Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: «США повинні приєднатися до Нормандського формату переговорів для розв’язання ситуації на Сході України»

18 лютого 2017 року, 17:05

Сполучені Штати мають приєднатися до Нормандського формату переговорів для розв’язання ситуації на Сході України. Оскільки в нинішньому форматі прогресу, на жаль, досі немає. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко на Мюнхенській конференції з питань безпеки.

Під час панельної дискусії Віталій Кличко звернувся також до Верховного представника ЄС із питань закордонних справ Федеріки Могеріні з запитанням щодо її позиції і можливості долучення США до Нормандського формату.

«Сьогодні ми почули позицію віце-президента США стосовно України, позицію бундес-канцлера Німеччини. Усі розуміють, що на Донбасі - не громадянська війна, як повідомляють деякі ЗМІ. Усі розуміють, що без поставок зброї із Російської Федерації, без фінансування і пропаганди цього конфлікту ніколи б не сталося, - сказав Віталій Кличко. -  І це сьогодні питання безпеки всієї Європи. Адже дестабілізація в Україні потягне за собою дестабілізацію в усьому Європейському регіоні.  У нас поки, на жаль, немає позитивних результатів у врегулюванні ситуації на Сході України, кожного дня там гинуть люди. Що ви думаєте про те, щоб до Нормандського формату долучилися Сполучені Штати?» - звернувся Віталій  Кличко до Могеріні.

Верховний представник ЄС відзначила, що для Євросоюзу важливо зробити якомога більше для імплементації Мінських угод і заради цього опрацьовуються деякі нові ініціативи.

Приєднання США до Нормандського формату переговорів сприятиме ефективності і прогресу у врегулювання ситуації на Сході України, підкреслив Віталій Кличко в коментарі журналістам у Мюнхені.

«Я переконаний, що долучення США є однією з ключових складових. Тому на багатьох зустрічах тут я озвучував цю пропозицію. І впевнений, враховуючи сьогоднішній виступ на конференції віце-президента США Майка Пенса, приєднання Сполучених Штатів до Нормандського формату можливе», - підкреслив Віталій Кличко.

На конференції відбулося спілкування Віталія Кличка з сенатором-республіканцем Джоном Маккейном, головою Мюнхенської конференції Вольфгангом Ішингером, з міністром з питань регіонального співробітництва Баварії Беате Мерк.

Сьогодні мер Києва також взяв участь у першому на Мюнхенській конференції українському ланчі, який відбувся на запрошення Ялтинської Європейської Стратегії. Під час заходу, темою якого була «Безпека України у мінливому світовому порядку», відбулася панельна дискусія з генералом армії США Девідом Х. Петреусом, директором Центрального розвідувального управління (2011-2012), та Андерсом Фог Расмуссеном, прем’єр-міністром Данії (2001-2009), Генеральним секретарем НАТО (2009-2014). Захід відвідали міністр закордонних справ Канади Христя Фрілянд, голова Мюнхенської конференції Вольфганг Ішингер, колишній президент Польщі Александр Квасневський, колишній міністр закордонних справ Чехії Карел Шварценберг, колишній прем’єр Швеції Карл Більдт та інші політики.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]