Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві презентували модель відновлення психічного здоров’я для постраждалих від війни (+фото)

20 січня 2023 року, 13:28

У Києві відбулася презентація мультимодальної моделі відновлення психічного здоров’я для потерпілих від травмуючих подій на основі досвіду Центру «Лісова поляна». Захід проведено в рамках Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. Участь у презентації взяла заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Центр «Лісова поляна» працюватиме з ветеранами та членами їхніх родин, із людьми, які пережили полон і тортури. Реабілітація передбачає інтегративний підхід, у тому числі краніосакральну терапію, біосугестію, акупунктуру, релаксаційні східні техніки, м’язову релаксацію за методом Фальденкрайза тощо. Аналогічну роботу із психосоціальної підтримки проводить активно і Київ.

«Чудова презентація центру, який почав працювати за напрямом реабілітації військових ще у 2014 році. Бути першими завжди важко, вони йдуть вперед, розвиваються і дуже добре, що на рівні держави розробляється окрема стратегічна програма саме психологічного здоров’я. Адже необхідність у підтримці ментального здоров’я ветеранів на сьогодні в країні – колосальна. І чудово, що Київ працює в синергії з державними стандартами, навчаючи фахівців та надаючи необхідну допомогу тим, хто постраждав від війни», – наголосила заступниця голови КМДА Марина Хонда.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що повномасштабне військове вторгнення поставило перед сферою охорони здоров’я України нові виклики.

«Проте майже через 11 місяців впевнено стверджуємо, що ми тримаємося і ми непохитні. Але ніхто точно не знає, коли завершиться війна та скільки триматися ще. Ми ж точно знаємо, що у наших силах побудувати таку систему підтримки психічного здоров’я, яка уже зараз дозволить отримати комплексну допомогу кожному і кожній, хто відстоював Україну на полі бою, хто перебував під окупацією або зазнав руйнівного впливу війни. Cаме такою є мета ініціативи першої леді зі створення Національної програми психічного здоров’я», — сказав Віктор Ляшко.

Участь у презентації взяли представники офісу першої леді, директор Місії USAID в Україні Джеймс Хоуп, захисники України, представники міжнародних організацій, громадянського суспільства, соціально відповідального бізнесу.

Презентація мультимодальної моделі відновлення психічного здоров’я для потерпілих від психотравмуючих подій

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]