Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: Енергоефективні заходи дозволяють мешканцям багатоповерхівок економити на сплаті за комунальні послуги до 40% (+фото)

04 лютого 2021 року, 13:16

Енергоефективні заходи дозволяють мешканцям столичних багатоповерхівок економити на вартості комунальних послуг до 40%. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час відвідання будинку в Оболонському районі, де здійснили заходи з енергоефективності. У багатоповерхівці на вулиці Йорданській, зокрема, встановили індивідуальний теплопункт, оновили мережі, замінили вікна і двері на сучасні, енергозберігаючі.

«Цьому житловому будинку 44 роки. У програмі співфінансування брав участь неодноразово – у 2018 та 2019 роках. Завдяки участі в програмі співфінансування 70/30 за допомогою міста в будинку встановили індивідуальний тепловий пункт з погодним регулюванням та можливістю дистанційного керування з мобільного телефону, замінили внутрішні мережі та зробили якісну теплоізоляцію, що дозволило уникнути тепловтрат. А також замінили вікна та двері у під’їздах на енергозберігаючі. На 2021 рік мешканці подали заявку на утеплення фасаду», – сказав Віталій Кличко.

Загальна вартість робіт у будинку склала 1,2 млн грн. З яких допомога міста становила – 850 тис. грн, тобто 70%. У результаті вартість комунальних послуг для мешканців знизилась майже на 40%.

«Так, за грудень власники двокімнатної квартири площею 60 кв. метрів сплатили менше 1 тисячі гривень. Тоді як мешканці такого ж будинку поруч, де енергоефективних робіт ще не здійснювали, сплатили за таку ж площу майже вдвічі більше. Здійснення енергоефективних заходів – це реальний та ефективний спосіб зменшити вартість комунальних послуг для мешканців. І це особливо важливо сьогодні – на тлі зростання вартості природного газу та електроенергії. До того ж, люди повертають вкладені кошти за 1-2 опалювальних сезони. Все залежить від погодних умов та від технічного стану будинку», – зауважив Віталій Кличко.

За словами мера, Київ першим розпочав впроваджувати програми співфінансування термомодернізації будинків та надавати реальну допомогу людям для зниження цін у платіжках.

У столиці діє дві програми співфінансування. Це конкурс «70/30» – для ОСББ та ЖБК, де місто оплачує 70% вартості робіт, мешканці – 30%. Та програма «Капремонти», що працює для всіх без винятку будинків і має більш лояльні умови співфінансування. Щороку інтерес мешканців столиці до цих програм зростає.

За кілька останніх років у рамках механізмів співфінансування на термомодернізацію житлових будинків спрямували близько мільярда гривень. За цей час місто виділило понад 600 млн грн, самі ж мешканці зібрали понад 300 мільйонів. На цей рік у бюджеті столиці передбачили 200 млн гривень на здійснення енергоефективних робіт та капремонтів у багатоквартирних будинках Києва.

На сьогодні у програмах енергоефективності вже взяли участь близько 600 столичних будинків.

Відвідання будинку в Оболонському районі, де здійснили заходи з енергоефективності

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]