Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У столиці продовжують діяти пільги для малого та середнього бізнесу на період карантинних обмежень – Олександр Харченко

22 жовтня 2021 року, 16:21

У столиці продовжують діяти пільги, що були запроваджені у 2020 році для підтримки малого та середнього бізнесу на період карантинних обмежень, за ініціативи Київського міського голови. Про це під час прес-брифінгу повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Олександр Харченко.

«Якщо порахувати суму непрямої підтримки, тобто суми з бюджету, на недоотримання якої ми свідомо пішли, – це близько 700 млн грн із квітня 2020 року. Вона буде більш точно скоригована за результатами 12 місяців цього року. Місто пішло на цей крок, усвідомлюючи, що, в першу чергу, треба підтримати бізнес, щоб він вижив у цій ситуації. Рішення про пільги діє безстроково з 2020 року і до завершення будь-яких карантинних обмежень», – зазначив Олександр Харченко.

Наразі у столиці продовжують діяти 4 блоки пільг для малого та середнього бізнесу.

Так, для представників бізнесу, які орендують комунальне майно, але не можуть продовжити діяльність у період карантину, розмір орендної плати становить 1 гривню, а у випадку продовження діяльності – плата за оренду становить 50% від суми у договорі.

«Якщо суб’єкт господарської діяльності дотримався вимог держави і у нього вакциновано 100% персоналу, він приймає людей за COVID-сертифікатами і працює, ми все одно розуміємо, що обсяг його доходу знижується у період карантину. Такий суб’єкт автоматично сплачує лише 50% від оренди. Знижка автоматично застосовується без додаткових договорів», – пояснив Олександр Харченко.

Він також зазначив, що за 2020 та 2021 роки місто недоотримало в бюджет орієнтовно 420 млн надходжень від оренди комунального майна.

Окрім того, на період дії карантинних обмежень зменшено розмір пайової участі власникам майданчиків для харчування біля стаціонарних закладів ресторанного господарства, у тому числі сезонних та відкритих (літніх) майданчиків. Внесок становить одну гривню. А для власників об’єктів сезонної та пересувної дрібнороздрібної торговельної мережі розмір внеску становить 50% від розміру пайової участі, визначеного у договорах.

Також у столиці запроваджено пільги на розміщення засобів зовнішньої реклами та реклами на транспорті комунальної форми власності у розмірі 50% від визначеної плати у договорі.

«За 2020 рік місто недоотримало більше 100 млн грн, і в цьому ми теж близько 120 млн недоотримаємо за розміщення цих об’єктів», – прокоментував Олександр Харченко.

Серед іншого, місто збільшило розмір фінансово-кредитної підтримки суб’єктів малого та середнього підприємництва. Компенсацію відсотків не тільки за кредитами, а й за «кредитними лініями». Також було розширено перелік суб’єктів малого та середнього бізнесу, які мають право на таку компенсацію, і збільшено кількість банків-партнерів цієї програми.

«У минулому році це було 7 млн грн саме відсотків, у цьому році це 50 млн грн», – зазначив заступник голови КМДА.

Олександр Харченко наголосив, що Київ з усіх міст надав найбільшу підтримку бізнесу у період карантинних обмежень, як за кількістю суб’єктів господарювання, так і за її обсягом у грошовому еквіваленті.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]