Версія для людей із вадами зору

Транспортна комісія погодила звернення до Кабміну щодо розширення переліку об'єктів, які становлять підвищену екологічну небезпеку

13 грудня 2016 року

Транспортна комісія погодила звернення до Кабміну щодо розширення переліку об'єктів, які становлять підвищену екологічну небезпеку

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань транспорту, зв'язку та реклами депутати погодили проект рішення “Про звернення до Кабінету Міністрів України щодо внесення зміни до пункту 26 переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку”.

Як зазначається у пояснювальній записці проекту рішення, кияни стурбовані масовим встановленням базових станцій стільникового зв'язку (3G антен мобільного зв'язку) у місцях, які знаходяться в центрі багатоповерхової забудови на рівні 2-3 поверхів будинків, в безпосередній близькості від них та дитячих і спортивних майданчиків.

“Громадяни не довіряють проведеним замірам електроманігнотного випромінювання, що проводяться операторами мобільного зв'язку та Державною санітарно-еідеміологічною службою. Крім того, компанії мобільного зв'язку не проводять державної експертизи впливу електромагнітного випромінювання базових станцій стільникового зв'язку на здоров'я людини, аргументуючи це тим, що вони не становлять підвищеної екологічної безпеки. Саме тому жителі Оболонського району цієї весни проводили громадські слухання”, - зазначає депутат Київради Володимир Старовойт, який є ініціатором відповідного рішення.

Здійснення державної екологічної експертизи є обов'язковим для видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку.

“Цей перелік визначений окремою постановою Кабміну. Проте, на даний час, радіотехнічні об'єкти — цифрові радіорелейні станції та базові станції систем стільникового зв'язку не входять до переліку об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Відповідно процедура їхнього встановлення не потребує жодних експертиз зі сторони держави. До того ж, містяни повністю позбавлені впливу на процес встановлення такого телекомунікаційного обладнання”, - зазначив голова транспортної комісії Олексій Окопний.

Зважаючи на аргументи, постійна комісія вирішила доповнити текст звернення до Кабінету міністрів словами: “включити до переліку видів діяльності та об'єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку, цифрові радіорелейні станції та базові станції систем стільникового зв'язку”.

Відповідне рішення також має розглянути постійна комісія з питань екологічної політики.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua