Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У вересні буде презентовано напрацьований із громадою проект Концепції інтегрованого розвитку Подільського району

01 липня 2019 року, 14:43

У вересні німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» презентує напрацьований із громадою проект Концепції інтегрованого розвитку Подільського району.

26 червня минув рік від підписання Протоколу про співробітництво в рамках реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» між Київською міською державною адміністрацією та німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

«Ми раді поділитися успіхами реалізації проекту у Подільському районі, який виконує GIZ у співпраці з КМДА за фінансування Уряду Німеччини. За цей рік була пророблена величезна робота за трьома ключовими напрямами: розробка Концепції інтегрованого розвитку Подільського району, підвищення кваліфікації держслужбовців, розробка Плану сталої міської мобільності. Робота над Концепцією наразі триває. Результати роботи постійно обговорюються з місцевими мешканцями. Вже у вересні ми презентуємо проект Концепції для підсумкового обговорення з громадою», – зазначають у GIZ.

Над концепцією працюють 12 експертів GIZ у тісній співпраці з Подільською РДА та фахівцями КМДА. За цей рік експерти детально проаналізували перспективи розвитку та ключові виклики в різних мікрорайонах Подільського району. Важливою сильною стороною, але одночасно і викликом, є неоднорідність всього адміністративного Подільського району. З метою інтеграції району експертна група розробила візію та стратегічні цілі його розвитку.

Одним із найбільших пріоритетів інтегрованого розвитку є залучення жителів та інших зацікавлених груп, три хвилі обговорень з якими були проведені за рік.

Загалом відбулись урочисте відкриття проекту, шість обговорень проблем та напрямів розвитку району, дві презентації та обговорення результатів аналізу наявного стану району й перспективних напрямів його розвитку. Наразі тривають зустрічі-обговорення стратегічних цілей розвитку району із ключовими різнопрофільними, у т. ч. приватними організаціями. Уже відбулось п’ять круглих столів у сфері екології та ландшафту, освіти та науки, соціального розвитку, підприємництва та зайнятості, культури й рекреації. На найближчий час заплановані круглі столи для узгодження стратегічних цілей у сфері історичної спадщини, а також загальні публічні дискусії щодо Концепції інтегрованого розвитку Подільського району.

«Зустрічі з представниками громадськості, мешканцями, експертами дали можливість виявити велику зацікавленість у проекті та потребу саме інтегрованого підходу до розвитку району та міста Києва. Заходи відбувались за активної участі представників КМДА та РДА, які задекларували готовність втілювати концепцію в життя та докласти для цього всіх зусиль», – наголошують у GIZ.

Важливою складовою реалізації проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» є освітній компонент. Працівники КМДА та РДА брали участь у тренінгах та курсах підвищення кваліфікації у сфері управління, проектного менеджменту, залучення мешканців та роботи з вирішення конфліктів, профілактики вигорання тощо. Ці навчальні заходи допомогли службовцям поглибити знання, розібратись у принципах інтегрованого розвитку та застосовувати нові підходи на практиці. Одним із важливих результатів участі в таких заходах є мережування, координація та налагодження взаємодії серед працівників різних департаментів та відділів КМДА й РДА.

Реалізація проекту в Подільському районі сприяє впровадженню інноваційних методів та інструментів сталого інтегрованого розвитку в Києві. Перший рік був результативним, але попереду ще багато роботи, зокрема узгодження й затвердження Концепції й Плану сталої міської мобільності для всього Подільського району, де буде необхідна підтримка депутатського корпусу. У наступному році передбачається поступова імплементація концепції та робота над пріоритетними проектами.

Нагадаємо, що в Києві з 2018 року за німецькі гроші готують концепцію проекту з реконструкції Подолу. Відбувається це за сприяння КМДА та із залученням експертів від громадськості. Проект має назву «Інтегрований розвиток Подільського району».

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський наголошував, що результатом роботи буде кілька великих проектів, у тому числі і реконструкція Контрактової площі, пішохідної частини вул. Сагайдачного. Також результатом буде кілька локальних проектів – будуть оновлюватися деякі квартали на старому Подолі

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]