Версія для людей із вадами зору

Вячеслав Непоп: «Реконструкцію застарілого житлового фонду стримують неврегульовані питання в законодавстві»

02 листопада 2018 року, 16:26

У Києві буде розроблена міська Програма комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду та напрацьовано концепцію удосконалення законодавчої бази з цього питання. Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Вячеслав Непоп за результатами засідання Ради регіонального розвитку при КМДА.

Кількість будинків індустріального домобудування 1950-60-х років (так званих «хрущовок») у столиці становить близько двох тисяч, їхня загальна площа – 7,5 млн кв. м.

«Проблема потребує комплексного рішення, – зазначив Вячеслав Непоп. – На сьогодні реконструкцію застарілого житлового фонду стримують неврегульовані питання у законодавстві».

Зокрема, Кабінетом Міністрів України не затверджена типова форма інвестиційного договору, за яким має здійснюватися реконструкція. Це унеможливлює залучення інвесторів-забудовників через неврегульованість відносин між органом місцевого самоврядування та інвестором-забудовником.

Другий стримуючий чинник існуючого законодавства – вимога 100% згоди на відселення від власників (наймачів) приміщень будинків, що реконструюються. На практиці це блокує проекти комплексної реконструкції застарілої забудови.

Завдання міської Програми комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду включатиме:

 • Проведення аналізу детальних планів територій, визначення території застарілого житлового фонду.
 • Аналіз стану існуючої забудови.
 • Визначення черговості реалізації програми.
 • Визначення можливості надбудови додаткових поверхів житлових будинків та визначення можливості надбудови з відселенням мешканців або без відселення мешканців.
 • Здійснення розрахунків потреби житла для відселення мешканців з будинків, що реконструюються.
 • Визначення можливих форм реконструкції житлового фонду, а саме:
  • перебудова житлового фонду з метою поліпшення умов проживання, експлуатації, зміни кількості жилих квартир, загальної та жилої площі тощо, пов’язана із зміною геометричних розмірів, функціонального призначення, заміною окремих конструкцій, їх елементів, основних техніко-економічних показників,
  • знесення застарілого житлового фонду в кварталі (мікрорайоні) та будівництво нового житлового фонду кварталу (мікрорайону).Розрахунки вартості реконструкції будинків або нового будівництва.
 • Розрахунки вартості реконструкції будинків або нового будівництва.
 • Розкриття механізмів реалізації інвестиційних проектів (інвестором, владою, мешканцями).
 • Розкриття прав та обов’язків мешканців при здійсненні проектів комплексної реконструкції відповідно до законодавства.
 • Окреслення прогнозів результатів реалізації програми.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua