Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: Досить політизувати тему укриттів. Треба працювати і виправляти ситуацію. Всім разом

15 червня 2023 року, 12:42

Мер Києва Віталій Кличко на початку засідання сесії Київради закликав представників влади різних рівнів не політизувати тему укриттів, а працювати й виправляти ситуацію всім разом. Віталій Кличко також навів результати перевірки всіх захисних споруд столиці, яка тривала 10 днів.

«Спеціальна комісія завершила перевірку всіх захисних споруд міста. До складу комісії увійшли міські та районні служби спільно із представниками поліції та Державної служби України з надзвичайних ситуацій, військової адміністрації. Перевірили 4 655 укриттів і сховищ. Із них придатними для використання визнані 65% або 3 041 укриття. Ще 21% можуть бути укриттями за умови облаштування. Не відповідає технічним умовам приміщень, де можуть бути облаштовані укриття, – 14 відсотків. Перевірка показала, де зараз треба негайно втрутитися і виправити ситуацію», – зазначив мер Києва.

Віталій Кличко підкреслив, що зараз навколо цієї теми багато маніпуляцій. Деякі урядовці маніпулюють цифрами, заявляючи про нібито лише 15% придатних укриттів. За словами мера Києва, 15% – це укриття, до яких взагалі не було жодних зауважень. Тобто – дуже добре облаштовані.

«Також є кілька важливих нюансів, про які хотів би зазначити. Ситуація з непридатними укриттями та укриттями, що потребують облаштування. 851 об’єкт, до яких є претензії, – відноситься до сфери управління районних держадміністрацій столиці. Нагадаю, що голів районів призначають не в КМДА. 575 об’єктів – до приватної форми власності. 170 – до державної сфери управління. І тільки 18 об’єктів – до сфери управління КМДА», – зауважив мер Києва.

Також під час перевірок фіксували оперативність відкриття укриттів. Так, вільний доступ забезпечений до 67%. Там, де доступ забезпечується протягом 5 хвилин, – майже 33 відсотки. 28 укриттів виявили зачиненими.

Віталій Кличко нагадав, що місто збирається придбати наземні модульні укриття. Протягом кількох днів Департамент муніципальної безпеки КМДА спільно з Головним управлінням ДСНС України у місті Києві та головами районних адміністрацій столиці мають визначитися з кількістю необхідних для міста модульних наземних укриттів і місцями їх встановлення. Таке рішення ухвалили цього тижня на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій. Наразі йдеться про придбання і встановлення 200-250 модульних бетонних укриттів. На це місто виділить 300 млн грн.

«Разом із тим, ми виділяємо гроші районним адміністраціям на облаштування укриттів, а потім бачимо, як вони замість вирішення гострих питань безпеки закуповують, наприклад, барабани. Переконаний: правоохоронні органи мають дати оцінку такому використанню коштів головними розпорядниками. Хотів би також підкреслити: досить політизувати тему укриттів! Треба працювати і виправляти ситуацію. Всім разом», – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]