Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: У випадку повної відсутності електропостачання, на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси, метро пасажирів не перевозитиме

02 грудня 2022 року, 19:06

У випадку нових ударів ворога по енергосистемі України та повної відсутності внаслідок цього електропостачання в столиці, на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси. Метро пасажирів не перевозитиме, а працюватиме як укриття та місце тимчасового перебування. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«У Києві, у випадку повної відсутності електропостачання, на всіх маршрутах наземного, в тому числі й електротранспорту, працюватимуть автобуси. Проїзд буде безкоштовним. Рух поїздів метрополітену буде призупинений. Підземні станції метро працюватимуть, як пункти тимчасового перебування людей та як укриття під час тривоги. Вхід на станції буде безкоштовним, але потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу”, – пояснив Віталій Кличко.

Так, усі автобусні парки забезпечені необхідним запасом пального та мають автоматичні джерела енергії. Зокрема, бензинові та дизельні генератори. Тому місто має змогу забезпечити мінімальний обсяг технологічного процесу для підготовки та випуску автобусів на маршрути. Також на територіях автобусних парків облаштовані пункти обігріву для водіїв.

45 підземних станцій метрополітену працюватимуть, як пункти тимчасового перебування населення. На станціях підземки будуть доступними:

  • інтернет-зв’язок;
  • електроенергія (можливість підзарядити мобільні телефони та інші гаджети);
  • питна вода;
  • санітарні вузли.

Середня температура на станціях підземки становить 12-14 градусів тепла. Тому треба одягати зимовий одяг та додатково мати теплі речі.

Станції ж наземної ділянки метрополітену не використовуватимуться для потреб цивільного захисту (як укриття населення при виникненні надзвичайних ситуацій та під час дії повітряної тривоги).

«Ми сподіваємося, що найгіршого сценарію розвитку подій не буде. Але маємо бути готовими до різних варіантів. Місто житиме і працюватиме, але в умовах надзвичайної ситуації. Ми маємо бути свідомими, згуртованими і сильними. Разом вистоїмо і переможемо!» – наголосив Віталій Кличко.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]