Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Столичні ветеринари КМЛВМ радять, як правильно підібрати осінній одяг для чотирилапих вихованців

16 вересня 2021 року, 9:15

Бабине літо зовсім скоро зміниться дощовою та прохолодною погодою. Як правильно вдягати домашніх улюбленців на прогулянку та навіщо домашнім тваринам одяг – розповіли у комунальному підприємстві «Київська міська лікарня ветеринарної медицини».

«Наші вихованці проводять життя в теплих помешканнях. У них відсутній необхідний імунітет, що захистить від вітру та морозу. Тому комбінезон, особливо для собак невеликих розмірів, – необхідна річ, а не примха. Крім того, одяг добре оберігає від бруду, особливо якщо у собаки довга шерсть. Це значно полегшує догляд та купання тварини після прогулянки. Якщо ваш улюбленець переніс операцію, важливо захистити одягом рану від потрапляння бруду та інфекції. Для тварин у поважному віці одяг також важливий, адже з роками порушується терморегуляція, тому зручний комбінезон захистить літню собаку від протягів», – пояснюють спеціалісти муніципальної ветлікарні.

Під час вибори одягу для свого домашнього улюбленця важливо звертати увагу на низку деталей:

  • Правильність підбору розміру. Собаці має бути комфортно, одяг має не натирати й не обмежувати рухи тварини. Якщо немає можливості приміряти одяг, потрібно правильно зняти виміри. Варто виміряти основні параметри – охват шиї, грудей, довжина спини.
  • Тканина. Одяг має бути виготовлений із екологічних та якісних матеріалів. Якщо ви обираєте комбінезон, зверніть увагу, щоб тканина була водовідштовхувальна або з плащового матеріалу.
  • Шви та декор повинні бути добре оброблені, не натирати та не створювати дискомфорту тварині.
  • Застібки для маленьких собак краще обирати на кнопках, а для великих – на змійці. Зручніше, щоб змійка була на спині.

Якщо ваш улюбленець ніколи ще не носив одяг, то привчати його потрібно поступово, щоб уникнути стресу. Для початку дати понюхати річ улюбленцю, потім спробувати вдягти на 10 хвилин і поступово збільшувати час. У будь-якій ситуації комбінація терпіння і позитивного підкріплення ласощами є найкращим підходом до навчання собаки носити одяг. І пам’ятайте, що домашніх тварин завжди слід контролювати під час носіння одягу. Переконайтеся, що на одязі немає частин, які можна було б розжувати або проковтнути.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]