Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У сквері на Подолі створили ділянку з луговими травами та квітами (+фото)

15 серпня 2023 року, 18:03

За ініціативи Посольства Королівства Нідерландів в Україні у сквері № 1 на Контрактовій площі посіяли ділянку з луговими травами та квітами. У такий спосіб дипломатичне представництво підтримує місто у створенні ділянок із дикоросами в різних районах столиці. Про це повідомляє КО «Київзеленбуд».

«Я живу в Києві вже 4 роки. За цей час ми зіштовхнулися з карантином, повномасштабним вторгненням та обстрілами. Попри це Київ залишається дуже зеленим та квітучим містом. Але навіть живучи серед квітучих міських клумб із декоративними рослинами, людям властиво прагнути до природи. Тому цим експериментом ми створюємо такий простір у місті. А Контрактова площа – це популярне місце як в робочі дні, так і у вихідні. Окрім того, я зможу особисто навідуватися сюди чи спостерігати за нашою клумбою з вікна мого кабінету», – розповідає Посол Королівства Нідерландів в Україні Йеннес де Мол.

Так, на експериментальній ділянці площею близько 70 кв. м посіяно багаторічні квіти, період цвітіння яких липень-жовтень. За необхідності навесні наступного року буде досіяно ще суміші польових квітів.

Подібні ділянки з дикоросами приваблюють корисних комах, птахів та інших представників фауни міста. У такий спосіб можна підтримувати біорізноманіття в межах міста.

У Нідерландах вже тривалий час впроваджуються проєкти зі збереження та відновлення природніх територій у межах населених пунктів. Тож у Посольстві сподіваються, що цю практику згодом підтримають й інші міста та селища України, а відтак сталі екологічні проєкти стануть новим етапом співробітництва наших держав.

Нагадаємо, у 2021 році за підтримки Нідерландів у парку «Веселка» в Шевченківському районі були висаджені масиви з багаторічників. Загалом 13 тисяч рослин на 1000 кв. м. Рослини підбиралися не лише відповідно до місцевості, а й за різними періодами цвітіння. Цього року саме тут був встановлений перший будинок (готель) для комах.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]