Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Віталій Кличко закликав депутатів Київради схвалити проект бюджету міста на наступний рік (+фото)

24 грудня 2020 року, 10:58

Мер Києва Віталій Кличко закликав депутатів Київради схвалити проект бюджету міста на 2021 рік. Також депутати мають ухвалити проект Програми економічного та соціального розвитку столиці на 2021-2023 роки. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив на початку засідання Київської міської ради.

«Сьогодні у нас – дуже важливе засідання. Ми повинні ухвалити бюджет міста на наступний рік та програму соціально-економічного розвитку столиці. Кошторис, за яким столиця житиме в 2021 році. Проект бюджету в умовах, коли треба буде і долати кризу, спричинену пандемією, і втілювати зміни в Києві, – збалансований. Так, доходи бюджету заплановані в сумі майже 60,5 млрд грн. Видатки – майже 57,8 млрд», – зазначив мер.

За його словами, основним напрямом фінансування залишиться сфера освіти – на неї передбачили 24,7 млрд грн. Це – 43% від запланованих видатків міського бюджету.

«Ми гарантуємо збільшення заробітної плати освітянам – будемо виплачувати працівникам галузі усі можливі надбавки. Ми продовжимо будівництво та реконструкцію дитячих садочків і шкіл. Будемо і далі створювати сучасні умови для виховання і навчання наших дітей», – зауважив міський голова.

Також триватиме ремонт столичних доріг, оновлення інфраструктури, у яку десятками років не вкладали коштів. На транспорт та дорожнє господарство в кошторисі Києва запланували 8,7 млрд грн. Це 15 відсотків бюджету міста.

«На охорону здоров’я ми плануємо спрямувати майже 5,7 млрд грн. Нагадаю, із квітня цього року медичні заклади столиці перейшли на державне фінансування, згідно з медичною реформою. Але місто не залишається осторонь і продовжує вкладати кошти в оновлення, ремонти медзакладів, у заміну застарілого обладнання на нове і сучасне», – наголосив Віталій Кличко.

Підтримує місто і медиків – столичні медичні працівники отримують муніципальну надбавку до зарплати. Так, тільки цього року на доплати медикам Київ виділив 1 млрд гривень. Наступного року міський голова запропонував збільшити надбавки.

«На минулому засіданні ми ухвалили зміни до програми «Здоров’я киян». На виплату надбавок працівникам медзакладів вторинної ланки ми передбачили понад 1,6 млрд грн. Тепер їх потрібно відобразити в проекті бюджету. Зазначу, що ці зміни можна внести в рамках зменшення витрат на обслуговування державного боргу. І я подав відповідну поправку. Мова йде про 436 млн грн», – зауважив мер Києва.

Так, пропонується, щоб із січня наступного року лікарі отримували надбавку до зарплатні 5 тисяч гривень, середній медперсонал – 4 тисячі, молодший медичний персонал – 2 тисячі. Таке рішення депутати Київради схвалили, оскільки в Держбюджеті на 2021 рік не передбачена відповідна підтримка медичної галузі.

Разом із тим, понад 5 млрд грн у проекті бюджету міста запланували на соціальний захист мешканців столиці. Зокрема, на сплату адресної допомоги соціально незахищеним киянам і підтримку ветеранів-захисників та їх родин. Триватимуть і соціальні програми.

Заплановано і збільшення зарплати працівникам бюджетної сфери міста та комунальникам.

«Я пропоную сьогодні ефективно попрацювати і ухвалити бюджет столиці, щоб Київ і надалі розвивався, втілював зміни, підтримував медиків і соціально-незахищених. Щоб кияни отримували комфорт і гідний сервіс у своєму місті», – підкреслив Віталій Кличко.

Пленарне засідання І сесії Київської міської ради ІХ скликання (24 грудня)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]