Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У бюджеті Києва будуть передбачені кошти на вивезення частини небезпечних відходів із заводу «Радикал»

04 липня 2017 року, 13:44

 

Цього року в міському бюджеті Києва будуть передбачені 4,5 млн грн на проведення природоохоронних заходів із вивезення частини небезпечних відходів із території заводу «Радикал», а саме: хлороорганічних сполук, а також на коригування техніко-економічного обґрунтування демеркуризації промислового майданчика заводу. Однак для вирішення більш глобальних проблем наслідків роботи підприємства необхідна активна участь ліквідатора самого «Радикалу» та державних органів. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час засідання постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«У серпні 2000 року постановою Арбітражного суду м. Києва ВАТ «Радикал» визнано банкрутом та щодо нього відкрито ліквідаційну процедуру, а ухвалою від 1 лютого 2002 року (у справі № 24/142-б) суд визнав банкрута ВАТ «Радикал» особливо небезпечним підприємством хімічної промисловості та призначив керуючого санацією. У результаті завод «Радикал» є одним із найбільш проблемних у частині впливу на екологію промислових об᾽єктів. Підприємство знаходиться на території Києва і міська влада готова прийняти на себе основну частину організаційних і технічних заходів для утилізації небезпечних відходів. Ми вже розпочали розробку техніко-економічного обґрунтування щодо демеркуризації промислової ділянки, незабаром розпочнемо вивезення хлорорганічних сполук.  Але ресурсу міста недостатньо для вирішення такої глобальної екологічної проблеми. Необхідна активна участь на державному рівні», – сказав Петро Пантелеєв.

Він зауважив, що під час комісії прийняті рішення щодо невідкладних заходів безпеки: обстеження території заводу, встановлення додаткових парканів і цілодобової охорони, аби обмежити доступ сторонніх осіб із міркувань безпеки. Заступник голови КМДА також зазначив, що «сьогодні є багато питань до ліквідатора «Радикалу» і зауважень щодо дотримання ним природоохоронного законодавства». Тому місто планує залучити до роботи правоохоронні органи та ініціювати процес зміни ліквідатора.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]