Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві відновили постачання гарячої води 1366 споживачам завдяки підключенню до ТЕЦ

29 травня 2018 року, 12:45

Станом на 29 травня 1366 споживачам, із яких 1253 житлових будинки, 21 лікувальний заклад, 50 дитсадків, 42 школи та інші, відновлено постачання гарячої води після проведення гідравлічних випробувань. Зазначені будинки підключені до ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 замість районних котельних та станцій теплопостачання. На сьогодні без гарячого водопостачання залишаються майже три тисячі будівель. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

«Наразі 1336 споживачів міста Києва підключені до ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6 замість районних котельних та станцій теплопостачання, де на сьогодні відсутнє газопостачання у зв’язку із відмовою НАК «Нафтогаз України» укласти договір із КП «Київтеплоенерго» на постачання природного газу. Саме тому де існує технічна можливість, ми підключили будівлі до інших джерел теплопостачання – до ТЕЦ, на яких поки газопостачання не припинене», – пояснив він.

Нагадаємо, у квітні цього року завершилась угода міста з ПАТ «Київенерго». Виконавцем послуги гарячого водопостачання та опалення з травня стало комунальне підприємство «Київтеплоенерго». НАК «Нафтогаз» відмовляється укладати угоду на газопостачання без врегулювання питання заборгованості. За баченням «Нафтогазу», міське підприємство повинне перебрати на себе заборгованість, яка сьогодні є у «Київенерго» перед ним.

За словами заступника голови КМДА, застосування статті 22 Закону України «Про теплопостачання», на якій наполягає НАК, як підстави для покладення газових боргів «Київенерго» на міське підприємство є суперечливим.

«Розв’язання спору можливе або в процесі переговорів, або в судовій площині, однак поки ці процеси триватимуть – споживачі не повинні залишатися без послуги. Адже в законі немає норми, яка дозволяла НАК не укладати угоду з КП і залишати споживача без послуги. Більше того, чинне законодавство гарантує безперервність у наданні комунальних послуг і передбачає перерву в постачанні гарячої води лише на час ремонтних робіт», – говорить Петро Пантелеєв.

Посадовець наголосив, міська влада Києва підготувала звернення до Кабінету Міністрів України, як до представника власника компанії НАК «Нафтогаз».

«Важливо, аби договір на постачання газу із КП «Київтеплоенерго» для котельних та станцій теплопостачання був укладений у найближчі дні», – сказав Петро Пантелеєв.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]