Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

«Я вернусь до своєї Вітчизни…»: в Музеї української діаспори відкрилася експозиція до 25-ї річниці його заснування (+фото)

29 травня 2024 року, 18:09

Із нагоди 25-ї річниці з дня заснування Музею української діаспори, який відзначають 29 травня, відкрилася експозиція «Я вернусь до своєї Вітчизни…». На виставці представлені роботи з фондів Музею української діаспори (філії Музею історії міста Києва), Національного Художнього музею України та приватних колекцій. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

«Музей української діаспори – єдиний в Україні музейний заклад, що збирає колекцію, досліджує та поширює знання про українців світу, розповідає про видатних українців світу. Ця виставка розповідає про кілька поколінь українців, які були змушені залишити батьківщину в період бездержавності, утім зберегли українську ідентичність та наближали відновлення незалежності. Вони зокрема зберегли для нас правдиву історію та національну культуру», – розповіла Ганна Старостенко.

Назвою-епіграфом до виставки стали слова видатного українського письменника Івана Багряного – політичного емігранта, переслідуваного і репресованого радянською владою.

У восьми музейних залах розгортається життєпис українців – від історії перших переселенців «на вільні землі», які перетнули океан наприкінці XIX століття, до представників третьої хвилі еміграції, що опинилися за межами батьківщини під час Другої світової війни. 

Серед рідкісних експонатів – особисті речі та документи Гетьмана Павла та Гетьманича Данила Скоропадських, останнього Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка, героя російсько-української неоголошеної війни Маркіяна Паславського. Унікальні артефакти та світлини розповідають про побут українських біженців в таборах переміщених осіб, висвітлюють роботу Світового конгресу українців та Пласту, діяльність Української республіканської капели під орудою Олександра Кошиця.

Мистецький розділ експозиції представлений творами живопису та графіки учасників української групи Ecole de Paris, роботами династії Кричевських, українських австралійських мистців. Уперше в просторі Музею української діаспори експонується цілісна збірка живопису та графіки членів Об’єднання Мистців Українців в Америці, активних учасників українського художнього життя в США.

Керівниця та кураторка експозиції – Оксана Підсуха, директорка Музею української діаспори, мистецтвознавиця.

Виставка триватиме до 31 грудня 2024 року.

Графік роботи Музею української діаспори (вул. Князів Острозьких, 40-Б): середа – неділя з 11:00 до 18:00, понеділок і вівторок – вихідні. Каса працює до 17:15.

Презентація експозиції «Я вернусь до своєї Вітчизни…» в Музеї української діаспори (фото – КМДА, Любов Голуб’ятнікова)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]