Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Українські музеї налагоджують співпрацю з німецькими та польськими культурними установами

31 травня 2024 року, 14:55

У Берліні відбулась найбільша подія для українських музейників від початку повномасштабного вторгнення – дводенна міжнародна конференція під гаслом «Від кризи до майбутнього. Нові відповідальності для музеїв в Україні». Про це повідомляє Департамент охорони культурної спадщини. 

Серед основних питань, що розглянули учасники конференції, – відновлення України та зміцнення суспільства. Зокрема, обговорили методи підвищення обізнаності міжнародної спільноти про українську культуру, і, найголовніше, – способи підтримки українців. Наші музейники представили 10 пропозицій, що стосуються не лише відбудови пошкоджених росіянами будівель музеїв, а й відновлення роботи та розвитку всієї сфери.

Організатором івенту виступила фундація ОВМІN, Польща. Серед партнерів: BKGE Ольденбург, Німеччина; Європейська мережа пам’яті та солідарності; Польський інститут культури у Берліні, Німеччина; Український інститут в Німеччині; Фонд мистецтва Ernst von Siemens, Німеччина; Фонд прусської культурної спадщини, Німеччина.

«Проведення такої масштабної конференції – це чіткий сигнал, що Німеччина підтримує Україну, розуміючи, що культура є важливою складовою відновлення країни. А Польща стала надійним містком у комунікації між Україною та Німеччиною. Попереду на нас чекає велика робота і подальше налагодження співпраці мережі українських музеїв із німецькими та польськими установами. Вже є перші результати – підписали угоду з Народним союзом Німеччини з догляду за військовими похованнями Volksbund. У найближчих планах – встановлення довгострокової співпраці з Фондом прусської культурної спадщини та розширення стипендіальної програми для співробітників українських музеїв у німецьких закладах», – розповіла директорка Департаменту охорони культурної спадщини Марина Соловйова. 

Під час конференції велику зацікавленість в української делегації викликали доповіді щодо напрямів майбутньої співпраці. Зокрема, Лондон міг би підготувати реставраторів для України.

Усі напрацьовані учасниками заходу спільні пропозиції стануть основою для наступної конференції «Ukraine Recovery Conference», що пройде в Берліні 11-12 червня 2024 року. Участь у ній планують взяти представники Міністерства культури та інформаційної політики України, посольства України тощо. Захід передбачає участь понад 1 500 делегатів. Окрім державної влади та бізнесу, організатори запросили на івент представників громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]