Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «Сплата ПДФО підприємствами не за місцем знаходження призводить до суттєвого недоотримання коштів у місцеві бюджети»

04 лютого 2019 року, 12:50

Сплата ПДФО підприємствами не за місцем знаходження структурних та відокремлених підрозділів юридичних осіб, а за місцем реєстрації основного підприємства, призводить до суттєвого недоотримання коштів у місцеві бюджети. Про це заявив голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко на засіданні правління Асоціації, яке відбулося у Києві.

Члени правління зазначили, що протягом 2018 року посадовими особами окремих органів місцевого самоврядування обласного та районного рівнів та керівниками підприємств здійснювалось цілеспрямоване і системне розбалансування місцевих бюджетів шляхом зміни місця реєстрації підприємств.

«За результатами такої перереєстрації керівники підприємств сплачують податок на доходи фізичних осіб до іншого бюджету, у тому числі і посеред бюджетного року. Такі дії негативно впливають на ефективність виконання бюджетного процесу, адже виникає необхідність вносити зміни до місцевих бюджетів у частині зменшення дохідної складової та перегляду обсягів і напрямків видатків», – зазначив голова АМУ.

На думку більшості членів Асоціації міст України, такі дії посадових осіб порушують низку нормативно-правових актів, у тому числі статті Бюджетного та Податкового кодексів.

«Територіальні підрозділи Державної фіскальної служби не реагують на звернення органів місцевого самоврядування, які зазнали втрат місцевих бюджетів або займають позицію, що сплата податків до бюджету не за місцем знаходження податкового агента не є порушенням», – зазначив Віталій Кличко.

Правління АМУ звернулося до прем’єр-міністра із проханням зобов’язати територіальні підрозділи Державної фіскальної служби провести позапланові перевірки підприємств із метою встановлення їх фактичного місцезнаходження та повноти сплати податків до відповідного бюджету за 2018-2019 роки. А за результатами перевірок – зобов’язати платників податку на доходи фізичних осіб сплатити податки до відповідного бюджету.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]