Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві демонтували пам’ятник радянському генералу Ватутіну (+фото)

09 лютого 2023 року, 15:09

У Маріїнському парку демонтували пам’ятник радянському воєначальнику генералу Миколі Ватутіну. Як і пам’ятник льотчику Валерію Чкалову, що демонтували 8 лютого, його перенесуть до Музею авіації. Про це повідомив заступник голови КМДА Володимир Прокопів.

Він нагадав, що відповідне рішення ухвалила Робоча група з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних із історією та культурою росії та срср, із публічного простору міста Києва.

«Робота нашої міської робочої групи ефективна завдяки небайдужій громадськості, яка активно бере участь у дерусифікації нашого міста та бореться із залишками пам’яток комуністичних часів. За пів року ми досягли значного прогресу і скоро завершимо процес декомунізації та дерусифікації у місті Києві. Нарешті ми дочекалися всіх юридичний погоджень та на абсолютно законних підставах зносимо сьогодні пам’ятник радянському воєначальнику, генералу армії та герою радянського союзу Миколі Ватутіну. Хто він такий можна багато сперечатися, але, думаю, що всі погодяться з тими людьми, котрі ще в 2017 році написати на цьому постаменті слово «кат», – зазначив Володимир Прокопів.

Голова робочої групи і заступник голови КМДА Володимир Прокопів додав, що за останні роки було близько десятка спроб зруйнувати або пошкодити пам’ятник.

«Окрім того, три роки тому була петиція на сайті Київської міської ради про демонтаж цього пам’ятника, і вона дуже швидко набрала понад 10000 голосів. Що теж говорить про волю киян. Процес прибирання таких пам’ятників із публічного простору не відбувається так швидко, як нам хотілось би, але ми, на відміну від росії, – правова держава, де поважають закони, тому нині, коли ми маємо на це юридичне право, ми прибираємо залишки тоталітаризму з публічного простору нашої столиці», – підкреслив заступник голови КМДА.

Демонтаж пам’ятника здійснив Департамент міського благоустрою КМДА. У роботах задіяні 10 фахівців та 2 види великогабаритної техніки.

Нагадаємо, Микола Ватутін – радянський воєначальник, генерал армії, Герой Радянського Союзу. Один із 4-х командувачів радянськими фронтами, що загинули у роки німецько-радянської війни. Він брав активну участь у війні проти залишків армії УНР, повстанців Холодного Яру, доля яких склалася трагічно. Найбільше Ватутін «прославився» під час Другої світової війни. Його невміле, а інколи просто вбивче керівництво військами, а він командував у тому числі й фронтами, призводило до величезних втрат серед особового складу.

 

Демонтаж пам’ятника радянському генералу Ватутіну (Фото – КМДА, Михайло Криволапов)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]