Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві демонтували пам’ятник радянському льотчику Чкалову (+фото)

08 лютого 2023 року, 16:21

У Києві сьогодні, 8 лютого, демонтували пам’ятник радянському льотчику Валерію Чкалову, який був розташований на розі вулиці Олеся Гончара та вулиці Михайла Коцюбинського у Шевченківському районі.

Як зазначив депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець, місто тривалий час чекало на рішення Міністерства культури та інформаційної політики України, що дозволить демонтувати радянські та імперські пам’ятники та викреслити їх з публічного простору.

«Нещодавно все ж відбулось довгоочікуване засідання експертної комісії Мінкульту, на якій розглянули подання міської влади щодо зняття статусу об’єктів культурної спадщини з пам’ятників. І нарешті на цьому тижні Міністерство культури та інформаційної політики України визнало пам’ятники радянському генералу Ватутіну та радянському льотчику Чкалову в Києві такими, що не підлягають внесенню до Державного реєстру культурної спадщини. Тож тепер їх можна перенести. Врешті оперативно сьогодні демонтували пам’ятник Чкалову, який є класичним загальнорадянським героєм, якого нав’язували всім з москви. У той час «союзна» політика будувалась, зокрема, на спільних так званих героях, які наразі в українців викликають винятково негативні асоціації. Спільно з громадськістю боремося з ідолами країни, якої вже не існує. У Києві немає місця пам’ятникам, скульптурам та меморіальним дошкам, які нам примусово нав’язувала радянська влада. Наступний – пам’ятник Ватутіну, який буде демонтовано завтра», – підкреслив Дмитро Білоцерковець.

Як зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний, демонтаж пам’ятника Чкалову було здійснено силами КП УЗН Шевченківського району.

«Київ продовжує усувати символи радянської епохи з публічного простору. Демонтаж пам’ятнику Чкалову відбувся силами КП УЗН Шевченківського району. Для виконання роботи була задіяна бригада з п’яти людей, автомобіль з краном-маніпулятором та вантажівка. Згідно з рішенням Київської міської ради, після демонтажу пам’ятник буде перенесено до Музею авіації України імені О. К. Антонова», –  сказав Олександр Возний.

Демонтаж пам'ятника радянському льотчику Чкалову у Шевченківському районі столиці (Фото – КМДА, Олексій Самсонов)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]