Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Валентин Мондриївський: Якщо харчування для школярів не забезпечено належним чином, відповідальних посадових осіб звільнятимуть

07 вересня 2021 року, 18:40

Сьогодні понад 80% шкільних харчоблоків відповідають сучасним вимогам. Крім того, в столиці діє декілька систем харчування, а найкраще себе зарекомендував «мультіпрофіль», де школярі можуть обирати страву відповідно до своїх уподобань. Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський.

За його словами, найбільша частка фінансування зі столичного бюджету припадає саме на галузь освіти. За останні 7 років у Києві збільшили видатки на освіту в кілька разів, а зміни в системі харчування стали пріоритетом із 2019 року.

«Ми навчили комунальні та приватні підприємства якісно та смачно годувати дітей. Відсоток їжі, яка після сніданків відправляється у смітник, скоротився в багатьох навчальних закладах з 70-80 відсотків до 20-30. А для того, щоб уникнути маніпулятивних повідомлень про якість харчування, у шкільних вайбер-групах почали публікувати фото усіх сніданків. Так батьки отримали можливість практично в реальному часі дізнаватися, чим харчуються їхні діти. Це стало додатковим важелем впливу на постачальників сніданків та обідів у закладах освіти міста», – розповів Валентин Мондриївський.

Він зазначив, що деякі постачальники знову почали годувати школярів неякісно. І міська влада не погоджуватиметься з цим.

«Харчування дітей – це не тільки бізнес, це й соціальна складова! І ми не дозволимо ставитись до цієї справи безвідповідально. Якщо хтось вважає, що за 8 гривень (а саме така вартість сніданку за результатами тендеру в одному з районів столиці) дитина може отримати повноцінний гарячий смачний сніданок, то подивимося, яка кількість відходів у таких закладах. Певен, що тут викидають в сміття понад 90 відсотків їжі, до якої діти так і не торкалися. За таке ставлення до харчування і неефективне використання коштів певні особи мають понести відповідальність, аж до звільнення», – заявив Валентин Мондриївський.

У Департаменті освіти і науки Києва вже ініціювали проведення перевірок харчування у тих закладах освіти, звідки надходить найбільше нарікань.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]