Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Столичні фахівці закликають киян не спалювати суху траву 

12 березня 2020 року, 12:35

Із приходом весни та підвищенням температури повітря все частіше виникають пожежі в екосистемах. Пов’язано це з масовим спалюванням сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях. Про шкоду та негативні наслідки від спалювання рослинності нагадав начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Андрій Мальований.

При спалюванні сухих рослинних решток разом із димом у повітря, а потім у легені людини, потрапляють важкі метали, діоксини, бензопірени, оксиди азоту та найрізноманітніші канцерогенні сполуки. Із листям часто горить безліч сміття, що істотно підсилює забруднення атмосфери.

«Вогнем знищується не лише суха рослинність та її залишки, а й насіння, паростки дерев і корені майбутньої рослинності, так, що земля на кілька років зменшує підріст свіжої зелені. Спалювання трави аж ніяк не сприяє підвищенню родючості ґрунтів. Адже висока температура при горінні знищує всю мікрофлору, що утворюється у верхньому шарі ґрунту. Гинуть не тільки мікроорганізми, але й знищуються гнізда птахів. Від сильної трав’яної пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту – зайці, їжаки, плазуни, земноводні», – зазначив Андрій Мальований.

Спалювання сухої рослинності часто призводить до займання торфовищ і лісових насаджень. Нерідко при випалюванні стерні, сухої рослинності пошкоджуються полезахисні лісові смуги, виникають великі пожежі, зокрема, у прилеглих лісових масивах.

За самовільне спалювання сухої рослинності або її залишків передбачена адміністративна відповідальність. Згідно зі ст. 152 КУпАП, спалювання рослинних залишків є прямим порушенням низки правил у сфері благоустрою населених пунктів та тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти (340 грн) до вісімдесяти (1360 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти (850 грн) до ста (1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

«Від дій кожного з нас, зокрема, від небайдужості, коли стаємо свідками підпалів сухого листя та трави, залежить чи зможемо позбутися цієї звички. У разі, якщо стали очевидцями таких подій, звертайтеся до поліції або Державної екологічної інспекції у вашому регіоні», – додав Андрій Мальований.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]