Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві пік весняної повені очікується на кінець квітня – Департамент муніципальної безпеки

17 квітня 2023 року, 14:20

Згідно з даними Укргідрометцентру, пік весняної повені у Києві очікують на 22 квітня. Про це повідомив директор Департаменту муніципальної безпеки Роман Ткачук в ефірі телеканалу «Київ».

«Є підтоплення заплавних територій, які майже щороку підтоплюються під час весняної повені. Це острови парку «Муромець», Гідропарк, Труханів острів, затока Галерна, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків», – сказав Роман Ткачук.

За його словами, цьогоріч рівень води на 0,5-1 метр перевищує минулорічний. Головна причина підтоплень – це весняна повінь та регулярні опади, що призвели до збільшення води в річках.

«Крім того, рівень Дніпра у Києві завжди регулювався за рахунок роботи каскаду дніпровських ГЕС. На жаль, на сьогодні Каховська ГЕС не працює в повному технологічному режимі, тому інші греблі намагаються скорегувати цю ситуацію», – розповів директор Департамент муніципальної безпеки.

Київські рятувальники та гідрологи постійно моніторять рівень Дніпра. За інформацією Українського гідрометеорологічного центру, станом на 12:00 17 квітня, рівень води у Дніпрі складає 9 359 см (критичний рівень – 9 415 см) за Балтійською системою висот.

«До критичного рівня води лишається ще 50-60 см. Ми розуміємо, що вода може сягнути цього рівня, тому проводимо додаткові тренування сил цивільного захисту, рятувальників та всіх служб, які можуть бути задіяні у наданні допомоги мешканцям», – розповів Роман Ткачук.

Він також зауважив, якщо наслідки повені спричинили пошкодження майна або іншу шкоду підприємствам, то ці випадки розглядатимуть в рамках роботи районних комісій техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Нагадаємо, що синоптики оголосили перелік територій Києва, де ймовірні підтоплення.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]