Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: Київрада затвердила міську програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України»

23 березня 2023 року, 17:51

Київрада на сьогоднішньому засіданні затвердила міську цільову програму «Підтримка киян – захисників та захисниць України» на 2023-2025 роки. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко після засідання.

«Київрада затвердила міську цільову програму, що забезпечить підтримку та комплексну допомогу киянам і киянкам, які сьогодні боронять Україну від російського агресора, а також членам їхніх сімей та сімей загиблих. Я дякую депутатам за підтримку такого рішення, адже наш обов’язок – підтримувати наших захисників. Програма дозволить побудувати ефективну систему, що оперативно реагуватиме на потреби наших захисників та захисниць. І надаватиме їм всебічну допомогу у реабілітації та поверненні до цивільного життя. Йдеться про соціальні пільги, медичні послуги (в тому числі – психологічну допомогу) і комплексну реінтеграцію та адаптацію. Зокрема, можливості із підвищення професійної кваліфікації або перекваліфікації, здобуття нової професійно-технічної або вищої освіти, допомоги у відкритті власного бізнесу. Передбачені навіть спортивні тренування з шести адаптивних видів спорту, залучення до культурного життя і просвітницьких заходів», – підкреслив Віталій Кличко.

Він зазначив, що програма передбачає підвищення ефективності системи соціальної допомоги. Зокрема, надання різних видів матеріальної допомоги, передбаченої програмою «Турбота. Назустріч киянам», а також надання окремих видів пільг та підтримки.

Щоб забезпечити всебічну допомогу киянам-захисникам та захисницям місто переоснастить низку установ, зокрема «Київський міський центр комплексної підтримки учасників бойових дій «Київ мілітарі хаб». І закупить обладнання для спортивної, трудової, психологічної, соціальної реабілітації. А також – забезпечить підвищення кваліфікації соцпрацівників у галузі надання психосоціальної підтримки.

Одним із заходів Програми є посилення співпраці з інститутами громадянського суспільства, а саме сприяння у реалізації соціальних проектів, розроблених громадськими об’єднаннями киян – захисників та захисниць України, членів сімей загиблих, осіб з інвалідністю внаслідок війни.

Бюджет програми на 2023-2025 роки становить 2 млрд 329 млн грн. У 2023 році на заходи програми передбачено 123 млн 704 тис. грн.

Нагадаємо, восени Київрада схвалила Концепцію реінтеграції та підтримки киян-ветеранів російсько-української війни, яка і стала основою для формування Програми. Тоді ж Київрада проголосувала за створення «Київ мілітарі хаб» – установи, яка формуватиме основні напрями ветеранських політик.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]