Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Валентин Мондриївський: Маніпулятивна експертиза стала основою для відкриття правоохоронцями справи проти освітян

08 березня 2023 року, 11:01

Правоохоронні органи вкотре вчиняють тиск на освітян столиці, публічно звинувачуючи їх в нібито завданні шкоди державі, спираючись при цьому на неправдиві дані. Про це заявив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Столичні правоохоронці вже кілька десятків разів проводили обшуки та робили гучні заяви щодо карних справ проти освітян Києва. Але жодна справа не дійшла навіть до суду, бо не мала доказової бази. А звинувачення виявилися хибними. І за ці сфабриковані звинувачення жоден правоохоронець не тільки не поніс покарання, а й навіть не вибачився. Цього разу цинізм працівників прокуратури перевершив всі їхні попередні «досягнення». Нові справи відкрито на основі абсолютно маніпулятивних експертиз, де навіть цифри в таблицях так звані «експерти» не можуть за допомогою калькулятора точно перемножити. І на підставі такої «експертизи» прокуратура вривається в школи під час освітнього процесу, викликає на допити директорів закладів освіти та вимагає для посадових осіб районних управлінь освіти арешт або заставу в 1 000 000 гривень. І це спроба заарештувати тих освітян, які з 24 лютого 2022 року не покидали своїх робочих місць, організували в своїх районах цілодобові укриття для киян, зробили в районах міста базу для функціювання гуманітарних штабів столиці, забезпечуючи сили оборони та найвразливіші верстви населення», – сказав Валентин Мондриївський.

Він також наголосив, що зараз правоохоронці системно намагаються наносити удари по тих напрямах, які столичні заклади освіти втілювали позапланово, не маючи на це бюджету та в умовах дефіциту часу і обладнання.

«Говорити сьогодні про завищені ціни на генератори чи біотуалети для укриттів чи пунктів обігріву – це маніпуляція. В Києві було обладнано 404 укриття в школах і понад 500 пунктів обігріву в закладах освіти. Все те, що закупалось для цих закладів, мало поставлятись протягом кількох тижнів максимум. Враховуючи той факт, що в наявності даного обладнання майже не було в достатній кількості в країні, купувати доводилось те, що доставляли у найкоротший термін і за ціною, яку виставляли комерційні структури. І в ці умови нашу країну і місто поставили точно не працівники столичної освіти. A бюджет столиці та районів на початку року не міг передбачити такі витрати, тому більшість рішень приймались оперативно. Ті, хто намагається вчиняти тепер тиск на посадовців, які виконували завдання на рівні Держави, мають керуватись, у першу чергу, державницькою позицію і враховувати ті умови, в яких опинились і комунальні, і комерційні структури, розуміти, коли держструктурам дозволили для оперативних рішень спрощувати закупівлі в умовах воєнного стану», – наголосив Валентин Мондриївський.

Він також зауважив, що освітяни столиці готові підтвердити документально правильність кожного свого кроку і налаштовані рішуче виступити єдиним фронтом проти свавілля правоохоронців.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]