майно і бути впевненим, що ти купуєш не що-небудь, а те, що має загальнодержавну реєстрацію, її відомості на терені всієї держави. Тому, я думаю, що документ треба взяти до розгляду, а 11 числа ми можемо його винести і затвердити. Дякую.

-Яловий: Головач, я прошу.

-Головач: Я це питання порушую з 98 року про створення Київського міського реєстру прав власності на нерухоме майно. Питання досить актуальне. Боротьба за різного роду реєстри, запровадження бланків реєстраційних, програмного забезпечення. Йде боротьба за бізнес, який заслуговує на відповідну увагу. Це досить великі надходження і тому тут більше питання... інколи коли спорять то проблема суперечки йде не з приводу правових підстав, а з приводу того, хто буде володіти правом ведення того чи іншого реєстру. Проблема полягає в наступному, що цей реєстр на сьогоднішній день зроблено таким чином, що його адміністратором і держателем є Міністерство юстиції, але Міністерство юстиції прийняло своє рішення, яке полягає в тому, що вести цей реєстр повинно бюро технічної інвентаризації. Таким чином із зворотного боку, чорного ходу, БТІ  робить структурним підрозділом міністерство юстиції. І тому це питання повинно було б приймати, ну мінімум, 3-4 роки тому і тому воно вивчалось вже не один раз, тут є правові проблеми в цьому питанні. І тому є пропозиція цей проект, який є, положення, воно, можливо, де в чому не досконале. Є до нього відповідні зауваження, але такий реєстр... Ми повинні прийняти рішення, створити... Тобто, обов"язково повинні прийняти рішення, де повинно бути записано  про створення Київського міського реєстру прав власності на нерухоме майно. І це положення, в крайньому випадку, прийняти за основу, і на наступному засіданні його теж обов"язково прийняти. Дякую за увагу.

 

  <----   13 ч 17 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: Дякую.

Дейнега, прошу.

-Дейнега: Я хотів проінформувати депутатів, як член комісії по власності, Лисов це не сказав, по цьому питанню була створена робоча група, в яку входило 3 депутати з комісії власності. Це питання розглядалося 3 рази на комісії по власності. Через те, якщо ще створювати робочу групу, то це вже, мабуть, буде занадто, а якщо людина хоче вивчати це питання, хай переходить у комісію по власності і там активно вивчає. Дякую.

-Яловий: Депутат Дігам.

-Дігам: Я, как секретарь комиссии, хочу сказать, что мы принимаем сейчас не закон, как волновался депутат Щербаков, а тимчасове положення. Еслы мы его сейчас не примем, то мы будем потом заниматься этим вопросом еще очень долго. А без нормального реестра имущества мне, как секретарю комиссии, скажу и главе комиссии, очень сложно вообще работать. На сегоднешний день в комиссии очень мало информации про имущественные вопросы г.Киева. А это одна из возможностей их получить со временем.

У мене запитання до керівника цього підрозділу, нашого БТІ, Пінчука. Скажіть, будь ласка, дане тимчасове положення, по суті, міняє в чомусь вашу діяльність, те, що ви робите зараз чи ні? (Нерозбірливо).

 

  <----   13 ч 20 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: Ні, треба приймати обов"язково, я поясню зараз чому.

-Лисов: Я ще трошки добавлю.

-Яловий: Щербаков, одна хвилина, прошу.

-Щербаков: Я уточнюю, я не проти створення реєстру. Весь мій виступ був спрямован на те, що треба обмежити доступ до інформації, яка буде накопичуватися. І два виступи, які тут були голова і секретар, вони вже заявляють, що їм важко без такого реєстру. Я ще раз кажу, що треба обмежити і це треба випустити в цьому положенні. Але положення треба доопрацювати, ось про що йде мова.

-Яловий: Прошу, дайте відповідь. (Нерозбірливо).

Товстий ще просить слово. Прошу.

-Товстий: Я прошу поставити це питання на голосування.

 

  <----   13 ч 23 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Яловий: Дякую. Прошу, заключне слово голові комісії.

-Лисов:  Я хочу сказати, що це питання дуже... і тому до нього ми три рази поверталися. Ми створили робочу групу. Робоча група надала свої пропозиції, зауваження. Це питання також... Ми всі врахували зауваження, які є виконавчою структурою і управління майна. Тому сьогодні подаємо на розгляд цей документ. Я думаю, якщо будуть суттєві зауваження, то ми можемо в подальшому повернутися до зміни того чи іншого пункту.

-Яловий: Дякую. Шановні колеги, дійсно, питання не нове, воно вивчалося. Працювала робоча група, я особисто запрошував керівника БТІ, він мені роз"яснював цю ситуацію. Я повинен сказати, що порядок роботи БТІ не міняється. Це тільки положення його узаконює і робить так, що БТІ працює на міську громаду і на бюджет міста, а не на Мінюст і не вводить додатково, бюрократичну тяганину. Тому я прошу вас, дійсно, прийняти це рішення, якщо, навіть, ми десь допустимо якусь помилку, то ми її можемо в любий момент поправити, на наступному засіданні в тому числі. Але, якщо ми не вводимо, продовжується робота Міністерства юстиції по введенню єдиного реєстра Міністерства юстиції і нам буде ускладнюватися робота. А враховуючи, що попереду прийняття відповідного закону, то така практика може бути введена в закон. Тому я прошу вас, проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-68, проти-1, утр.-5, не гол.-9. Рішення прийнято.

-Лисов: "Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу КП "Центральний ринок".

-Яловий: Чи є запитання по цьому питанню? Карпенко, прошу.

-Карпенко: Ми своєю комісією подивилися і звертаємося до вас з таким проханням: відкласти це питання, тому що його треба обов"язково розглянути комісії по ринкових відносинах. Можливо, так воно і буде краще, тому що це компетенція іншої комісії, а не комісії майна. А можливо двох комісій. І треба привчати наших колег взаємно працювати. І щоб вже знову не брати слово, я прошу також

 

  <----   13 ч 26 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

зняти з розгляду питання № 32. Ми б хотіли це питання вивчити комісією і дамо свій висновок на наступну сесію.

-Доповідач: Я хочу дати пояснення з приводу цього. Згідно з дорученням, яке дано, воно йде напряму на нашу комісію, а всі зауваження можна було виказати на Президії, щоб ми це питання двічі не ставили. Всі голови комісій були на Президії, були ознайомлені з документами. Комісія з питань медицини, вона зняла три питання, бо вони не погоджені з ними. І тому ці питання зняті і сьогодні не розглядаються. Якщо голова комісії не прийшов на Президію чи не прислав свого представника... Це питання вже вирішили.

-Яловий: Поживанов, 27-й.

-Поживанов: Я також просив би зняти це питання, це дуже лакомий шматочок. Якщо ми комунальною власністю не хочемо самі займатися, щоб вона наповнювала бюджет, то тоді краще його поставити на приватизацію. Це "Центральний ринок" дуже гарно можна продати, щоб в майбутньому подібні приклади не робили. Дякую.

-Яловий: Депутат Падалка.

-Падалка: Я теж підтримую свої колег стосовно цього проекту рішення. Якби у нас залишився один ринок і ми сказали, один ринок потрібно, можливо, віддати його комусь в оренду, то це було б правильно. Якщо у нас 4 чи 5 у міській комунальній власності там 60 в районі, то це не говорить про те, що ми не вміємо управляти нашим майном і доручаємо управляти нашим майном товариству з обмеженою відповідальністю. Тому я пропоную взагалі зняти це питання з розгляду.

-Яловий: Нема депутата Россади в залі?

Так, депутат Дзвоник, 53-й.

-Дзвоник: Так, дійсно, це лакомий кусочок, але ми не навчилися керувати тим, що ми маємо. Але рік тому, комісія з питань споживчого ринку займалася цим питанням. Це наше комунальне підприємство було доведено до банкрутства. І вже фактично було прийняте рішення про банкрутство і місто його б втратило. Олександр Олександрович призначив нового керівника. Через два суди звільнили старого керівника. Борг був цим підприємством перед міським бюджетом 440 тисяч грн. Зараз, наскільки я знаю, це підприємство очолює Бурлака, і коли розрахувався, тільки 40 тисяч залишилось з 440, перед містом... Потім друге питання: рік тому

 

  <----   13 ч 29 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

продавалося 4 тушки свиней, зараз 12. Тому я вважаю, що... Ви смієтесь, ви рахуйте гроші. Перш за все це підприємство повинно надавати послуги нашим виборцям по реалізації сільськогосподарської продукції, а не продавати як у нас: в кінотеатрі продаються автобуси і все що завгодно, а не демонструються кінофільми. Тому я вважаю, що трудовий колектив своєю роботою доказав, що він дійсно, зробив профільне підприємство, місто від цього тільки виграло. Там наведений повний порядок.

-Яловий: Дякую. Дейнега.

-Дейнега: Це підприємство знаходиться на межі 82 і 83 в.о. Ми там знаходились. Дивились які зрушенні були. Керівництво підприємства замовило соціологічне опитування населення, яке купує там продукцію і працюють над покращенням ситуації. Кошти інвестують. Підприємців на сьогоднішній день там 77 чоловік. Там знаходяться виключно тільки ті люди, які там працюють. Так що прошу ставити на голосування.

-Яловий: Прошу, Дігам.

-Дігам: Я хочу сказать, что это касается комиссии по рыночным отношениям, что название комиссии "рыночные отношения" это не значит, что она занимается только рынком. А в данном случае поднимался конкретно вопрос по имуществу           г.Киева нашей комиссией. Второе, я сам как предприниматель, я всегда вижу, что когда люди, которые берут в оренду и занимается коллектив серьезно этим вопросом, индивидуально, то всегда получается хорошее финансовое последствие, что и нужно для г.Киева. А если мы сами начнем управлять рынками, городской совет, то с рынками, я уверен, ничего хорошого не будет. Поэтому я за то, чтобы принять это решение.

-Яловий: Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Я звертаюсь, в першу чергу, до тих, хто говорить про те, що потрібно зняти неефективно і в тому числі до Віктора Михайловича. Віктор Михайлович, цікаво, скільки у нас в комунальній власності міста знаходяться багато ринків, в тому числі і Володимирський, і т.д. Скільки бюджет міста отримав коштів від прибутку, які мають ці ринки? Практично нічого. В даному випадку

 

  <----   13 ч 32 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

ми в бюджет міста отримуємо повністю 10% від майнової вартості цього ринку. А якщо майнова вартість складає більше 3 млн., то це більше 300 тисяч грн. ми отримуємо в бюджет незалежно від того, як буде господарювати це підприємство. По-друге, основні доходні частини бюджету, це підкреслюючи і для депутатів в тому числі, це податок з прибутку і прибутковий податок з громадян, які складають 85% дохідної частини бюджету м.Києва. Якщо підприємство буде працювати успішно, то це ще опосередковані доходи в бюджет м.Києва. Тому давайте підтримаємо про передачу в оренду цього майнового комплексу тим більше, що орендні ставки там поставлені максимально можливі згідно нашого рішення про орендні ставки підприємствам.

-Яловий: Я дякую. Депутат Фоменко. Це таке важливе питання, що ми дві години обговорюємо. Записалось 6 чоловік, я пропоную підвести риску. Нема заперечень? Прошу, проголосуйте за підведення риски, останній Волков. Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-67, проти-1, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

Прошу, Фоменко.

-Фоменко: Цей ринок знаходиться у дворі мого житлового будинку. Повірте мені, я, мабуть, з усіх присутніх знаю стан того ринку. Коли там були криси і ніхто не вивозив сміття з прибудинкової території - ніхто не бачив. Коли взявся трудовий колектив і створив, назвавши себе товариством, і навів елементарний порядок, пішли надходження і до бюджету, ми раптом ставимо під сумнів. Давайте повернемо знову до комуналки, те що було. Тому я вас прошу, шановні, підтримати і проголосувати. На ринку навели порядок. Люди сьогодні йдуть із задоволенням на ринок. Нам що, не потрібні надходження до бюджету? Крім стабільної ціни орендної плати по максимуму. Ми взяли для них... Тому що ми розглядали це в адміністрації. Прошу підтримати.

-Яловий: Дякую. Борисов, 67-й.

-Борисов: Наведені статистичні дані про збільшення продажу тушок і зменшення заборгованості, говорить про те, що дійсно, на ринок прийшов хазяїн

 

  <----   13 ч 35 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

у вигляді колективу, який створив товариство з обмеженою відповідальністю і, дійсно, нормально господарює. Я думаю, що це рішення можна приймати. Єдине, у мене є запитання, до голови комісії. Хай мені пояснять, чому орендна плата встановлена в розмірі 10%, а не 5, 20? Чи вона визначена яким нормативним документом. Якщо є обґрунтування, я прошу підтримати це рішення. Тільки я хочу отримати відповідь.

-Лисов: Це питання розглядалося ініціативною групою, яка сьогодні очолює підприємство і визначено ефективно ця цифра, для того, щоб могло підприємство ефективно працювати і надходження до були.

-Яловий: Як правило, це загальносвітова практика 10% від вартості...

-Борисов: 10% це загальносвітова практика в інших відносинах. Тобто, якщо є 10% встановленим документом, то нема питань.

-Яловий: Дякую, Брезвін, прошу.

-Брезвін: Я бачу, що багато депутатів не переконані в ефективності. Це господарювання, зменшення заборгованості... Я думаю, що потрібно зняти, доопрацювати, довести до всіх депутатів і розглянути на наступному засіданні. Дякую.

-Яловий: Дякую, Карпенко, прошу.

-Карпенко: Мова перейшла не в те русло. Ніхто абсолютно не сумнівається в тому, що приватне підприємство буде краще працювати. Мова йде про інше. Про те, що профільна комісія ринкових відносин, яка займається споживчим ринком має пряме відношення до цього ринку. І нічого б не сталося, якби комісія з питань власності просто погодила це питання, вирішили б нормально, щоб дискусій не було. А, звичайно, якщо ми зараз почнемо дискутувати: земельна комісія почне розглядати питання допустимо, бюджету, бюджетна - майнові і т.і. Ми прийняли сьогодні Регламент. Так ми повинні працювати згідно з цим Регламентом. Мова ось про що йде. А те, що всі говорили, я підтримую абсолютно і знаю, що це нормально. Але все-таки, я хотів би це питання зняти, розглянути згідно з Регламентом в комісії профільній і винести на наступну сесію. Дякую.

-Яловий: Волков, прошу.

 

  <----   13 ч 38 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

-Волков: Я взяв слово тільки тому, що почув, що 300 тисяч на рік ми будемо мати від оренди. Це 25 тисяч у місяць, невже 25 тисяч на місяць - це такі великі гроші, які ми будемо мати? Якщо там колектив працює, хай він працює, він вже дає якийсь прибуток. А дати йому в оренду - це навіть смішно. Я думаю, що треба зняти це питання і доопрацювати.

-Яловий: Я дякую. Перед тим, як проголосувати, ви чули це питання, я думаю, що не правильна позиція того, що ми не можемо... Ми завжди виступали за орендні відносини в свій час і знаємо ефективні приклади, коли колективи, взявши в оренду підприємства, досить ефективно на ньому працюють. Я думаю, що тут зібралась більшість людей, які мають економічний підход до тих проблем, тому я буду просити вас, все-таки, прийняти це рішення, але внести в нього поправки. В п. 1 не писати 10%, а доручити виконавчому органу разом з відповідними депутатськими комісіями остаточно узгодити цифру орендної ставки. Не буде заперечень?

-Лисов: Я ще хочу трошки додати. Я просто тримаю у руках протокол апаратної наради. Протокол доручених і опрацьованих під час засідання комісії з питань перевірки діяльності ДКП "Центральний ринок" 11.07.00, де приймали участь практично всі голови комісій і всі керівники служб, і податкова адміністрація, і фінансове управління і т.і. І було прийнято рішення, що пріоритетне право на участь у тендері надати колективу працівників ДКП "Центральний ринок", формуватиме у передачу будівлі ринку в оренду на тендерній основі, передбачивши збереження 30% площі під реалізацію сільськогосподарської продукції, що практично все же виконано.

-Яловий: Шановні колеги, ставлю на голосування дане рішення з тією поправкою, яку я вніс, що доручити виконавчому органу разом з комісіями депутатськими остаточно узгодити ціну орендної ставки на рік. Нема заперечень? Голосуйте.

Голосування:

за-45, проти-9, утр.-11, не гол.-16. Рішення не прийнято.

Присяжнюк не проголосував. Прошу, ще раз проголосуйте.

 

  <----   13 ч 41 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Переголосування:

за-52, проти-11, утр.-9, не гол.-9. Рішення прийнято. Я дякую.

Шановні, йдемо далі.

"Про дозвіл ВАТ "Київспецтранс" на продаж та надання згоди на безоплатну передачу транспортних засобів".

Чи є заперечення по цьому рішенню? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-54, проти-4, утр.-3, не гол.-21. Рішення прийнято.

"Про участь територіальної громади м.Києва у створенні товариства з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Єдність".

Які є запитання по цьому питанню? Я прошу голову комісії дати пояснення.

-Лисов: Це питання у нас на комісії розглядалось, але за дорученням нашої Президії я виношу це питання на розгляд сьогодні, щоб м.Київ виступило засновником на 51% в товаристві з обмеженою відповідальністю "Агрофірма "Єдність". Ініціатива з міст Донецької області, у нас присутній сьогодні голова обласної партійної організації "Єдність". Є протоколи зборів 11 підприємств сільськогосподарських. Йдеться про те, що там є 32 тисячі га землі (нерозбірливо) входять зі своїм майном. Кожне підприємство вкладає свого близько на 1 млн. грн. І тому, я розумію, що це рішення сире, але воно дуже термінове, тому я прошу зробити редакцію того чи іншого пункту, але в цілому, прийняти.

-Яловий: Шановні колеги, якщо ви звернули увагу на рішення, мова йде про згоду на те, щоб м.Київ увійшло в це підприємство. До нас звернулося 10 господарств Донецької і Запорізької області. Всі господарства в свій час були передові, мають біля 30 га землі,

 

  <----   13 ч 44 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

з проханням створити таке підприємство. Вони готові віддати контрольний пакет акцій, але взамін вони просять гарантію на збут їхньої продукції м.Києву. На сьогоднішній день в даному рішенні дається згода. Дається контрольний пакет акцій 51%, на що ми з вами погодимося і доручення адміністрації опрацювати виконавчому органу дане питання проходження і остаточний документ, потім знову винести на сесію Київради. Я просив би вас підтримати, тому що вже через тиждень чи півтора почнеться уборка зернових у господарствах. Я прошу, проголосуйте, будь ласка, це рішення. Це дає нам можливість комплексно надавати шефську допомогу, а не розпилювати все, по всій Україні.

Голосування:

за-40, проти-5, утр.-9, не гол.-28. Рішення не прийнято.

Можна переголосувати? Я прошу, Присяжнюк, 5-й.

-Присяжнюк: Я, звичайно, дуже поважаю Донецьку і Запорізьку область і, дійсно, вони внесли значний вклад в розвиток самоврядування в м.Києві, але я не можу зрозуміти там 11 підприємств мають аж 30 га землі. У нас один Пилипишин...

-Яловий: 30 тисяч га, Володимир Костянтинович.

-Присяжнюк: У нас один Пилипишин має 30 тисяч га землі, чому ми не можемо створити комунальне підприємство за участю нашого колеги - депутата, а будемо запрошувати із...

-Яловий: Володимир Костянтинович, там записано, що виконавчому органу разом з постійними комісіями визначитись хто від м.Києва ввійде в це господарство. Можливо це буде і Пилипишин за нашим дорученням, я не знаю. Можна ставити на голосування? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-40, проти-9, утр.-11, не гол.-22. Рішення не прийнято.

 

  <----   13 ч 47 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Ну, що я вам скажу, тут особистих інтересів у мене немає. Я не думаю, що тут є особисті інтереси когось з присутніх в цьому залі. Ми серйозний робимо політичний крок з вами, відштовхуючи тих людей, які звернулися до столиці з проханням. Вони не хочуть розпайовувати землю, роздавати і т.і., а звернулися з проханням створити, допомогти потужне агропідприємство. А дехто тут розглядає це вже питання під кутом особистої участі в цих підприємствах. То я просив би це врахувати, я прошу, Голиця прошу. І остаточно визначитись, тому що це питання серйозне. Воно тільки дає право на створення підприємства. Всі питання, пов"язані із створенням, будуть розглядатися в подальшому.

Голиця, прошу.

-Голиця: Я хотів би, щоб ми деякі речі розуміли, якими вони є. Сьогодні м.Київ в день споживає 1200 т. хліба. Ми знаємо ситуацію, коли в минулому і в цьому році Київська область і інші ці питання не вирішують. Ми ті роки купляли за кордоном зерно. Була така ситуація в Києві, коли Київ залишав запас зерна на декілька днів, на тиждень. І мова йде сьогодні про те, про створення комунального підприємства, яке б мало ті зв"язки. Коли ми кажемо сьогодні, що ми хочемо приєднати Київську область, якісь населені пункти, ми маємо на увазі, що це є ринки збуту і це взаємовигідно. Ми сьогодні боїмося, що буде в Донецькій області зібраний урожай і хліб буде завезений в Київ і шукаємо тут політику, бо "Єдність" називається і фракція "Єдність" в Київраді...

-Яловий: Дані господарства вже беруть на себе зобов"язання поставити в місто Київ 50т. зерна. Що, нам не треба зерно? Я прошу, Головач, 74-й.

-Головач: У зв"язку з тим, що ті, хто голосують проти і не пояснюють свої мотиви, я прошу питання поставити на поіменне голосування. Дякую за увагу. І за це проголосувати.

-Яловий: Борисов, прошу.

-Борисов: Я, дійсно, теж не зовсім розумію чому йде не сприйняття участі Київської міської територіальної громади в створенні цієї агрофірми. Дійсно, на сьогоднішній день я повністю підтримую Михайла Миколайовича, коли ми залежали від поставок зерна із Туреччини і від інших

 

  <----   13 ч 50 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

комерційних структур, які там же займалися деякими політичними справами, хочемо - даємо Києву, хочемо - поставимо його в якісь певні умови, після яких зерна у місті залишалось на 2-3 суток. І в ручному режимі, в пожежному стані за дикі кошти купували, щоб накормити населення м.Києва. Коли, на сьогоднішній день до нас йдуть агропромислові підприємства, які вирощують зернові культури, які на сьогоднішній день потрібні м.Києву і ми самі управляємо цим процесом і регулюємо ці питання, то на сьогоднішній день невідомо, як для мене, з яких  причин це рішення не приймається. Я прошу колег ще раз з тієї точки зору переглянути свою позицію і прошу вас поставити це питання на голосування.

-Яловий: Дзвоник, прошу.

-Дзвоник: Зверніть, будь ласка, увагу  на те, що контрольний пакет акцій цього підприємства буде належати Київській міській громаді. Якщо ми зараз не проголосуємо, ще пройде одна сесія, потім ми передамо повноваження міському голові. Будьте впевненні, Олександр Олександрович, підпише це розпорядження, давайте збережемо своє лице і зробимо добру справу для міста.

-Яловий: Поступила пропозиція провести поіменне голосування. Прошу проголосувати. Хто за поіменне голосування, проголосуйте.

Голосування:

за-43, проти-7, утр.-2, не гол.-28. Рішення прийнято.

Я можу ставити питання на поіменне голосування? Проголосуйте, будь ласка і дайте роздруковку.

Голосування:

за-48, проти-4, утр.-2, не гол.-23. Рішення прийнято.

Прошу далі.

-Лисов: У мене вже вичерпано. Одне...

-Яловий: "Про оцінку комунального майна, майнових прав територіальної громади м.Києва".

-Лисов: Це буде доповідати Головач. У мене ще одне прохання, в комісію з питань власності приходить багато звернень від мешканців, особливо центральних районів, про надбудову мансард. Ми створили робочу групу з двох комісій. У цю робочу групу увійшли наступні депутати: Дейнега,

 

  <----   13 ч 53 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Миргородський, Шилюк, Закревська і Петік. Прошу свої пропозиції, своє бачення, яким чином нам врегулювати відносини з мешканцями і тими організаціями, які надбудовують, прошу надавати в комісію.

-Яловий: Я дякую. Шановні колеги, мені доповіли, що 4 депутати при голосували перевернули картки. Трогати їх не треба, тому що автоматично включається голосування. Тому я просив би 4 чоловік підняти руки, хто міняв картки і висловити свою позицію. Я думаю, що ваші голоси можна приєднати до цих голосів, які проголосовані. Я дякую. Тоді, прошу, протокольно 4 голоси додати ще до голосування, щоб голосування було дійсним.

Нам ще залишилось трошки попрацювати, я пропоную перерву не робити, десь, можливо, до 30 хвилин максимум, працювати погодитись.

"Про оцінку комунального майна, майнових прав територіальної громади м.Києва". Головач, прошу.

-Головач: Ми з вами прийняли за основу рішення про оцінку майна територіальної громади м.Києва. І було доручення доопрацювати у зв"язку з тим, що там виникло питання, що Київрада на себе перебирає зайві повноваження. Тому доопрацьований проект рішення в якому Київрада на себе вже не перебирає зайві повноваження і не підміняє виконавчий орган з приводу проведення конкурсів, тендерів, хто буде оцінювати, а доручає Київському міському голові протягом місяця затвердити положення про оцінку майна територіальної громади і в цьому положенні визначити весь цей механізм.

-Яловий: Нема заперечень? Кулик, прошу.

-Кулик: Я до попереднього питання...

-Яловий: Я вибачаюсь. Борисов. (Шум). Збуржинський, 23-й.

-Збуржинський: Речь идет о чем. Поручение Александра Александровича было и ряд депутатов встериться и обсудить все вопросы. Региональным отделением так же был подан проект решения. Никто не собирал, вы первый здесь стоите,

 

  <----   13 ч 56 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

рядом Щербаков тоже не участвовал в этом. Лично В.В.Головач подготовил этот проект решения и его редакция опять выносится. Обращаю внимание депутатов, что второй пункт, доручити, опять Владимир Владимирович, разработает и утвердит голова. Комиссия по власности устраняется и все депутаты от того, как будет определяться последовательность оценки. Я предлагаю, ввиду того, что не выполнено поручение Александра Александровича, мы не собирались и не обсуждали, все комиссии отстранены от обсуждения этого решения, снять этот вопрос и доработать его. И выполнить поручение головы. 

-Яловий: Шановні колеги, тут написано не Головачу, тут написано доручити Київському міському голові протягом місяця з дня прийняття цього рішення затвердити положення про оцінку майна. Тут нема слова...

-Збуржинський: Хто буде готувати? Той хто проект підготував?

-Яловий: Ні, це виключено. Будете готувати ви, Владислав Францович, я згоден з вашою пропозицією, але готувати буде не Головач і я просив би заяви такі не робити.  Доручення Олександра Олександровича, якщо буде, то воно буде дано вам, воно буде дано Управлінню майна, Харлиму, буде дано комісіям депутатським, в тому числі по майну, опрацювати це питання. Тому так голословно заявляти, я прошу, так більше не робіть. А те, що стосується зауваження мені, я його приймаю. Я думаю, що дане рішення відповідає бажанню депутатів з тією задачею, яка була поставлена. Якщо ви наполягаєте на знятті цього рішення і перенесення на 11, я готовий поставити на голосування.

-Збуржинський: Так.

-Яловий: Проголосуйте за перенесення цього рішення на 11 число.

Голосування:

за-60, проти-4, утр-3, не гол.-13. Рішення прийнято.

Я зберу на наступному тижні, хто задіяний в цьому питанні, ми приймемо остаточне рішення і винесемо на 11. Я дякую.

Прошу далі. Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Згідно зі ст.2 Регламенту п. 2.6. Київської міської ради, який ми прийняли, робота Київради ведеться державною мовою, тому я прошу на це звернути увагу.

-Яловий: Я дякую.

Пункт 9-й порядку денного "Про контрольну комісію з питань приватизації, використання майна, землі та коштів, що знаходяться у власності територіальної громади м.Києва".

Мова йде про тимчасову контрольну комісію, яка

 

  <----   13 ч 59 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

згідно з законом... Контрольна комісія в законі записана по приватизації, яка працює у відповідності до тих задач, які їй ставляться. Прошу, які є запитання по цьому питанню? Так, 8 чоловік записалося на виступ.

Прошу, Головач.

-Головач: Я не записувався.

-Яловий: Гриненко, прошу.

-Гриненко: Я не розумію, навіщо нам взагалі ця комісія потрібна, яка буде...

-Яловий: Вона є в законі і Верховна Рада теж створила таку.

-Гриненко: Вона по закону є, але вона не так називається. Хто цих людей сюди дав, по якій рекомендації і як це відбулося. Тому давайте вивчимо це питання. Якщо вже будемо створювати, то членів комісії треба..., тому що ця комісія дублює існуючі комісії. Навіщо перевіряти те, що є: і майно, і землю... Давайте подумаємо ще раз, чи треба... Якщо треба, то давайте поміркуємо на наших комісіях.

-Яловий: Дякую, Зубко, прошу.

-Зубко: Я вважаю, що ми маємо йти при створенні цієї комісії чітко, згідно законодавства і створювати контрольну комісію з питань приватизації. А використання майна, землі та коштів - у нас є земельна комісія, у нас є бюджетна комісія. Саме вони контролюють правильність використання, в даному випадку, земельних ресурсів та коштів міського бюджету. Я хотів би також звернути увагу на те, що європейський досвід формування комісій з питань приватизації і навіть досвід Українського парламенту останніх трьох скликань є те, що цю комісію, як правило, очолюють представники тих політичних сил, які не мають більшості у відповідному виконавчому органі і не формують виконавчі органи влади. Тому депутатська група "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна" пропонує розглянути на посаду голови цієї комісії кандидатуру Тищенка В.І. і також  ввести до складу комісії пана Волкова О.М.

-Яловий: Дякую. Збуржинський, 23-й.

-Збуржинський: Комиссия по законодательству предусматривается з "питань приватизації". Поэтому, это все, что туда добавлено, должно быть убрано и рассмотрено на комиссиях

 

  <----   14 ч 02 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Киеврады. И тогда будет все нормально. Но в данном случае, когда все комиссии, контрольная комиссия будет контролировать все комиссии и исполнительный орган - это не совсем правильно. Я прошу снять вопросы и обсудить в комиссиях.

-Яловий: Карабаєв, 37-й.

-Карабаєв: У відповідності з нашим Регламентом у нас структура ради складає постійні комісії, далі йдуть тимчасові і контрольні комісії. Ми повинні зараз записати, або тимчасова контрольна комісія, або в протилежному випадку йде друге правило пункт Регламенту, кожен депутат може бути членом тільки однієї постійної комісії. Тому ми повинні визначитися постійна чи тимчасова. Дякую.

-Яловий: Борисов, 67-й.

-Борисов: Ретельно вивчивши цей проект рішення, я хочу сказати, що посилання, які йдуть в преамбулі на діюче законодавство, як закон про місто Київ, закон про місцеве самоврядування є не зовсім коректними при створенні цієї комісії. Що мається на увазі? Я можу називати статті, якщо це треба, можу викласти в своєму розумінні, як це написано в законі. В законі написано, що роботою ради є сесія, є постійні комісії, є тимчасові контрольні комісії, які, створюються з конкретного питання, які розглядають, доповідають на сесії і коли це питання закінчено, припиняють своє існування. Законом про приватизацію передбачено існування у відповідних радах і в Верховній Раді контрольною комісією з питань приватизації. Тому, якщо йде мова про створення контрольної комісії з питань приватизації, то я просив би в такому контексті розглядати це рішення. Інші питання - контрольні функції, вони закладені в положеннях і регламенті інших ПК, які з цього приводу існують і розглядають питання і вносять пропозиції на розгляд сесії.

-Яловий: Головач, прошу.

-Головач: Мені якось не зовсім етично, там я головою пропонуюсь. Я хочу дати пояснення. В Регламенті і в Законі п.2 ст.26 записано чітко "утворення і ліквідація постійних та інших комісій Київради". І Київрада має право створювати постійні, контрольні та інші комісії Київради. Таким чином можна створювати будь-яку комісію.

 

  <----   14 ч 05 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Це є загальне право Київради, але якщо не сприймається Київрадою створення такої комісії, то це є її право, воно не є обов"язковим, що така комісія повинна бути. Там в пункті записано, що повинно бути прийняте положення саме на сесії і там тоді будуть розмежовані контрольні повноваження. Те, що вони мають комплексний характер і стосуються діяльності в цілому, і майна, і коштів і цей контроль повинен мати комплексний характер. Але це є наше, особисте право, наше бачення у цьому вигляді. В законі є тільки обов"язкове створення контрольної комісії з приватизації. Хочемо цього ми цього чи не хочемо. Інші питання мають абсолютно добровільний характер. І тому, якщо не сприймається інше, то є обов"язковим з питань приватизації. Дякую.

-Яловий: Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Все-таки потрібно поступати по закону. В минулому скликанні у нас була контрольна комісія з питань приватизації, яку очолював Дзвоник. В цій комісії працювали депутати, які паралельно працювали в постійних комісіях Київради. Це нормально. Тому потрібно виправити назву, а просто, про контрольну комісію Київради з питань приватизації і поставити крапку. Вона тимчасово діє на період приватизації. Коли приватизація закінчиться, її не буде. Коли приватизація закінчиться за два місяці, то не буде більше цієї комісії.

-Яловий: Дякую, депутат Кір"ян.

-Кір"ян: Можливо, не так суттєво повинна вона бути чи ні, зрозуміло, що хтось повинен контролювати. А, мабуть, всіх колег хвилює, яким чином такий склад утворився, хто його пропонував. І кількісний склад, і персональний. Я пропоную, якщо ми вирішимо її утворювати, то обговорити кількісний склад і тут вже колеги пропонували від кожної постійної комісії направити свого представника. Тоді знімуться всі питання. Дякую.

-Яловий: Дякую. У мене є пропозиція перенести на 11 число прийняття цього рішення. Нема заперечень? І розглянути в комісіях.  Нема заперечень? Йдемо далі.

Шановні колеги. "Про програму..." я голосувати не буду, що це спільна згода.

Я йду далі "Про програму матеріально-технічної підтримки правоохоронних органів у м.Києві".

 

<----   14 ч 08 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Можливо, і принципове питання. Прошу вас... Чи є необхідність обговорювати це питання? Падалка, прошу.

-Падалка: Я виступав ініціатором розробки такої програми, дійсно, з метою підтримати фінансово наші правоохоронні органи. Але в тій редакції, яка зараз зроблена, я вважаю, для нашої спільної справи, в такій редакції його приймати не можна. Тому що матеріально-технічне, фінансове забезпечення визначається у відповідних бюджетах чи в ході виконання бюджету. Потрібно спочатку прийняти якусь програму, а це повинна бути програма виходу з детінізації економіки, збільшеності на основі доходів бюджету і під цю програму вона повинна бути 2-3 стор., декілька пунктів під цю програму провести фінансування, виходячи з цих фінансових можливостей бюджету. Щоб у нас потім не виникали колізії по фінансуванню, по перевірках, ми повинні винести це питання на 11 число.

-Яловий: Дякую. Зубко, прошу.

-Зубко: Я хотів би підтримати Віктора Михайловича. Справа в тому, що, дійсно, ця програма не була подана на розгляд бюджетній комісії, хоча тут, дійсно, затрачені витрати, нам треба або приводити їх у відповідність до того бюджету, який ми прийняли на сесії, або нам необхідно вносити зміни до бюджету і тоді шукати шляхи, де знайти ці кошти. Окрім того, коли минула програма була роздута і складала набір оперативних заходів, то ця програма вже скорочена. Ми маємо сьогодні обдумати при прийнятті програми основні питання, які турбують мешканців територіальної громади м.Києва. Основні сьогодні питання - це те, що практично неукомплектований штат дільничних інспекторів. Практично в усіх районах він укомплектований на 50-60% і саме дільничних інспекторів, які відповідають за конкретні будинки. Конкретно неукомплектовані підрозділи по боротьбі з наркоманією. А все на сьогоднішній момент, особливо в віддалених районах м.Києва є величезна проблема. І навіть ті витрати, які зараз заплановані на реалізацію цієї програми, йдуть саме не на ці найболючіші

 

  <----   14 ч 11 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

проблеми для мешканців територіальної громади, а на зовсім інше. Тому я думаю, її треба доопрацьовувати.

-Яловий: Я дякую, Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Програму потрібно приймати, безумовно, чому виникла і я просив нашу фахову комісію, все-таки, перенести розгляд цієї програми на наступний рік. Справа в тому, що Падалка був у відрядженні, не було можливості разом спільно з Фінансовим управлінням узгодити всі ті суми. Бюджетна комісія, у зв"язку з тим не розглядала, тому що процедура розгляду питань, а розгляд питань на бюджетній комісії розглядається тільки в тому випадку, якщо є висновок Головного фінансового управління. Тому що мова йде не про абстрактні речі, а все-таки, про фінанси. Тому я просив би перенести розгляд цього питання на 11 число, щоб воно було виважене і нормально сприйняте.

-Яловий: Овчар, 26-й.

-Овчар: Справа в тому, що цю програму наша комісія доопрацьовувала дуже довго. Ми зустрічалися з всіма правоохоронними органами. І ті проблеми, про які ви кажете, теж піднімалися керівниками відповідних структур. Сюди попали тільки ті найнеобхідніші для них на сьогоднішній день затрати, без яких вони не можуть вже далі функціонувати. Якщо уважно подивитися, на міліцію то там необхідне обладнання, яке дозволить ловити злочинців. Бо у нас картотеки до цих пір такі, як у Жиглова. А без цього злочинців шукають по півроку, в той час, як їх можна знайти за 5 хвилин.

Якщо ми пропрацювавши з усіма органами на території Києва, вивчивши їхні проблеми, вислухавши їх, то таке відношення буде з цих структур і до депутатів Київської міської ради. І, взагалі, до місцевої влади. Тому не можна цими питаннями бавитись, а треба до них підходити серйозно, виважено. Якщо ми вже почали в цьому напрямку працювати, то треба надати відповідь. Тому я пропоную це питання розглянути і прийняти за основу. Дякую.

-Яловий: Дякую. Бойчук, прошу.

-Бойчук: Я попросив би уваги, тому що я особисто, за дорученням Київського міського голови і спільно з Володимиром Борисовичем очолював засідання. Ми були в Главку МВД у генерала Опанасенка, проводилась спільна нарада. Я вам хочу сказати просто конкретні приклади з життя м.Києва. Я прекрасно розумію, я вибачаюсь, Падалка В.М. був

 

  <----   14 ч 14 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

у відрядженні. Подивіться на сьогоднішній день. Справа в тому, що закінчується півроку. Є певні проблеми з фінансуванням. Простий приклад, на Оболоні, в цьому році було вбито двох міліціонерів. Тільки завдяки тому, що склад міліції м.Києва протягом 3-х місяців дуже оперативно спрацював, була знайдена людина, яка це зробила. Але просто колізія, в главку столичному, який повинен в м.Києві знаходиться комп"ютерна мережа, сервер, який не працює сьогодні, міг би дати відбитки пальців цього злочинця, протягом тижня він був затриманий. Коли його забрали, подивилися на відбитки пальців, сказали, вибачте, у нас я в 17 році, картотека на руках.

Ми вчора 5 годин працювали з дуже поважною організацією, з податковою адміністрацією м.Києва, я думаю, теж скаже слово, ви знаєте, що формування бюджету йде завдяки інтенсивній роботі цієї поважної структури. І коли йде... збір податків і ми не можемо допомогти податковій адміністрації в тих сумах, які вона дає для м.Києва. То давайте я попрошу, я всім головам комісій особисто розіслав... Комісія Лисова відпрацювала направила. Так, дійсно, по процедурі Присяжнюк не розглядав на своїй комісії. Але всі комісії були попереджені і з ініціативою підходив до нас, вони працювали. Депутат Дейнега підішов і сам конкретно вніс пропозиції. Я вас прошу, наша комісія завжди відкрита, і заходьте, і працюйте спільно з нами. Я хотів би, щоб допрацювали, а сьогодні прийняли за основу. Дякую.

-Яловий: Дякую. Дейнега, прошу.

-Дейнега: Я хотів би вам нагадати, до чого ми закінчили минулу сесію відносно цього питання. У кожного з нас був проект цієї програми. Ми прийняли рішення вивчити і подати всі пропозиції до 10 червня в правову комісію або в секретаріат ради. Через те, чого сьогодні говорити. Хто хотів, той і подав. Через те прошу проголосувати. Дякую.

-Яловий: Брезвін, прошу.

-Брезвін: Я хотів би відмітити, що стан роботи правоохоронної в значній мірі залежить від матеріально-технічного забезпечення всіх

 

  <----   14 ч 17 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

працівників правоохоронних органів. Сьогодні так випало, що я присутній і виступаю від імені всіх керівників правоохоронних органів, але я хотів би звернути увагу на принципові питання. Там передбачені навіть не те, що просили керівники, там передбачені мінімальні, суми які необхідні для вирішення самих насущних проблем. Ми розуміємо, що можна казати: багато 11 млн. для податкової служби. Але я хочу сказати, для прикладу, в межах 2 млрд. надходжень коштів до бюджету міста. Тому я хотів би, щоб ми не відтягували вирішення цього питання. Сьогодні, все-таки, проголосували, прийняли всі питання за основу, а потім спільно з Віктором Михайловичем, з бюджетною комісією доопрацювали вже по конкретним питанням. Я згодний, що там є відповідні формулювання і недоопрацьовані ще деякі аспекти з цього приводу. Дякую.

-Яловий: Гриненко.

-Гриненко: Я так розумію, що всі розуміють, що Програму матеріально-технічного забезпечення треба приймати. Зараз ми тільки розмовляємо про фінансування на цей рік. Тому що це програма на 2002-2006 рік. Тому є така пропозиція, 2 п. викласти в такій редакції: “Доручити виконавчому органу Київради КМДА виходячи фінансові можливості за результатами виконання бюджету за 9 місяців, розглянути питання про фінансування Програми в 2002 році та врахувати при формуванні бюджету на наступний рік. І буде зрозуміло, тоді ми подивимося, перевиконання бюджету... Скільки грошей ми можемо... Так це вже буде якась конкретика і можемо дивитися правоохоронним органам у очі.

-Яловий: Овчар виступає. Справа в тому, Володимир Іванович, що вони вже сьогодні по деяким питанням просто конче вимагають допомоги. Якщо будемо чекати 9 місяців то...

-Овчар: 2 пункт викласти таким: замість слів "виходячи із фінансової можливості розглянути..." ті 4 чи 5 слів виключити, замість них вписати одне слово "вирішити". Далі. Сукупні витрати по програмі додати.

 

  <----   14 ч 20 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

на 2002 рік. Дякую.

-Яловий: Присяжнюк, прошу.

-Присяжнюк: Я знову вас повертаю до Регламенту. Стаття 29 п. 29.6. "Київрада розглядає і затверджує тільки збалансований бюджет. Незбалансований проект бюджету не приймається до розгляду, а затверджений незбалансований бюджет до виконання". І п. 29.8. "стосовно збільшення видатків бюджету м.Києва мають визначитися джерела покриття таких видатків" пропозиції стосовно зменшення доходів до бюджету м.Києва мають визначити джерела компенсації втрат доходів бюджету". Жодна з таких пропозицій не повинна призводити до створення боргу бюджету м.Києва та зміни обсягу із бюджетних трансфертів. Тому, шановні, коли ви говорите, що потрібно збільшити видатки на правоохоронну діяльність в розмірі 15 млн., то ви скажіть, 3 млн. заберемо в охорону здоров"я, 2 млн. заберемо у освіти і ... млн. заберемо з соціального захисту і направлено туди. А не просто говорити, що ми повинні збільшити. Інше питання, пропозиція, яку надав Володимир Іванович, вона абсолютно слушна і має під собою підгрунтя і вона може бути вирішена. Мене дивує, як можна безвідповідально відноситись до фінансового документу, який ви ж, затвердили своїм голосуванням. Дякую.

-Яловий: Дігам, прошу.

-Дігам: Я считаю, что нужно принять обязательно, потому что правоохранительные органы нуждаются в техническом оснащении. На сегодняшний день это катастрофа. Я скажу, что ко мне, как к организации, которая занимается торговлей бытовой техники, приходят, нехорошо говорить, побираются, буквально просят компъютеры. Как это милиция, которая не имеет элементарного оборудования, которое позволит им работать. Надо однозначно принимать и изыскивать стредства, я думаю, что Присяжнюк сможет их найти.

-Яловий: Шиманська, прошу.

-Шиманська: Вже все сказано, я думаю, всі розуміють, ми, міліція, всі правоохоронні органи роблять все для нас можливе, щоб ми могли якось по-людськи... Тому немає ніяких сумнівів, що ми повинні підтримати

 

  <----   14 ч 23 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

і я не знаю, чому воно не ввійшло в наш бюджет. Оскільки це до 2006 року, то я думаю, що можна знайти можливість. І давайте не будемо упиратися. Давайте допоможемо, бо люди, потребують допомоги зараз. Дякую.

-Яловий: Борисов, 67-й.

-Борисов: Це вже, дійсно, ситуація починає нагадувати багатостраждальні ходіння людей, яких ми поважаємо, і які охороняють наш спокій і порядок у м. Києві. Я хочу сказати про те, що, дійсно, цю програму можна приймати за основу. Але я хотів, щоб на сьогоднішній день ви, Володимир Борисович, як головуючий, записали протокольне доручення голові комісії з питань правопорядку, законності... разом з виконавчим органом, фінансовим управлінням в 5-денний термін розробити заходи конкретні щодо розробки, уточнення та усунення зауважень, якщо ми вже приймаємо за основу, в 5-денинй термін, йому особисто презентувати на засіданнях постійних комісіях цю програму і винести на наступне засідання вже з усуненням зауважень. Тому що на сьогоднішній день йдуть пересилки. Ось така моя пропозиція.

-Яловий: Лисов:

-Лисов: Я хочу, щоб ви були в своїх діях послідовні. Ми це питання вдруге розглядаємо на сесії. І на сьогоднішній день ця редакція, яка виноситься нам до прийняття стосовно фінансування, вона не зобов"язує виконавчий орган виконати ту мінімальну програму фінансування, яка тут подана. За той час, який пройшов з минулої сесії, вже сума видатків зменшилась з 70 млн. до 15. Тому я хочу, щоб ми сьогодні конкретизували. Ми з вами були в прокуратурі, ви були в Управлінні внутрішніх справ, були спільно з податковою адміністрацією. Ми давали якісь зобов"язання разом з головами комісій. Тому я хотів, щоб підтримали депутати, щоб ми п.2 жорстко записали. У зв"язку з тим, що колись була припущена помилка, це питання не було розглянуто в минулий раз, коли розглядався бюджет, треба виправити. Вчора ми були в податковій адміністрації, вона перевиконує план надходжень до місцевого бюджету. Тому я думаю, що ми повинні вирішити

 

  <----   14 ч 26 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

за рахунок якихось інших статей розходу і доручити фінансовому управлінню профінансувати в тому обсязі, в якому прийнято. А в наступний бюджет ми вже будемо враховувати спільно з силовими структурами витрати на ті потреби, які необхідні.

-Яловий: Дякую. Брезвін, прошу.

-Брезвін: Я ще раз хочу сказати, що на сьогодні у виступивших депутатів немає. Тому що якщо ми приймаємо ці питання за основу винесеного на засідання, виписуємо, що забезпечується фінансування і доручається відповідно бюджетній комісії, по правовим питанням доопрацювати. Доопрацювати це привести ці питання у відповідності з вимогами до бюджетного кодексу... Тобто, сказати, за рахунок яких-то змін, зменшення чи збільшення... Тим більше, якщо говорити, сьогодні спокійно за млн. проголосували і ніхто не піднімав питання чи збільшувати якісь чи зменшувати видатки. Питання є. Тому я, все-таки, просив би, щоб ми прийняли сьогодні це питання за основу і дали доручення комісіям по правовій політиці і бюджетній комісії разом з Віктором Михайловичем в 5-денний термін доопрацювати ці питання і внести конкретні пропозиції для вирішення. Дякую.

-Яловий: Поступила одна пропозиція - прийняти за основу. У мене є ще одна пропозиція прийняти за основу, доручити комісії узагальнити ці зауваження, які надійшли, і у відповідності з ними відпрацювати документ для остаточного прийняття. Хай до 11 числа приймуть остаточно. Я думаю, що можна було б записати в цьому рішенні пункт, що доручити Київському міському голові в разі гострої необхідності залучати певні фінансові кошти для допомоги правоохоронним органам з наступним затвердженням по підсумках 9-ти місяців. Нема заперечень? Падалка В.М., підкажіть

 

  <----   14 ч 29 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

протизаконно це чи ні? Якщо сесія дасть таке доручення? (Шум).

-Падалка: ...рішення яке підготовлено. Ніяких... з доповненнями, доопрацювати ніяких повноважень.

-Яловий: Добре. Якщо ви так наполягаєте. Ставлю за основу проголосувати...

Странніков, прошу.

-Странніков: Я не знаю, може виникла якась технічна помилка і принаймні, мені щойно потрапило до рук два проекти, які відрізняються досить принципово по загальній сумі. Ми голосуємо за той проект, в якому передбачено 15 млн. чи 23 млн.? Тому що...

-Яловий: В останній момент в рішення була внесена правка комісії, добавлено 7 млн. податковій інспекції.

-Странніков: Тому що всім депутатам нашим... принаймні більшості було роздано саме 15. Це перший момент, другий...

-Яловий: Принципове питання. Я вчора теж виїжджав в податкову інспекцію. Я оглянув разом з депутатами, переконалися, що на сьогоднішній гостро стоїть потреба в законі серверів для того, щоб налагодити дієвий облік самої податкової інспекції та районних. А також у них не завершені об"єми капітального будівництва. Тому там, в тому будинку і розраховували на цю суму, була така пропозиція. Ми цифру остаточну з вами не затверджуємо, ми приймаємо за основу і цей документ доопрацьовуємо для остаточного внесення 11 числа. Тому прошу на цифри не звертати уваги. Нема заперечень? Голосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-58, проти-4, утр.-2, не гол.-16. Рішення прийнято.

У нас залишилось питання "Про використання коштів передбачених на фінансування органів самоорганізації населення". Можна без обговорення? Так, пропозиція у Віктора Михайловича.

-Падалка: Я в цілому, підтримую це рішення, але потрбіно його записати так: що дозволити секретаріату Київради спрямовувати залишок коштів, які будуть передбачені для забезпечення діяльності.

 

  <----   14 ч 32 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Можна ставити на голосування з цим додатком? Проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-70, проти-0, утр.-0, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую.

"Про заходи щодо легалізації органів самоорганізації населення в м.Києві". У мене одне питання? Це Положення всі читали? Комісії вивчали його? (Шум). Можна голосувати? Вільдман, 40-й.

-Вільдман: У мене є така пропозиція в п.3 цього рішення, є така фраза "порядок надання дозволу на створення органу самоорганізації населення"; у мене є пропозиція змінити цю фразу на таку "порядок реєстрації органу самоорганізації населення" без надання дозволу.

-Яловий: Це по закону надання дозволу? Порядок надання дозволу. Раз в законі, ми не будемо з законом сперечатися. Я дякую, але залишимо так, як в законі.

Старовойт, прошу.

-Старовойт: Я бы хотел обратить ваше внимание, что в этом законом... которое мы хотим положение принять не понятно, что мы регистрируем. Регестрируем управление или подразделение Киевсовета, то ли самоорганизацию самонаселения. Если вчитаться в Положение, там везде есть ссылки на согласование Киевсовета, районного совета. Если люди сами организовывают, значит они должны определить самостоятельно, если это организовывает Киевсовет - это должен организовывать Киевсовет. Я бы хотел, чтобы каждая комиссия просмотрела это положение и внесла какие-то дополнительные замечания.

-Яловий: Я дякую. Тут положення виписано у відповідності з прийнятим законом Верховною Радою. Там такі вимоги закону.

 

  <----   14 ч 35 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Ми обов"язково повинні реєструвати, щоб не створювати кілька органів самоорганізації в одному будинку, наприклад.

-Старовойт: Якщо в одному будинку буде організація, буде більшість населення, вони створять самостійно цю організацію і не захочуть підпорядковуватися.

-Яловий: Вона не буде зареєстрована і не буде носити законного порядку. Будуть законними тільки ті, які будуть відповідно зареєстровані в Київраді. Це не громадські організації. Я дякую.

Шиманська, прошу.

-Шиманська: В ст.2 п.6 є такі органи самоорганізації населення самостійні в своїй діяльності. Вони не мають над собою вищестоящих органів самоорганізації. Буде страшенна плутанина. Домові, вуличні, квартальні, мікрорайонні, взагалі, невідомо як вони між собою узгоджуватись. ст.3 основними завданнями органами самоорганізації є створення умов для участі... Ми повинні закласти сюди чітко якими завданнями органи самоорганізації є. 2. Задоволення соціальних, культурних і т.і. надання відповідних послуг. Потрібно чітко регламентувати, що вони будуть робити. Оскільки не так чітко зробити, то така буде і робота, і відповідальність.

-Яловий: А з іншого боку хіба ми можемо зарегламентувати діяльність органів самоврядування? Не можемо. Кожен орган самоврядування буде визначати сам коло своїх питань.

-Шиманська: Як вони будуть?..

-Яловий: Я просив би не міняти, в законі так написано. Я дякую.

Карандєєв, прошу.

-Карандєєв: Нагадую вам, що відповідно до Конституції та закону про місцеве самоврядування органи самоорганізації населення входять в єдину систему органів місцевої влади і органів місцевого самоврядування. І особливо важливим є прийняття цього документу зараз або внесення в нього якнайшвидше правок в контексті того, що ми стоїмо напередодні прийняття концепції формування бюджету м.Києва на наступний рік, і, взагалі, формування бюджету, як такого, в якому і роль цих органів має бути відображена безпосереднім чином.

-Яловий: Я дякую. Я звертаю увагу, ми приймаємо це положення за основу, рішення приймаємо, а положення за основу. У всіх комісій і депутатів буде можливість попрацювати над ним. Я можу ставити на голосування це питання? Проголосуйте, прошу.

Голосування:

за-74, проти-0,

 

  <----   14 ч 38 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

утр.-0, не гол.-5. Рішення прийнято.

"Про дозвіл на створення Київського медичного коледжу №3". Нема заперечень? Голосуйте.

Голосування:

за-66, проти-0, утр.-1, не гол.-12. Рішення прийнято.

"Про внесення змін та доповнень до рішення Київради від 28.03.02". Доповідає Салюта. Є необхідність слухати доповідь? Чи можна голосувати? Проголосуйте.

Голосування:

за-71, проти-0, утр.-0, не гол.-8. Рішення прийнято.

"Про реорганізацію Київського міжрегіонального інституту вдосконалення вчителів ім. Бориса Грінченка".

Можна голосувати? Проголосуйте. Слово просить Бабак.

-Бабак: Тут є невеличке непорозуміння з законодавством в п.2. Тут написано Київському міському голові за погодженням з постійною комісією затвердити статут міського педагогічного університету ім. Бориса Грінченка. Згідно з законом про освіту, статути закладів освіти, незалежно від форми власності затверджується Міністерством освіти і науки. Тому цей пункт треба просто зняти. Ви подивіться попереднє рішення про створення медичного коледжу. Там чітко написано: дозволити після погодження з Міністерством освіти, науки і т.і. створити коледж. Точно так потрібно створювати, тим більше, університет.

-Яловий: Тут юристи завізували це рішення, значить не додивилися. Які пропозиції будуть? Прийняти з поправкою. Прошу, проголосуйте з поправкою дане рішення.

Голосування:

за-69,

 

  <----   14 ч 41 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

проти-1, утр.-1, не гол.-8. Рішення прийнято.

"Про перейменування Європейської площі".

28 числа ми будемо відмічати День Конституції, є пропозиція і прохання, воно внесено Київським міським головою про перейменування Європейської площі в площу Конституції. Європейська площа за свою історію мала багато перейменувань, за останні 100 років перейменовувалась близько 6 разів. Назва Європейська, ну, вона не носить якогось навантаження, в моєму розумінні, тому що тоді інші площі можуть називатися не Європейські, або чому у нас немає Азіацької, або Африканської. Я розумію, що Європейська площа - це малось на увазі, в честь Європейського союзу, який створений в Європі. Це питання можна розглянути окремо на засіданні і прийняти. Я зараз хотів би підтримати це рішення для того, щоб поруч з Майданом Незалежності була Площа Української Конституції. Не буде заперечень? У кого є заперечення? Без обговорення. У мене 7 чоловік просить обговорення Головач, Салюта, Дейнега, Кулик, Шиманська, Зубко, Щербаков. (Шум). Так що, обговорювати? Наполягаєте на обговоренні? Дейнега, прошу.

-Дейнега: Ця площа знаходиться з одного боку на території мого округу, я хочу довести вам до відома. Жителі центрального ядра м.Києва категорично проти перейменувань вулиць. І дуже просили довести до відома Київради, що проводити в цьому випадку референдум місцевий в якомусь районі чи в місті. Дякую.

-Яловий: Кулик, прошу.

-Кулик: На сьогоднішній день є у Києві, діє при КМДА створена комісія з питань перейменування. За поданням цієї комісії 24 вулиці, які носять тоталітарний характер і подані на перейменування. Чомусь ці вулиці досі не перейменовуються, все немає часу. А зараз терміново перейменовується Європейська площа. Я не розумію.

-Яловий: Я назвав причину - до Дня Конституції.

 

  <----   14 ч 44 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Я депутата Кулика не розумію, ви не визнаєте нову Конституцію?

-Кулик: Я не розумію чому 24 вулиці досі не перейменовані.

-Яловий: Це інше питання, воно не стосується цього. Ви розумієте це. Шиманська, прошу.

-Шиманська: З великою прикрістю я маю зробити свої зауваження. Я не знаю хто автор цього проекту "Про перейменування Європейської площі".

-Яловий: Комісія по гуманітарним питанням.

-Шиманська: Мені тим більш прикро, ми тут цілий день ведемо дискусії, але у мене є кілька аргументів і пропозиція. Перший аргумент такий: Європейська площа була названа десь це було пов"язано з нашим вступом в Раду Європи. Це десь 96 рік. З 95 року ми маємо стосунки з Радою Європи, як спеціальний гість, а потім вже як член. Далі, там є Європейський прапор, дуже багато країн, посольства, які є тут, я не знаю як це буде сприйнято. Це не толерантний крок. З іншого боку ми проводимо конференцію мерів європейських столиць, сюди мають приїхати 43 мери напередодні цього. І не зрозуміло як це. З третього боку Президент зробив свою доповідь про європейський вибір. То я не розумію, ми що, відходимо?

Перейменування взагалі не гоже, тому що ми явно дамо цій площі десь місце на задвірках в новому районі. У мене є пропозиція. Не треба робити таких різких кроків. Площа Конституції теж має бути. Європейська площа - така прекрасна назва. У мене є контрпропозиція, коли прийняли Конституцію то перший момент де зустрічали парламентарів, де їм вручали квіти, де ми насправді їх всіх цілували... Ви пам"єте, це площа перед парламентом. І я отримала від парламентарів підтвердження, це не моя навіть ідея, це вони мені сказали, що дуже гарно було б назвати цю площу перед Верховною Радою площею Конституції. Тому що це насправді увіковічить той момент, це був прекрасний момент. З другого боку, саме туди приходять люди із своїми проханнями до парламентарів. І я думаю, що та площа має не менше... а ця площа вона ніяк не пов"язана з Конституцією і тому я думаю, що..

-Яловий: Цікава пропозиція. Зубко, прошу.

-Зубко: Я хотів би теж підтримати цю пропозицію, в принципі, якщо ми хочемо, взагалі, в центрі Києва, то це

 

  <----   14 ч 47 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

біля Верховної Ради, площа, яку можна назвати площею Конституції. Є також у нас в центрі площа Льва Толстого, яку при необхідності теж можна перейменувати в площу Конституції. В принципі, я чітко пам"ятаю, що площа була названа Європейською саме в честь вступу України в Раду Європи. Сьогодні ми йдемо до Європейського Союзу. У нас є багато не найменованих площ. Але найкраща пропозиція, звичайно, пані Шиманської, тому я пропонував би за неї проголосувати і не загострювати питання, тим більше, що там, дійсно, ніяких перейменувань.

-Яловий: Щербаков, прошу.

-Щербаков: Якби була додана історична довідка до цього рішення, то ми б прочитали про те, що знають більшість киян, що до революції ця площа мала назву Європейська, там знаходився, приблизно, де зараз музей Леніна, знаходився готель Європейський. Це була повернута історична назва і зараз це історична назва. Що стосується тієї площі, яка біля Верховної Ради, то вона, ви не правильно сказали, що вона не має назви, вона має назву площа Калініна. Так вона була названа тоді, коли від тієї будівлі, де МЗС, її назву площа Калініна туди перенесли. У мене все. Я дякую.

-Яловий: Матіко-Бубнова.

-Матіко-Бубнова: Я далі продовжую цю довідку, яку розпочав наш шановний депутат. Від початку 19 ст. ця площа малу назву Кінна, оскільки тут містився кінний торг. Згодом мала неофіційні назви: площа Театральна, у зв"язку з побудовою у 1808 році першого міського театру. 1851-1869 р. Європейська площа, як місце розташування готелю "Європейський". У 1869-1919 Царська, оскільки в 60 роки було збудовано каплицю. В пам"ять про каплицю спасіння Олександра ІІ від теракту. В 1919 було відкрито пам"ятник цьому російському цареві. У 1919-1944 площа ІІІ Інтернаціоналу. 1944-1961 мала ім"я Сталіна. З 1961 площа Ленінського комсомолу. 1996 перейменована на Європейську площу. І це було тому, що ще не була прийнята Конституція. І зовсім логічно, коли була прийнята Конституція, одна із столичних

 

  <----   14 ч 50 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

площ із центральних, що мала назву Конституції. Подивіться, у нас поруч площа Незалежності. Ми перейменували готель - готель Україна. Поруч готель Дніпро. І я бачу логіку в цьому перейменуванні. В принципі, нічого тут такого немає, щоб ми шукали якісь аргументи. Кияни це зрозуміють.

-Яловий: Дзвоник, прошу.

-Дзвоник: Я не знаю, до кого звернутися. Таке є запитання, а скільки для міста це виллється коштів? Можливо, ми ці кошти шукаємо для міліції, виллються в частинку перейменування цих площ. Так може ми зекономимо, віддамо міліції і правоохоронним органам частинку, цих коштів. Це великі кошти. Хто знає Одесу, там СБУ стоїть на розі вулиць Єврейської і Шухевича. І ніхто з цього ніякої трагедії не робить.

-Яловий: Для перейменування цієї площі назви не треба, бо люди там не прописані і юридичних адрес на цій площі немає. (Шум). Готель “Дніпро” знаходиться на цій площі, але має адресу вулиці, яка підходить до площі. Тому у нас проблем з перейменуванням і виділенням коштів нема. Я хотів би тільки на одне звернути вашу увагу, що, все-таки, в канун Дня Конституції пропонується назвати одну із центральних площ міста Конституцією. Це питання принципове. Я думаю, що і партії, як "Наша Україна" повинна була це підтримати. Європейська площа, вона нічого не значить для міста. Вона носила назву тоді, коли там готель "Європейський". (Шум). Я не заперечую, що в майбутньому ми повинні розглянути Площа Європейської демократії, тоді вона буде сенсове навантаження. А просто на сьогоднішній день мати Європейську площу, а остальні площі які? Давайте поміркуємо над цим. Тому я просив би підтримати це рішення і проголосувати. Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-33, проти-25,

 

  <----   14 ч 53 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

утр.-2, не гол.-18. Рішення не прийнято.

У мене залишається тільки одна пропозиція провести поіменне голосування і хай кияни знають хто підтримує, а хто ні. Вносьте пропозицію, ми 11 числа перейменуємо. Я не считаю площу перед Верховною Радою збоку центральною площею міста. Там сквер, то не площа. Хто за те, щоб провести в поіменному режимі, проголосуйте, будь ласка.

Голосування:

за-28, проти-23, утр.-1, не гол.-26. Рішення не прийнято. (Шум). Я прошу дати пояснення, у нас по Регламенту. Тоді я прошу ще раз проголосуйте, будь ласка. Я прошу врахувати інформаційний центр, цифра 30, стару цифру замінить, там мабуть 25 залишилось. Поміняйте на 30 і проголосуйте ще раз. За в поіменному режимі голосування.

Голосування:

за-29, проти-28, утр.-1, не гол.-21. Рішення не прийнято.

Не хочемо, щоб була площа Конституції в м.Києві, хай не буде. Я дякую. Йдемо далі. (Шум).Я можу тільки одне поставити, не площу Калініна на перейменування, а площу, яка біля Верховної Ради, я повторюю, це позор для Києва буде, що ми сквер перед Верховною Радою назвем площею Конституції. (Шум).

 

  <----   14 ч 56 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

У мене прохання проголосувати за поіменне голосування, буде 30 чоловік і ми будемо знати, я прошу, ще раз проголосуйте. (Шум). Людина не голосувала, попросила переголосувати. (Шум).

Голосування:

за-33, проти-21, утр.-1, не гол.-23. Рішення прийнято.

В рішенні, яке ми зараз ще проголосуємо. Щербаков, прошу.

-Щербаков: ...голосував за 3 і ще по телефону за 2. Кожен голосує за себе згідно з Регламентом. Ви хотіли поставити під удар тих, хто боїться, давайте ще раз проголосуємо. (Шум).

-Яловий: Я не розумію позицію ряду депутатів. Я не розумію Шиманську в даній ситуації, в чому виникла проблема. У мене таке враження складається, що вам Конституція не подобається, якісь, можливо, інші є причини. (Шум). Я не готовий на це відповісти. Я прошу, Шиманська.

-Шиманська: Я хотіла б бачити обличчя киян, коли 3-4 жовтня до нас з"їдеться вся повага до Олександра Олександровича прогресивного мера, з"їдеться вся Європа, а у нас не буде Європейської площі, і ми провели це перейменування зараз.

-Яловий: А що, в багатьох країнах є європейські площі? Чи це обов"язковий атрибут міста?

-Шиманська: В минулому році відсвяткували 50-річчя Ради Європи, і величезна кількість назвали Європейські площі, Європейські вулиці у багатьох містах з"явилися такі назви.

-Яловий: Я не розумію цього питання і мери будуть судити не по назві Європейської площі, а по тим справам, які в місті робляться. Прошу.

 

  <----   14 ч 59 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

(Шум). Олександр Олександрович сказав свою точку зору тим, що він звернувся до вас з проханням погодитись і перейменувати цю площу в площу Конституції. Це позиція мера. Я це сказав з самого початку. І прохання його до вас, як до депутатів. Я прошу, Кривонос.

-Кривонос: Я хотів би сказати, що зараз є прекрасний проект, який ви зробили, європейські будинки і зробили Європейську площу. Такий проект буде винесений на презентацію через пару тижнів, я думаю, що це нова площа мала б назву...

-Яловий: Я дякую Павлу Олександровичу, що він мені про це нагадав, є проект і Наталя Василівна, я думаю, з цим погодиться і звернеться до депутатів підтримати пропозицію Олександра Олександровича. Тому що є проект і він, дійсно, розроблений і ми з вами будемо його затверджувати в урочищі Кожум’яки створення Європейської площі, де буде від кожного міста європейського збудований будинок, який буде відповідати архітектурі основних європейських столиць. То я думаю, що місто Європейської площі буде там, саме в реконструйованому урочищі Кожум’яки. Якщо така пропозиція приймається і ми можемо це додатково записати в рішення в майбутньому найменувати, тоді я прошу проголосувати. Прошу, Шиманська.

-Шиманська: Якщо в цьому рішенні буде написано де, коли це буде зроблено і це буде зараз же одноразово, то я буду голосувати.

-Яловий: Одноразово воно не буде зроблено, ми запишемо, що Київській міській раді розглянути варіант перейменування площі в урочищі Кожум’яки ми можемо записати цей пункт.

-Шиманська: До 2-3 жовтня.

-Яловий: Можна протокольно дати доручення? Тепер я прошу в поіменному режимі проголосуйте за перейменування площі.

Голосування:

 

  <----   15 ч 02 м 03 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

за-43, проти-14, утр.-1, не гол.-21. Рішення не прийнято.

Не розумію я просто. Наталія Василівна, ви голосували "проти", що вам слова не надали. Я дякую, я питання знімаю з розгляду... Яка пропозиція? (Шум). Мене вже звинувачують в порушенні Регламенту. (Шум). Я прошу, ще раз проголосуйте, щоб не було нарікання на технічні системи. Проголосуйте.

Голосування:

за-38, проти-15, утр... Все, дякую.

Була ще одна пропозиція найменувати сквер перед Верховною Радою, площею Конституції. Проголосуйте.

Голосування:

за-52, проти-12, утр.-3, не гол.-12. Рішення прийнято.

Я однозначно можу сказати, що я з таким рішенням погодитись не можу, хоча рішення прийнято і вважаю, що ми проявили з вами політичну неповагу до Омельченка О.О., неповагу до Конституції. І це я вам в очі всім депутатам кажу. Дякую.

Йдемо далі.

 

  <----   15 ч 05 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Є поіменне, воно зареєстровано поіменним голосуванням. Будемо знати як хто до кого відноситься.

"Про реорганізацію Київського міжрегіонального інституту вдосконалення вчителів ім. Б.Грінченка".

Голосуємо.

Голосування:

за-61, проти-0, утр.-0, не гол.-17. Рішення прийнято.

"Про перейменування Європейської площі", пройшли. "Про затвердження основних засад екологічної політики м.Києва". Прошу, проголосуйте. (Шум).

Поступила пропозиція від 3 депутатів, що вони вважали, що вони голосували за Європейську площу. Якщо 52 голоси, рішення прийнято. (Шум). Я прошу, Гриненко.

-Гриненко: Я думаю, якщо такий принциповий вопрос, і вже сьогодні навіть по радіо говорили, що буде це питання виноситься і буде перейменовано. Як буде виглядати наш голова  по такому не принциповому питанню. Давайте ще раз проголосуємо всі разом і приймемо правильне рішення...

-Яловий: У зв"язку з надходженням заяви 3 депутатів Арканова... Ми не прийняли, вони голосуючи про парламентську цю площу, заявили, що думали, що голосували про Європейську. Тому рішення це відміняється. Я прошу ще раз проголосувати рішення, прошу бути уважними.

 

  <----   15 ч 08 м 04 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Це останнє голосування, воно йде в поіменному режимі за те, щоб біля Верховної Ради назвати площею Конституції. Хто за те, прошу проголосуйте. А потім я поставлю Європейську на переголосування.

Я буду голосувати "проти" зараз. (Шум).

Я назвав площу біля Верховної Ради, я проти, сказав.

Голосування:

за-28, проти-23, утр.-5, не гол.-20. Рішення не прийнято.

Попереднє рішення біля Верховної Ради відміняється. Я можу проголосувати зараз про зняття назви площі Калініна там, це я можу проголосувати, але ніяк не можу погодитись назвати її площею Конституції. Давайте проголосуємо, щоб зняти назву площу Калініна з площі біля Верховної Ради. Проголосуйте. А потім подумати, як назвати цей сквер.

Голосування:

за-50, проти-2, утр.-4, не гол.-20. Рішення прийнято.

Прошу всіх уважно віднестися до цього. Голосування в поіменному режимі. Не робіть помилок, проголосуйте за те, щоб Європейську площу назвати площею Конституції. Прошу, проголосуйте з доповненням пункту, що площею Європейською ми назвемо в урочищі Кожум’яки, коли буде збудований комплекс.

Голосування:

за-40, проти-6, утр.-2, не гол.-25. Рішення не прийнято.

В чому причина, поясніть мені. (Шум). Кулик, прошу.

-Кулик: Те, що у нас вдруге не пройшло рішення поіменне, про перейменування, це не означає відміну першого. Якби ви поставили на голосування хто за те, щоб скасувати попереднє рішення, тоді б воно було скасоване, а так воно не є скасованим, якщо 28. Другий раз не проголосовували, рішення не прийнято. Тому залишається рішення попереднє.

-Яловий: Не так, ми скасували.

-Кулик: Ні, у нас було...

-Яловий: Тоді я прошу проголосувати... Точно так, я повторюю голосування. Хто за те, щоб назвати площу біля Верховної Ради площею Конституції, прошу проголосувати.

 

  <----   15 ч 11 м 03 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Були помилки, я не підпишу цього рішення. І не придумуйте, будь ласка. Я можу закривати сесію, чи може, все-таки, проголосуємо за площу? Хай залишається Європейська. Я попрошу, якщо є Олександр Олександрович, хай він підійде сюди. Давайте вже повагу до мера проявимо, і вислухаємо його аргументацію.

Іван Андрійович звернувся до мене з запискою, прошу повернутися до... Іван Андрійович, я без окулярів, я не можу розібратися. 48-й, включіть.

-Фоменко: Справа в тому, що ми емоційно сприйняли проект рішення Київради про зміни тарифів. Я просив би взяти до уваги, що в арбітражних судах м.Києва і Вищому Арбітражному суді знаходиться 5 справ про банкрутство нашої основної компанії, яка забезпечує 90% тепла і 100% електроенергії - це "Київенерго". Тому я думаю, що абсолютно всіх влаштує, що ми доповнимо проект рішення Київради такими пунктами, де записано, п.3. доручити виконавчому органу Київради КМДА добавити два пункти: вжити заходи щодо припинення практики подання в господарські суди позовних заяв тепло-, енерго-, водо-, газо- постачання, постачальник підприємств до житлових організацій за борги населення по комунальним платежам. І 2 абзац: створити робочу групу по вивченню питань доцільності переходу на прямі договори власників та наймачів квартир з постачальними організаціями і в 2-х місячний термін внести відповідні пропозиції Київраді.

-Яловий: Які думки будуть з приводу цього.

-Фоменко: Доповнити той проект рішення двома абзацами про які підняв питання Голиця і інші.

-Яловий: Странніков, прошу.

-Странніков: Річ у тому, що ми не можемо записати це в такій редакції, тому що звернення до суду, в тому числі і за борги, це є Конституційним правом

 

  <----   15 ч 14 м 03 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

як людини так і юридичної особи. Я чесно кажучи, не уявляю, які заходи можуть бути вжиті для припинення практики судових позовів. Це регламентується саме законом, а не рішеннями Київради чи якихось інших органів. Голиця, прошу.

-Голиця: Це відносно виступу депутата Страннікова. Я хочу, щоб ви зрозуміли суть питання. В чому полягає ця пропозиція і як воно пов"язано з прямими договорами. Сьогодні заборгованість населення за теплову енергію складає 450 млн. Сьогодні "Київенерго", "Київжитлоенерго" пред"являє позови фактично до КМДА, до других підрозділів і завтра Хрещатик, 36 заберуть за борги населення. Тому, якби ми сьогодні записали, що укласти прямі договори з населенням, тоді "Київенерго" зверталося до населення, а не до житлових організацій. Тому суть питання в цьому і полягає. Ми просимо сьогодні, підвищуючи плату,   записати, щоб припинити практику судових позовів до житлово-експлуатаційних організацій за борги населення. Це право "Київенерго". Я підтримую пропозицію Івана Андрійовича, тому що ми рухатися повинні. Ми не можемо сьогодні залишити "Київенерго" банкрутом. Але "Київенерго" повинно піти на зустріч. Я хотів би, щоб ми доповнили сюди робочу групу, розробити адресну програму не просто записати 3% на лічильники, а подати Київраді адресну програму, щоб ми знали, в якому окрузі, в якому будинку буде лічильник встановлений, я думаю, що Іван Васильович, теж погодиться з тим, і проголосувати це рішення. Але не відключати сьогодні ЖЕКи за борги населення. Дякую.

-Яловий: Дякую, Головач.

-Головач: Ця практика обговорення показує, що про такі питання експромтом складні питання не потрібно приймати. Але я теж експромт, запропоную, можливо він такий буде десь посередині. Я пропоную наступним чином сформулювати, що звернутися з пропозицією припинити практику застосування відповідних позовів до

 

  <----   15 ч 17 м 03 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

таких-то як йде по тексту до якогось терміну, до врегулювання цього питання в установленому законодавством порядку. І тоді воно буде посередині. З одного боку ми не можемо заборонити звертатись до суду, це є право по закону. З іншого - це є негативна практика, коли за борги когось стягують, керуючись недосконалістю урегульованості цього процесу. І тому є пропозиція сформулювати в рекомендаційному характері. Дякую за увагу.

-Яловий: Записалося ще 4 чоловіки виступати. Я хочу надати слово Плачкову і проголосувати. Якщо не проголосуємо, завершити сесію.

Плачков, прошу.

-Плачков: Два момента, действительно, задолженость организации за тепловую энергию жилищных составляют цифру порядка 400 млн. грн. Такая же задолженность "Киевэнерго" за поставки топлива перед торговым домом "Газ Украины", "Укргазпромом" начиная с 98. На сегодня задоженость за 2002 год составляет 60 млн. грн. Сегодня на "Киевэнерго" больше 5 позовных заяв на банкротство. Я хочу просто, что бы мы все вспомнили каким образом была обонкрочена самая мощная энергетическая кампания "Донбассэнерго". Сейчас ее нет. "Донбассэнерго" полностью обонкротилось, она принадлежит совершенно негосударственной, частной структуре, и, естественно, работает по другим условиям. Полностью согласен с Михаилом Николаевичем. По поводу прибороучета, я уже говорил, что розработана программа адресная, она согласовывается. Что касается позовных заяв в суд перед жилищными организациями и прямых договоров, то я абсолютно согласен при условии, что мы розработаем механизм погашения этого долга за газ. Потому что нам асболютно никто не простит долг за газ, если мы так думаем, то мы очень наивные.

Что касается прямых договоров, то Иван Андреевич уже сказал, что это технически на сегодня невозможно выполнить, потому что это будут затраты тех же тарифов, содержание людей и т.д. Поэтому есть задание Александра Александровича в короткий период месяца рассмотреть и подготовить на Киевсовет концепцию, которая будет определять взаимоотношения

 

  <----   15 ч 20 м 03 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

не только по тепловой энергии, но по электроэнергии, по приборам учета, по ответственности и это задание будет выполнено, я думаю, до начала отопительного сезона. Я беру на себя обязательство доложить вам, изучив опыт на Украине, и изучить передовой опыт всех передовых стран. Тогда мы проголосуем, примем, предложим несколько вариантов и примем эту концепцию и будем ее выполнять. Сейчас сгоряча принимать это решение, это колосальные материальные затраты по прямым договорам. У нас был опыт "Жилтеплокомунэнерго" по прямым договорам. Опыт абсолютно не удавшийся, мы сейчас не можем разобраться с этой задолженостью.  Спасибо.

-Яловий: Які будуть поради? (Шум). Можна буде проголосувати? З урахуванням двох додатків від Фоменка і Голиці. (Шум). І Головача. Щербаков, прошу.

-Щербаков: Я слухав, що сказав заступник голови КМДА Голиця М.М. Треба підняти тарифи і дати можливість "Київенерго" звертатись за позовом до населення. Тобто, ви хочете, щоб я зараз проголосував за те, щоб підняти тарифи і дав можливість "Київенерго" посилати судового виконавця до квартири мого виборця. Я ніколи цього не зроблю. Вже говорили, що технічно неможливо створити паралельні ЖЕКи, які будуть укладати договори на опалення. Тобто, технічно це можливо зробити, за декілька років, але це ляже на собівартість цього ж опалення. Ця робота, оплата цих паралельних структур. Дякую.

-Яловий: Так що, в даній ситуації будемо розглядати зараз чи 11 числа? Зараз. Значить я ставлю на голосування пропозицію Фоменка, доповненою Голице і деякі редакційні правки, можливо, внесені Головачем. Прошу, проголосуйте.

Голосування:

за-44, проти-6, утр.-6, не гол.-14. Я прошу доопрацювати рішення, і приймемо 11 числа. Дякую.

 

  <----   15 ч 23 м 03 с   ----   Седьмой стенограф   ---->

 

Я прошу вибачення. Мені... Де рішення по адмінкомісіям? Було внесено в порядок денний. Це дуже важливо. Можемо голосувати? Проголосуйте, прошу.

Голосування:

за-58, проти-2, утр.-1, не гол.-10. Рішення прийнято. Дякую

Всі рішення, які були внесені в порядок денний? Легеза, прошу.

-Легеза: Прошу проголосувати проект рішення "Про приватизацію земельних ділянок кооперативно-дачному товариству "Чорнобиль" для дачного будівництва в рощі Оболоні і Наталка в Оболонському районі". Це земельні ділянки, які пройшли комісію, юридичну службу.

-Яловий: Тоді проголосувати з внесенням до порядку денного. Можна? Проголосуйте. За внесення в порядок денний.

Голосування:

за-57, проти-0, утр.-0, не гол.-14. Рішення прийнято.

Я дякую за роботу.-

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]