Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Визначено список митців-претендентів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2020 році

03 березня 2020 року, 11:58

Визначено список митців-претендентів, які висуваються на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2020 році. Про це повідомили у Департаменті культури КМДА.

Зазначимо, що Мистецьку премію «Київ» було засновано у 2001 році з метою відзначення та популяризації кращих здобутків митців міста Києва Київською міською державною адміністрацією спільно з Координаційною радою національних творчих спілок України.

Премія вручається у дев’яти номінаціях: у галузі літератури, кіномистецтва, музичної композиції, журналістики, театрального, образотворчого, народного декоративного, хореографічного та циркового мистецтв.

Список митців-претендентів, які висуваються на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2020 році:

У галузі літератури – Мистецька премія «Київ» імені Євгена Плужника

РОЗУМЕНКО Валентина Олександрівна – письменниця – за книгу «Нескорені» (2019 рік).

ТЕРЕН Віктор Васильович – письменник – за книгу «Ворожіння на ягнятку» (2018 рік).

У галузі кіномистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Івана Миколайчука

МУСІЄНКО Оксана Станіславівна – мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України – за значні здобутки і особистий внесок у розвиток українського кінематографу та наукову монографію «Модернізм&Авангард: єдність протилежностей. Кінематограф ХХ століття» (2018 рік).

ГУЗЄЄВА Наталія Анатоліївна – дитяча письменниця, сценаристка – за дитячі анімаційні фільми із циклу «Мишко та Місячна Дзвінка»: «Обід на Місяці», «Дзвінка читає Мишка», «Невідомий Мишко» (2018 рік).

За ігровий фільм «Мої думки тихі» (2019 рік):

ВІТОВСЬКА-ВАНЦА Ірма Григорівна – актриса, заслужена артистка України,

ЛІДАГОВСЬКИЙ Андрій Олександрович – актор.

За документальний фільм «Інший Чорнобиль» (2018 рік):

МИХАЙЛИК Андрій Костянтинович – режисер, автор сценарію фільму.

АРТЕМЕНКО Анатолій Петрович – продюсер, автор ідеї фільму.

МАЛОВІЦЬКИЙ Олег Ігоревич – продюсер, оператор-постановник фільму.

У галузі музичної композиції – Мистецька премія «Київ» імені Артемія Веделя

КОЛОДУБ Жанна Юхимівна – композиторка, народна артистка України – за збірку колядок і щедрівок «Сяють весело зірки» (2017 рік) та концерт «Con Anima» для трьох флейт з оркестром (2019 рік).

КАСЬЯНОВ Валентин Васильович – композитор – за вокальний цикл «Місто кохання» (2019 рік).

У галузі театрального мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Амвросія Бучми

АРТІМЕНЬЄВ Артур Леонідович – режисер Київського академічного театру юного глядача на Липках – за інсценізацію та постановку вистави «Місто» за романом В. Підмогильного (2017 рік).

БУРАВСЬКИЙ Микола Олександрович – головний режисер Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня», народний артист України – за вистави «Українські вечорниці» (2018 рік), «Чумацький шлях» (2018 рік), «Козацька Слава» (2019 рік), музичний супровід «Тіні забутих предків» (2019 рік).

ДАНИЛЬЧЕНКО Олександр Борисович – провідний майстер сцени Київського академічного драматичного театру на Подолі – за головну роль у виставі «Продавець дощу» Р. Неша (2018 рік).

ІВАНЧЕНКО Олена Ігорівна – режисерка, актриса, директор-художній керівник Київського камерного театру «Дивний замок» – за творчий доробок, за виставу «Казка про кам’яного хлопчика та вічну любов» (2019 рік), за авторську програму «Україна – Корея Forever» (2019 рік).

СИПЛИВИЙ Сергій Георгійович – провідний майстер сцени Київського академічного драматичного театру на Подолі – за головну роль у виставі «Шестеро характерів ненаписаної комедії» Л. Піранделло (2018 рік).

СКЛЯРЕНКО Олексій Володимирович – актор, хореограф, режисер – за вистави «Білоксі-блюз» Н. Саймона (2017 рік), «Бережіть Флоренс» Н. Саймона (2019 рік), «Кураж» за п’єсою Б. Брехта (2019 рік), «Нетутешній» К. Ветлінгера (2017 рік), «Соломон у спідниці» за п’єсою Л. Уліцької (2017 рік).

За виставу «Коріолан» за п’єсою В. Шекспіра (2018 рік):

БОГОМАЗОВ Дмитро Михайлович – режисер-постановник, головний режисер Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка, народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка;

БОГОМАЗОВ Петро Дмитрович – художник-постановник, художник-модельєр Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

САМІНІН Андрій Миколайович – режисер, помічник головного режисера Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

У галузі образотворчого мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Сергія Шишка

ГУРІН Володимир Васильович – художник-живописець – за серію живописних творів «Київські мотиви» (2018-2019 роки).

МОРОЗОВА Ольга Юріївна – художник-живописець – за цикл робіт «Київські-французькі фонтани» (2017 рік), «Київські сходи» (2019 рік), серію пастелей «#summerinkyiv» (2019 рік).

НЕСТЕРЕНКО Петро Володимирович – кандидат мистецтвознавства – за науково-популярне видання «І оживе добра слава, слава України… «Шевченкіана в екслібрисі: 1917-2017» (2019 рік).

У галузі журналістики – Мистецька премія «Київ» імені Анатолія Москаленка

МИХАЙЛЮТА Олександр Олександрович – журналіст, письменник – за документальну книгу «Державник» (2018 рік).

ПАСАК Віктор Володимирович – заслужений журналіст України – за книгу «Ратай українського ефіру» (2019 рік).

ПРОКОПЧУК Станіслав Федорович – заслужений журналіст України – за книгу «На перехресті століть. У пошуках прозріння» (2019 рік).

У галузі народного декоративного мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Сергія Колоса

БІЛОУС Оксана Олексіївна – заслужений майстер народної творчості України – за серію творів «Традиційні писанки Київщини» (2017-2019 роки).

У галузі хореографічного мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені Павла Вірського

ШКОРІНЕНКО Валерій Олександрович – хореограф, балетмейстер-постановник, заслужений діяч мистецтв України – за хореографічну сюїту «Сиртакі» (2019 рік).

За хореографічну композицію «На Івана Купала» (2017 рік):

ГРИЩЕНКО Людмила Миколаївна – хореограф, балетмейстер-постановник.

ЖЕЛЯК Наталія Миколаївна – хореограф, балетмейстер-постановник.

У галузі циркового мистецтва – Мистецька премія «Київ» імені братів Василя та Олександра Ялових

За цикл телевізійних програм про циркове мистецтво «Антракт» (2017-2019 роки) та за фільм «Антракт. Брати Ялові» (2017 рік):

КІПНІС Ольга Лівонтіївна – автор, режисер, провідний редактор Національного цирку України.

ФІЛІПЕНКО Станіслав Бахтасович – педагог, постановник, режисер народного цирку «Юність Києва».

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]