Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко: В Києві протестували нову систему оповіщення, розроблену за аналогом тих, що працюють у США та Німеччині

02 березня 2023 року, 13:01

Столиця удосконалює систему оповіщення населення про надзвичайні ситуації. Роботу над цим розпочали ще до повномасштабного вторгнення росії. Наявність такої системи в Києві зробить місто більш безпечним та готовим до різних надзвичайних ситуацій. За зразок взяті системи, що працюють у США, Німеччині та Польщі. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко.

«Нова система може працювати близько тижня без електропостачання – на своєму резервному обладнанні. Відтак, навіть в умовах відключення всіх операторів зв’язку ця система діятиме, адже керуватиметься автономно та із застосуванням штучного інтелекту. Це забезпечуватиме більш точне прогнозування надзвичайної ситуації та ефективніші плани реагування на неї», – підкреслив Віталій Кличко.

При цьому важливо, що процес модернізації ніяк не вплине на надійність функціонування існуючої системи оповіщення містян, яка продовжує працювати в штатному режимі.

Перші об’єкти реконструйованої системи – 15 точок оповіщення – вже протестували у Деснянському районі столиці. А за два тижні до них додадуть іще 12. Загалом у Деснянському районі передбачено встановити 47 точок сповіщення. Усього ж по Києву – 630.

Нова територіальна автоматизована система оповіщення (ТАСЦО), окрім формування сигналу «Увага всім», дозволяє виконати адресне (індивідуальне на кожен гучномовець) сповіщення громадян у залежності від типу надзвичайної ситуації, її масштабу та прогнозу розвитку.

Така гнучка робота дає можливість в короткі терміни забезпечити організацію виконання необхідних дій населенням. – Індивідуально по кожному мікрорайону (зоні) та в оптимальний спосіб, що забезпечує мінімізацію можливих наслідків від тієї чи іншої надзвичайної ситуації.

Загальна вартість проекту становитиме близько 400 млн грн. Всі ці роботи місто планує завершити до кінця 2024 року.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]