Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

У Музеї Ханенків відкрили виставку голландського та українського живопису кінця ХІХ – початку ХХ століття із приватних колекцій (+фото)

17 травня 2024 року, 10:34

Уперше після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну в Музеї Ханенків експонується старовинне мистецтво. До Міжнародного дня музеїв відкрилась виставка голландського та українського живопису з приватних колекцій. Про це повідомила заступниця голови КМДА Ганна Старостенко.

Зокрема, за її словами, у музеї можна побачити 31 картину гаазької школи та 11 робіт восьми українських художників кінця ХІХ – початку ХХ століття з колекцій родин Гoґстедерів і Понамарчуків. Доповнюють виставку фотороботи Піта Ґіспена з видами сучасної Гааги.

«Цей проєкт – прояв міжнародної солідарності та підтримки України. Живописні полотна мовою мистецтва відображають зв’язок між двома країнами та спільне прагнення до миру. Роботи нідерландських і українських майстрів не просто вступають у діалог, а й демонструють, наскільки багато спільного між нами…», – сказала на вернісажі Ганна Старостенко.

Роботи українських художників представлені з колекції київських колекціонерів Ігоря та Яни Понамарчуків. Це живописні та графічні твори класиків, що репрезентують Київ і майже всю Україну – від Мукачева до Харкова, від Одеси до Львова. Також глядачі можуть побачити роботи таких знаних художників як брати Маріс, Антон Мауве та Віллем Рулофс, Теофіл де Бока, Йозеф Негюйс.

Виставка проходить за ініціативи колекціонера, куратора гаазького Музею Бредіуса Віллема Яна Гoґстедера.

Триватиме виставка до 16 серпня.

Відвідати Музей Ханенків можна в середу – неділю з 10:30 до 17:30 (каси працюють до 17:00) за адресою: вул. Терещенківська, 15-17.

Вхід 18 травня, в Міжнародний день музеїв, безкоштовний для всіх.

Виставка «Гаага-Київ. Живопис кінця ХІХ – початку ХХ століття із колекцій родини Гoґстедерів та Понамарчуків» (фото – КМДА, Любов Голуб’ятнікова)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]