Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Територія, прилегла до фундаментів Десятинної церкви, буде впорядкована за кошти меценатів

11 квітня 2016 року, 16:08

Сьогодні, 11 квітня, відбулося засідання наглядової ради проекту спільної дії «Зробимо разом», на якому, серед іншого, обговорили ініціативу щодо благоустрою території, прилеглої до фундаментів Десятинної церкви.

«Виконання проекту з трасування фундаментів Десятинної церкви фактично закінчилось тим, що розпочався новий проект. Я радий привітати тут представників мецената, який згодився профінансувати роботи з відновлення дитинця. Це дозволить перетворити всю прилеглу територію в справжню перлину стародавнього Києва», – зауважив заступник голови КМДА, заступник голови Наглядової ради проекту «Зробимо разом» Олексій Резніков.

У рамках проекту в цілому планується укріплення підпірної стіни схилу, відновлення гранітного забору з чавунними вставками, який відділяє фундамент Десятинної церкви від вул. Володимирської, старовинних ліхтарів, що встановлені біля фундаменту, гранітних сходів, що виходять на вул. Володимирську, а також встановлення боллардів на в’їзді до пров. Десятинного. Представник меценату зауважив, що вже у травні планується розпочати відновлення мощення, облаштування освітлення.

Також вийшли на діалог із продавцями сувенірних лавок, які проваджують підприємницьку діяльність біля підпірної стіни схилу та сходів, що виходять на вул. Володимирську. Досягнуто згоди продовжити переговори між меценатом, ГО «Андріївсько-пейзажна ініціатива» та підприємцями, аби знайти компроміс щодо облаштування території та перенесення торговельних місць.

«Я пропоную саму ідею підтримати, а представників ГО «Союз митців «Стрітення», представників Асоціації «Український вернісаж» долучити до обговорення, аби інтереси всіх були забезпечені, а до ГО «Андріївсько-пейзажна ініціатива» прохання не сприймати їх як конкурентів. Я пропоную об’єднатись і зробити добру справу разом», – сказав Олексій Резніков.

Продавці висловили занепокоєння, що вони не можуть наразі переміститися для проведення ремонтних робіт у зв’язку із відсутністю відповідних дозволів. Проте вже підготовлено і підписане розпорядження Шевченківської РДА щодо проведення фестивалю образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, авторської художньої, культурно-мистецької та сувенірної продукції «Київ Первозданний» з 11 квітня до 10 травня. Таким чином підприємці зможуть легально проваджувати торгівлю сувенірною продукцією. На цей час буде розроблена тимчасова схема розміщення учасників фестивалю на період проведення реставраційних робіт підпірної стіни та сходів до законсервованого фундаменту Десятинної церкви в межах єдиного архітектурного комплексу Національного музею історії України.

Нагадаємо, що раніше відбулось трасування фундаментів Десятинної церкви за рахунок доброчинних внесків та в рамках проекту спільної дії «Зробимо разом».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua