Версія для людей із вадами зору

Валентин Мондриївський: «Місто створює єдиний реабілітаційний простір для дітей з інвалідністю»

30 листопада 2018 року, 15:29

Понад 11 тисяч дітей із інвалідністю віком до 18 років потребують постійних реабілітаційних процедур у Києві. Саме для того, щоб покращити якість послуг, які надають міські комунальні підприємства, Департамент соціальної політики виступив з ініціативою вдосконалення цієї галузі та презентував концепцію створення «Єдиного реабілітаційного простору» для сімей, які виховують дітей та молодь із інвалідністю. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

«Близько 75% сімей з дітьми з інвалідністю знаходяться на обліку в закладах охорони здоров’я, 15% – у спеціалізованих дитячих будинках та школах інтернатах, решта – в інших закладах. Наразі існує потреба у запровадженні стандартизованого підходу у наданні послуг, моніторингу якості реабілітаційних послуг, а також забезпеченні безперервного супроводу родини, яка дані послуги отримує», – зазначив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський.

За його словами, створення реабілітаційної платформи планується шляхом оптимізації ресурсів надавачів реабілітаційних послуг та запровадження єдиного методологічного підходу в їхній діяльності.

Основними завданнями спеціалісти виділили розробку та запровадження моделі безперервного супроводу сім’ї, створення інтерактивної карти надавачів соціальних та реабілітаційних послуг та запровадження системи моніторингу результативності.

«Київська міська влада планує розпочати процес створення єдиного реабілітаційного простору для дітей з інвалідністю із урахуванням кращого світового досвіду і напрацювань Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю. Під єдиним організаційним та методологічним керівництвом планується створити мережу реабілітаційних відділень, груп денного перебування тощо. До цих процесів мають бути залучені й відділення ранньої реабілітації при районних територіальних центрах соціального обслуговування столиці. Ми хочемо стати справжньою надійною підтримкою для батьків, які виховують таких не простих діточок», – додав у свою чергу директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

Впровадження концепції буде розбито на два етапи. Перший – це відпрацювання моделі «Єдиного реабілітаційного простору» на базі 5 пілотних районів міста Києва (Оболонський, Подільський, Солом’янський, Святошинський, Шевченківський). А другий – поширення апробованої моделі на увесь Київ.

У результаті очікується запровадження єдиних високих стандартів до надання реабілітаційних послуг та підвищення їх якості шляхом запровадження моделі безперервного супроводу родини та моніторингу їх результативності. Саме завдяки комплексній роботі спеціалісти планують організувати надання послуг максимально якісно і зручно, що дасть змогу залишатись дітям у родинах, а не переводити їх до інтернатних закладів.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua