Версія для людей із вадами зору

Столичні дитячі інтернатні заклади планують реформувати

20 вересня 2017 року

Столичні дитячі інтернатні заклади планують реформувати

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань охорони здоров’я та соціального захисту депутати погодили проект рішення, який передбачає затвердження плану реформування, перепрофілювання та трансформації дитячих інтернатних закладів.

Документ розроблено відповідно до Договору про співробітництво між Світовим Банком, Мінсоцполітики України та виконавчим органом Київради (КМДА), у рамках  проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України».

«У  Києві в 28 інтернатних закладах виховується майже 4600 дітей. З них, 282 дитини-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування. Майже чотири з половиною тисячі дітей, що перебувають в інтернатах, мають порушення психофізичного розвитку, близько двох тисяч — є дітьми з інвалідністю. При цьому кількість дітей, зарахованих в інтернати, щороку зростає. Цей проект рішення передбачає перехід інституційного догляду та виховання дітей-сиріт в сім'ях та будинках сімейного типу. В першу чергу, ми повинні проінспектувати заклади та зрозуміти, як соціалізувати ту чи іншу дитину. Як вона може знайти себе поза межами інтернатних закладів, або не знайти», – зазначив член постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я,  депутат фракції «Солідарність» у Київраді Юрій Крикунов.

Реалізація плану реформування  відбуватиметься у три етапи протягом ‎2017 - 2025 років.  На першому, підготовчо-організаційному етапі, передбачається протягом найближчих 5 місяців  створити координаційні структури, підготувати пропозиції щодо вдосконалення системи соціальних послуг сім'ям з дітьми.  
На другому – здійснити розробку та реалізацію планів реформування 7 інтернатних закладів. Це має відбутися протягом ‎2018-2020 років. Третій етап – підсумковий. Передбачається протягом ‎2021-2025 років. За цей період столиця має реформувати ще 14 інтернатних закладів міста. За результатами реалізації третього етапу, буде припинено влаштування дітей віком до трьох років у заклади інституційного догляду за дітьми. Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, влаштовуватимуться до сімейних форм виховання. 

Очікується, що в місті буде створено розвинуту систему соціальних послуг, яка відповідатиме потребам сімей і дітей.

Проект рішення мають розглянути депутати на одному із засідань Київради.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua