Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко з мером Флоренції відкрили в центрі італійського міста пам’ятник Тарасу Шевченку (+фото)

09 березня 2021 року, 13:47

Мер Києва Віталій Кличко разом з мером Флоренції Даріо Нарделлою відкрили в центрі італійського міста пам’ятник Тарасу Шевченку. Бронзову скульптуру українська столиця передала в дар мерії Флоренції.

«Сьогодні, в День народження великого Кобзаря, відбулася символічна подія – у Флоренції (місті-побратимі Києва) ми відкрили пам’ятник видатному українському поету Тарасу Шевченку. Я вдячний нашим італійським друзям і особисто меру Флоренції Даріо Нарделлі, за те, що ми, нарешті, втілили цей проект, над яким разом працювали кілька років, – зазначив Віталій Кличко під час церемонії відкриття пам’ятника. – І тепер італійці та туристи з усіх куточків світу, що після пандемії продовжать відвідувати Флоренцію, бачитимуть тут і частину української історії та культури».

Монумент встановили в знаковому місці – в центрі,  неподалік від всесвітньовідомого флорентійського кафедрального собору Santa Maria del Fiore. На площі перед однією з найбільших бібліотек міста Biblioteca delle Oblate.

Автори пам’ятника, що виготовлений за кошти українських меценатів, Олег Пінчук, Богдан Томашевський та Володимир Шолудько.

Мер Флоренції зазначив, що сьогодні два славетних міста – Київ та Флоренція – стали ще ближчими в своїй співпраці і побратимстві.

«Як Київ є столицею культури і мови України, так само Флоренція – столиця культури та мови Італії, – зазначив Даріо Нарделла. – Сьогодні, коли ми спільно маємо протистояти пандемії, культура допомагає відчувати нам свою ідентичність, укріплює духовність і наше побратимство. Тому ми тут сьогодні, на цій події, – заради спільного блага».

Нагадаємо, в 2015 року спільними зусиллями Київської міської влади, Посольства Італії в Україні та міжпарламентської групи дружби України та Італії в столиці України, на Володимирській гірці, відкрили пам’ятник італійському поету, що народився у Флоренції, Данте Аліг’єрі.

Відкриття в центрі Флоренції пам‘ятника Тарасу Шевченку

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]