Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Якість повітря в Києві у 2022 році: 88% часу загальний індекс якості повітря був низьким або дуже низьким

11 січня 2023 року, 12:15

У Києві в 2022 році 88% часу загальний індекс якості повітря був низьким або дуже низьким. Таким чином, переважну більшість часу повітря у столиці було чистим. Про це повідомив начальник Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Возний.

«Ми проаналізували дані з наявних пунктів моніторингу за 2022 рік і зробили висновок, що переважну більшість часу повітря у столиці було чистим. 38% часу загальний індекс якості повітря був дуже низьким, 50% – низьким, 8% – середнім, 3% – високим, менше 1% – дуже високим», – сказав Олександр Возний.

Загальний індекс якості повітря (CAQI, Common Air Quality Index) формується автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів: PM2.5 і PM10 (частки пилу), SO2 (діоксид сірки), NO2 (діоксид азоту), ОЗ (приземний озон), CO (оксид вуглецю). Чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря.

Нагадаємо, у Києві діє мережа із семи високоточних (референтних) пунктів спостережень за станом атмосферного повітря європейського зразка. Дані з пунктів фіксуються щохвилини, зберігаються на сервері та виводяться у режимі реального часу на сайт asm.kyivcity.gov.ua

На додачу до референтних у всіх районах столиці працює понад 40 індикативних пунктів. Вони доповнюють високоточні станції спостережень, аналізуючи повітря за такими показниками як пил (РМ1.0, PM 2,5 і PM10), діоксид сірки, оксид азоту, озон, сірководень, летючі органічні речовини. Дані з обох видів пунктів моніторингу доступні користувачам застосунку «Київ Цифровий».

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]