Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Києві вшановують пам’ять жертв політичних репресій (+фото)

16 травня 2021 року, 13:19

Сьогодні в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Пам’ятна церемонія в столиці відбулася на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Участь у заході взяв директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.

«До цих пір достеменно не відома точна кількість жертв комуністичного режиму. Тоталітарна машина без суду і слідства чинила розправу над непокірними чи просто незручними громадянами. Наш обов’язок – відновити правду про усіх закатованих жертв політичних репресій! Ми не маємо права забути свою історію», – повідомив Роман Лелюк.

За різними історичними даними, на території Биківнянського лісу протягом 1937-1941 року відбулися масові таємні поховання від 20 до 100 тисяч розстріляних у київських в’язницях українців. Биківнянське поховання жертв політичних репресій належить до найбільших на території України.

Довідково.

Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 2007 року, День пам’яті жертв політичних репресій відзначається щороку у третю неділю травня з метою належного  вшанування пам'яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних  подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до  будь-яких проявів  насильства  проти людства.

Кількість похованих у Биківнянському лісі остаточно не встановлена, на думку істориків, вона може становити від 20 до 100 тисяч осіб. За даними, опрацьованими співробітниками Галузевого державного архіву СБУ та Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», на сьогодні встановлені прізвища понад 18,5 тис. осіб, похованих у Биківні, але наукові пошуки тривають. Найбільше число розстрілів припадає на 19 травня 1938 року – за рішеннями трійки при Київському управлінні НКВД за цю ніч розстріляли 563 людини.

Серед похованих у Биківні – художники Михайло Бойчук, Василь Седляр, Софія Налепинська, Микола Івасюк, Микола Касперович, Іван Падалка, письменники Майк Йогансен, Михайль Семенко, Вероніка Черняхівська, Мирослава Сопілка, Іван Маловічко, Яків Водяний, Юрій Вухналь, Яків Савченко, Степан Бен, науковці Олександр Асаткін, Гнат Ручко, Петро Супруненко, Юрій Ткаченко, Іван Миронівський, Олександр Пучківський, Володимир Білий, актори й режисери Борис Дробинський, Януарій Бортник, Сергій Каргальський, Кирило Гетьман, Йосип Їжакевич, музейники Федір Козубовський, Неоніла Заглада, Лідія Шульгіна, Трохим Тесля, церковні діячі – Василь Липківський, Юхим Калішевський, Марко Грушевський, Юрій Міхновський.

Вшанування пам'яті жертв політичних репресій на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили»

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]