Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

В.Прокопів: За реалізацію е-петицій має відповідати конкретна людина, це пришвидшить втілення звернень

24 січня 2017 року

В.Прокопів: За реалізацію е-петицій має відповідати конкретна людина, це пришвидшить втілення звернень

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань місцевого самоврядування, регіональних та міжнародних зв'язків депутати підтримали внесення змін до чинного Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій.

Зокрема, пропонується малоефективні робочі групи при постійних комісіях Київради замінити на відповідальну посадову особу. Її призначатиме Київський міський голова. Це може бути перший заступник, заступник або керівник апарату міськдержадміністрації.

“Сервіс електронних петицій функціонує більше року. За цей час вони стали якісним інструментом прямої демократії, який користується популярністю серед киян. Зафіксовано 1,6 млн голосів на підтримку електронних петицій, було опрацьовано більш ніж 5000 звернень. І маємо успішні приклади втілення у життя е-петицій: вдалося реалізувати ініціативу про запровадження нічних маршрутів у столиці, виконано петицію щодо зупинення будівництва у парку “Юність”, вирішується питання побудови нового притулку для тварин, встановлюються автомати для збору батарейок тощо. Але, на жаль, більшість звернень доволі повільно втілюються у життя. Тому, виникла необхідність переглядати чинне положення. Це відбувалось у тісній співпраці з активними громадянами”, - наголосив заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

За його словами, саме визначення відповідальної особи пришвидшить втілення у життя електронних петицій. Відповідальний впродовж місяця спільно з автором успішного звернення мають розробити та подати на затвердження Київському міському голові план заходів із реалізації петиції. Відповідальна посадова особа також зобов'язана систематично звітувати на засіданнях профільних постійних комісій.

Також за пропозиціями громадськості, пропонується вдосконалити систему виявлення фальсифікацій у голосуванні до завершення голосування, а не після та надати можливість авторам успішних е-петицій публікувати на веб-сайті електронних звернень свої відгуки та пропозиції з усіх питань реалізації електронної петиції, публікувати свої тематичні відеоблоги, тощо.

Проект рішення мають розглянути на найближчому пленарному засіданні Київради. 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]