Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Українська столиця дебютувала у World Cities Culture Forum (+фото)

07 листопада 2023 року, 14:15

Українська столиця задля розвитку та популяризації культури приєдналася до World Cities Culture Forum. Захід за участю 44 великих міст світу з 6 континентів відбувся наприкінці жовтня в місті Сан-Паулу, Бразилія.

Саміт World Cities Culture Forum – це щорічна зустріч для міст-членів організації, що пропонує платформу для співпраці у сфері культури, обміну новаторськими ідеями та передовим досвідом із культурної політики світовими містами.

Українську столицю представляли депутатка Київської міської ради, голова постійної комісії з питань культури, туризму та суспільних комунікацій Вікторія Муха та директор Департаменту культури КМДА Сергій Анжияк.

«У цьогорічній програмі Форуму велика увага була прикута до Києва – до його стійкості у відповідь на кризу, вміння культурних інституцій, міста та містян, ураховуючи сучасні реалії, оперативно реагувати на виклики, пов’язаних з війною. У ході панельної дискусії «Культура під час конфліктів і криз» поділилися з колегами 44 великих світових міст власним досвідом. Як зберігати культурні цінності, що безжально обстрілює ворог, прагнучи позбавити нас історичного надбання. Як столичні заклади культури миттєво переосмислили своє призначення – адаптувались до роботи в нових умовах, організовували у своїх просторах гуманітарні штаби, об’єднували волонтерів і надавали їм майданчики для плетіння маскувальних сіток для Захисників тощо. Цей Форум – ще одна можливість донести світові правду про події, що відбуваються в Україні, нашу історію та наше культурне надбання, яке в світі плутають із досягненнями країни агресора. Своїм досвідом ми щодня доводимо, що під час війни культура може і має відігравати ключову роль у підтримці громадян у складні часи», – зазначила Вікторія Муха.

Участь у Форумі дала змогу Києву вивчити досвід інших міст, що допоможе у післявоєнному відновленні української столиці та її культурних просторів, зокрема у впровадженні безбар’єрних рішень і розвитку технологій у творчих індустріях.

Також Вікторія Муха зауважила, що за результатами Форуму міська влада вже розпочала роботу над подальшим планом для Києва, напрацьованим під час триденного заходу.

Участь Києва у World Cities Culture Forum та цьогорічному саміті стала можливою за сприяння мерії Лондона, ради міста Единбург, що є побратимом Києва, та Bloomberg Philanthropies. Фінансові витрати участі української делегації у Форумі взяла на себе приймаюча сторона.

Окрім того, під час робочої поїздки до Бразилії відбулися зустрічі в меріях Сан-Паулу і Ріо-де-Жанейро, що з 2000 року є містом-побратимом Києва. Разом із місцевою владою українські представники обговорили шляхи подальшої співпраці в галузі культури.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]