Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві посилять контроль за якістю харчування у школах

07 березня 2019 року

У Києві посилять контроль за якістю харчування у школах

У Києві посилять контроль за якістю харчування у столичних школах та за дотриманням санітарних норм. Відповідний проект рішення «Про затвердження Порядку про організацію харчування учнів (вихованців) у закладах загальної середньої освіти комунальної власності територіальної громади м. Києва» був підтриманий постійною комісією Київради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту.

Проект рішення передбачає до 1 січня 2020 року розробку і впровадження нових вимог із якості харчування в школах Департаментом освіти та науки спільно із Головним управлінням Держспоживслужби в м. Києві.

«Це революційне для системи харчування рішення. Завдяки цьому ми врешті вирішимо питання і постачання якісних продуктів, і організації харчування у закладах освіти в цілому. Наша цільова аудиторія – дітки, і ми повинні зробити все можливе, аби нашим дітям було смачно, а також безпечно харчуватись у школах, при цьому ефективно використовуючи бюджетні кошти», – наголосив співавтор проекту рішення, депутат Київради Валентин Мондриївський.

«У закладах загальної середньої освіти комунальної власності передбачається запровадження єдиного порядку організації харчування учнів. Приміром, сьогодні у Солом’янському районі столиці, вартість обіду становить від 7 гривень до 20,2 гривні. Що можна сьогодні запропонувати дітям на 7 гривень і якої якості? Тому проект рішення націлений на збалансування харчування, врахування необхідних калорій та запровадження єдиної системи якості. Школам буде запропоновано декілька різноманітних меню, які вони зможуть самостійно обирати»,  – зазначила співавтор рішення, голова постійної комісії Київради з питань освіти Ганна Старостенко.

Наразі мова йде про визначення саме комунальних підприємств замовниками послуг організації харчування у школах. Далі, після налаштування системи, долучатимуть і ринок, кажуть у мерії. 

У проекті рішення визначено, що примірні двотижневі меню мають погоджуватись із Головним управлінням Держспоживслужби в м. Києві. Продукти харчування повинні надходити до шкіл разом із супровідними документами. Складання щоденного меню здійснюється медичним працівником школи, завідуючим харчоблоку їдальні. 

За рахунок бюджету Києва безоплатне харчування з одноразовим режимом отримують учні 1-4 класів та учні 5-11 класів пільгових категорій.
Наразі безоплатним харчуванням у школах Києва забезпечено 127 556 учнів: 121 262 учні 1-4 класів та 6 294 – учні 5-11 класів (пільгових категорій).

Документ мають винести на одне із засідань Київради.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]