Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Департаменті внутрішнього фінансового контролю та аудиту назвали найтиповіші порушення, виявлені під час аудитів

16 березня 2017 року, 17:16

На сьогодні найбільш типовим порушенням, що виявляються у ході аудитів, є недотримання законодавства з питань орендних відносин, повідомляє перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. Мова йде про нецільове використання нерухомого майна, приховану оренду комунального майна, ненарахування компенсацій за використані комунальні послуги, непроведення претензійно-позовної роботи із боржниками, неперерахування до бюджету м. Києва частки одержаної орендної плати, відсутність страхування об’єктів оренди (Печерська РДА, Керуюча дирекція Шевченківської РДА, КП «Володимирський ринок», ДЮСШ 17 тощо).

Іншим характерним порушенням є неналежне використання комунального майна, що призводить до погіршення його фізичних властивостей чи повної втрати (КП «Притулок для тварин», ПрАТ «Київспецтранс», КП «СУППР») та нецільове та неефективне використання бюджетних коштів (КП «Центр ідентифікації тварин», ДЮСШ «Лідер» та «Сюїта», Олександрівська клінічна лікарня). Спеціалісти також виявляли недоотримання бюджетом м. Києва коштів через недосконалу організацію та управління процесами (розміщення рекламних засобів та процес сплати пайової участі суб’єктами пересувної та сезонної дрібнороздрібної торгівлі – Департамент містобудування та архітектури; КП «Київський магазин» – організація сезонних та сільськогосподарських ярмарків) та недотримання законодавства з питань закупівель, а саме: завищення цін, уникнення проведення процедур закупівлі, завищення потреби закупівлі (КО «Київзеленбуд», КП ШЕУ Солом’янського району). Також типове порушення – недоотримання державних будівельних норм та завищення обсягів фактично виконаних будівельних робіт.

«Команда Департаменту внутрішнього фінансового контролю та аудиту працює над збільшенням заходів щодо попередження виникнення втрат комунальних ресурсів, а не просто їх фіксацією. У разі їх виявлення ми оперативно інформуємо керівництво КМДА та правоохоронні органи», – прокоментувала очільник Департаменту Оксана Колтик.

Перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс вважає такий підхід більш ніж актуальним. «Важливо, щоб ми змогли упередити порушення та створити таку систему, за якої навіть думки про корупційний крок у керівника не виникатиме. І ми працюємо над цим», – підкреслює він.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua