Версія для людей із вадами зору

Віталій Кличко: «Усі зацікавлені сторони мають прискорити пошук компромісу в ухваленні закону «Про службу в органах місцевого самоврядування»

14 лютого 2018 року, 12:38

Сьогодні слід прискорити пошук компромісу всіх зацікавлених сторін у питанні ухвалення нової редакції закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Про це заявив мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко під час засідання правління Асоціації міст України.

Мер столиці нагадав, що відповідний закон був ухвалений у цілому на початку минулого року, однак Президент повернув його до парламенту зі своїми пропозиціями.

Зокрема, глава держави запропонував прирівняти заступників сільського, селищного, міського голови до службовців – неполітичних посадових осіб, що мають конкурсну процедуру вступу на службу та кваліфікаційні вимоги і працюють безстроково. Водночас Асоціація міст висловила заперечення проти такої пропозиції. Члени Асоціації вказали, що статус заступників є похідним від статусу голови. Окрім того, особа, яка перемогла на місцевих виборах, повинна мати можливість сформувати свою команду, а запровадження конкурсу на такі посади гарантовано призведе до спотворення його суті.

«Розгляд закону виглядає безперспективно без пошуку компромісу між усіма зацікавленими сторонами. На сьогодні є напрацювання окремих народних депутатів, які дозволяють врахувати пропозицію Президента», – зауважив голова АМУ.

Віталій Кличко виступив із ініціативою проведення переговорів з народними депутатами, представниками Президента України та іншими зацікавленими сторонами для зняття суперечностей. Правління Асоціації підтримало таку пропозицію. Водночас правління Асоціації наполягає, що призначення заступників міського голови повинне здійснюватися або міськрадою за поданням мера, або міським головою за погодженням радою, визначених ним кандидатур. Окрім того, має бути закріплена формальна обов’язковість розгляду однієї або кількох кандидатур відповідною постійною комісією ради для визначення їх відповідності такій посаді.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua