Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: Київ отримав спеціальний статус Європейської столиці демократії (+фото)

10 серпня 2023 року, 14:23

Мер Києва Віталій Кличко і засновник ініціативи «Європейська столиця демократії» Гелфрід Карл у столичній мерії підписали Меморандум про співпрацю української столиці та неурядової організації ECoD. Київ долучився до проєкту «Європейська столиця демократії» та став партнером зі спеціальним статусом.

«Попри всі виклики воєнного часу, Київ продовжує розвивати електронну демократію та впроваджувати інструменти громадської участі. Українська столиця застосовує кращі європейські практики, успішно впроваджуючи корисні міські сервіси, зокрема, й електронної демократії. Завдяки цьому та укладеному Меморандуму про співпрацю з неурядовою організацією ECoD, який ми сьогодні підписали, Київ став спеціальним партнером програми. Українська столиця увійде до мережі міст проєкту «Європейська столиця демократії». Спеціальний статус означає співпрацю з мережею міст ECoD, до якої входять Барселона, Антверпен, Брюссель, Кашкайш, Болонья та інші. Київ сприятиме реалізації Програмного року, який включає низку заходів, спрямованих на обмін досвідом успішними практиками демократичного врядування, навчання», – наголосив Віталій Кличко.

Він також зазначив, що українська столиця стане активним учасником важливих міжнародних конференцій. Зокрема, в листопаді цього року в Бельгії Київ долучиться до конференції, де обговорюватимуть важливу роль місцевого самоврядування для демократичного та стійкого розвитку України. А наступного року українська столиця стане учасником, зокрема ACT NOW Конференції мерів 2024 та конгресу «Інновації в політиці».

Під час візиту до Києва делегація ECoD ознайомилася з концепцією та роботою відкритих громадських просторів Vcentri Hub, які функціонують у трьох районах столиці. Згідно з підписаним Меморандумом Київ розвиватиме громадські простори спільно з усіма містами, які входять до мережі проєкту «Європейська столиця демократії».

У 2021 році у Відні Інститут інновацій у політиці заснував неурядову організацію ECoD gemeinnützige GmbH (ECoD). Вона є незалежною та позапартійною організацією та має патронат Генеральної секретарки Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич.  

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]