Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «Асоціація міст України закликала парламент підтримати законопроект щодо безперебійного постачання електроенергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги»

04 лютого 2019 року, 13:26

Правління Асоціації міст України звернулося до голови Верховної Ради України Андрія Парубія та народних депутатів України підтримати проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги та коригування цін/тарифів на комунальні послуги (№ 9406 від 14.12.2018)». Відповідне рішення ухвалили на засіданні правління Асоціації, яке відбулося у Києві.

Так, законопроектом пропонується: врегулювати проблемні питання запровадження роздрібного ринку електричної енергії у сфері житлово-комунального господарства; запровадити скорочену процедуру перегляду (зміни) цін/тарифів на комунальні послуги у разі зміни вартості складових, якщо така зміна відбулась на загальнодержавному рівні; встановити окремий механізм застосування тарифів на комунальні послуги, які переглянуті (змінені) у разі зміни вартості складових, якщо така зміна відбулась на загальнодержавному рівні. 18 грудня 2018 року законопроект був схвалений комітетом Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

«Асоціація міст України активно підтримує ухвалення цього законопроекту, оскільки він спрямований на виведення надавачів комунальних послуг із кризового стану та забезпечення їх нормального функціонування. Наслідком ухвалення законопроекту стане зменшення надання фінансової підтримки комунальних підприємств із місцевих бюджетів та спрямування вивільнених коштів на більш актуальні потреби громад», – зазначив Віталій Кличко.

Також правління Асоціації міст України звернулося до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана із проханням визначення постачальника електроенергії зі спеціальними обов’язками із забезпечення підприємств житлово-комунального господарства та благоустрою (зовнішнього освітлення) електроенергією у нічний час.

Так, НКРЕКП, на виконання Закону України «Про ринок електричної енергії», яким із 1 січня 2019 року запроваджено роздрібний ринок електричної енергії, скасувала своєю постановою від 04.12.2018 р. № 1597 диференційовані (дво- та тризонні) тарифи на електричну енергію.

За попередніми розрахунками, лише щомісячні додаткові витрати підприємств водопостачання у зв’язку зі скасуванням диференційованих тарифів повинні зрости не менше як на 150 млн грн, а для забезпечення зовнішнього освітлення необхідне додаткове щомісячне фінансування у розмірі не менше 80 млн грн.

«З огляду на викладене, переконливо просимо визначити Кабінетом Міністрів України, на підставі ст. 62 Закону України «Про ринок електричної енергії», постачальника електроенергії зі спеціальними обов’язками із забезпечення підприємств житлово-комунального господарства та благоустрою (зовнішнього освітлення), а також закладів освіти електроенергією у нічний час. Для такого постачальника НКРЕКП має можливість встановити диференційовані тарифи, що вирішить проблемні питання органів місцевого самоврядування. Таке регулювання є тимчасовим, до моменту фактичного формування ринку електроенергії в частині ціни за годинами доби», – йдеться у зверненні.

Разом із тим, правління Асоціації обговорило проблемні питання та шляхи їх вирішення у сфері житлово-комунального господарства. Зокрема – зрив опалювального сезону 2018-2019 років у 11 містах України через заборгованість за природний газ та ризик повторення таких зривів наступного опалювального сезону в інших містах; недосконалий механізм тарифоутворення НКРЕКП, що призвів до зростання заборгованості за природний газ, погіршення у цілому фінансового стану комунальних підприємств; проблеми входження комунальних підприємств у роздрібний ринок електричної енергії, коли переважна більшість торгів на закупівлю електричної енергії на 2019 рік, які проводили комунальні підприємства водопостачання та водовідведення, не відбулася у зв’язку з відсутністю пропозицій від постачальників електричної енергії.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]