Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко відкрив ХVІ Український муніципальний форум в Одесі (+фото)

27 липня 2021 року, 12:55

Мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко відкрив ХVІ Український муніципальний форум, що відбувається із 27 до 29 липня в Одесі. Перший день форуму, зокрема, присвячений темі місцевої демократії та відкритого врядування.

«Нарешті, після тривалої перерви, зумовленої пандемією, ми можемо зібратися – вже за традицією в Одесі – на наш форум, присвячений місцевому самоврядуванню. Ми всі працювали в своїх громадах, долали і долаємо виклики, що постали перед місцевою владою. І нам є чим поділитися і що обговорити. Розпочинаємо роботу нашого форуму «Днем місцевої демократії та відкритого врядування». Будемо говорити про взаємодію, ефективну співпрацю і прозорість в ухваленні важливих для громад рішень. Відкрите врядування – не просто гарні слова. Це – принципи роботи місцевої влади. Муніципалітети, які обрали цей шлях, мають підтримку та довіру громад. І це підтверджують результати останніх місцевих виборів», – підкреслив голова АМУ.

За словами Віталія Кличка, Київ як лідер у відкритому врядуванні готовий ділитися своїми напрацюваннями як у сфері «смарт сіті», так і в інших напрямках міського управління, електронної демократії, надання сервісів мешканцям міста. А майданчиком для обміну досвідом і поширення історій успіху та кращих практик є саме Асоціація міст України.

Також голова Асоціації міст України наголосив на результатах співпраці Асоціації з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи. Він подякував Генеральному секретареві Конгресу місцевих та регіональних влад Андреасу Кіферу та команді проекту «Посилення довіри та демократії на місцевому рівні в Україні», у рамках якого, зокрема: розроблена стратегія розвитку АМУ та запроваджена програма електронного документообігу; вперше муніципалітети були залучені до розробки Національного плану дій із впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд»; створений веб-ресурс Асоціації міст України щодо рівних прав та можливостей.

«Принципи відкритості та прозорості – це принципи роботи АМУ, які ми з вами будемо втілювати в роботу місцевої влади по всій країні. Користуючись нагодою, сьогодні на такому великому зібранні хочу оголосити, що найближчим часом ми відкриємо Будинок Громад. Це буде комфортний та функціональний простір, де відбуватимуться заходи Асоціації міст – консультації, тематичні секції, наші наради та семінари і тренінги. Голови громад зможуть там проводити необхідні зустрічі», – зауважив Віталій Кличко.

Голова Асоціації міст України подякував представникам громад та учасникам форуму  за співпрацю та спільні зусилля, які всі разом докладають у відстоюванні інтересів місцевого самоврядування.

«Багато гостро важливих для мешканців громад питань покладені сьогодні на плечі місцевої влади. Складно? Так. Але, переконаний: разом ми все подолаємо! Бо на нас із вами – відповідальність перед людьми, які нас обрали», – сказав Віталій Кличко.

XVІ Український муніципальний форум – традиційний щорічний захід Асоціації міст України, який є платформою для відкритого діалогу між місцевим самоврядуванням та центральною владою щодо розв’язання важливих питань життєдіяльності громад. Цього року у форумі беруть участь понад 500 голів українських громад, а також іноземні гості – Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Андреас Кіфер, спеціальний уповноважений уряду Німеччини з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Ґеорґ Мільбрадт і депутатка Європарламенту  Віола фон Крамон-Таубадель.

Так, перший день форуму, 27 липня, присвячений Дню місцевої демократії та відкритого врядування. Учасники  обговорять інструменти, що забезпечують участь громадян у місцевому управлінні, питання захисту прав людини на місцевому рівні, збільшення представництва жінок у політиці. Другий день форуму – 28 липня – День енергоефективності, який відбудеться під гаслом «Від енергоефективності до Європейського зеленого курсу». Третій день – 29 липня – День Діалогу голів громад з представниками уряду та парламентарями. Відкриє День Діалогу та поспілкується з учасниками спікер парламенту Дмитро Разумков. Підсумком форуму стане Звернення до центральної влади, де будуть викладені пропозиції щодо розв’язання проблем територіальних громад та усунення перешкод для подальшого реформування місцевого самоврядування в Україні.

Також у рамках форуму відбулося засідання Правління Асоціації міст України. У ньому також взяли участь Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Андреас Кіфер та Спеціальний посланник Уряду ФРН з питань реформ у галузях урядування та децентралізації в Україні Георг Мільбрадт.

За результатами засідання Правління до Асоціації міст України прийняли ще 45 нових членів. Відтак, кількість членів АМУ збільшилася до 941 громади.

«Те, що до нас приєднуються все більше громад, означає, що позиція місцевого самоврядування звучатиме ще потужніше», – зазначив голова АМУ Віталій Кличко.

На засіданні Правління обговорили, зокрема, і пропозиції щодо спільних дій органів місцевого самоврядування в питанні встановлення тарифів на послуги постачання теплової енергії та гарячої води. А також розглянули питання законодавчого врегулювання нагляду за органами місцевого самоврядування. Віталій Кличко проінформував членів Правління, що позиція Асоціації міст України з найбільш критичних зауважень була врахована при доопрацюванні до другого читання законопроєкту № 4298 «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]