Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко відкрив фонтан у Наводницькому парку – поряд з пам'ятником засновникам Києва – Кию, Щеку, Хориву і їх сестрі Либіді

14 травня 2021 року, 22:30

Мер Києва Віталій Кличко відкрив світловий фонтан у Наводницькому парку – поруч з пам’ятником засновникам Києва Кию, Щеку, Хориву та їх сестрі Либіді.

«Сьогодні ми відкриваємо після ремонту один зі знакових парків Києва – «Наводницький», де здійснили благоустрій та облаштували світловий фонтан. Відкриттям цього фонтану ми – із завтрашнього дня – розпочинаємо у Києві сезон роботи фонтанів, які тішитимуть киян та гостей столиці до осені. Пам'ятник засновникам Києва був встановлений в далекому 1982 році. І з того часу жодного разу тут не здійснювали реконструкції. Ми навели лад: облаштували фонтан, впорядкували територію парку. Я переконаний, що ця локація стане ще одним «магнітом» для киян та гостей столиці», – додав Віталій Кличко.

Мер Києва зазначив, що фонтан облаштували за сучасними стандартами. Динамічні струмені води підсвічуються. Керування водограєм повністю автоматизоване. Є датчики рівня та доливу води, автоматична станція дозування реагентів, які знезаражують воду.

Фонтан – світловий. За допомогою різних кольорів його струмені грають веселкою, що «несе» човен із засновниками Києва над Дніпром. Висота струменів води – до 3,5 м.

Також здійснили благоустрій центральної частини Наводницького парку: відновили сходи на центральному вході, очистили парапет набережної та основи пам’ятника від графіті. Встановили нові лави та урни для сміття, нове покриття з ФЕМ на площі навколо фонтану. Відновили гранітне покриття сходів, що ведуть до фонтану. Влаштували пандус до набережної, новий газон.

Загалом за останніх 5 років у столиці реконструювали 8 знакових фонтанних комплексів. Зокрема, фонтани на Майдані Незалежності, унікальні фонтани в акваторії Русанівського каналу. Також у центральній частині міста збудували два нових фонтани: біля пішохідно-велосипедного мосту та фонтан зі скульптурою Архистратига Михаїла – теж на Володимирській гірці.

Відкриття фонтану у Наводницькому парку, поряд з пам'ятником засновникам Києва - Кию, Щеку, Хориву і їх сестрі Либіді

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]