Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Єдиний в Україні Банк довгострокового зберігання еритроцитів створено на базі Київського міського центру крові – Микола Поворозник (+фото)

02 березня 2023 року, 10:57

У Києві створено перший та єдиний в Україні  Банк довгострокового зберігання еритроцитів на базі Київського міського центру крові. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

За його словами, створення банку забезпечить наявність компонентів рідкісних груп крові, які можуть бути у дефіциті, коли терміново потрібні, або потрібні у великій кількості під час надзвичайних подій. Така можливість реалізується за рахунок продовження терміну зберігання еритроцитів до 30 років. Зараз максимальний термін зберігання складає до 42 діб. Це дозволить зробити запаси еритроцитів рідкісних фенотипів.

«Потреба в компонентах крові із початком повномасштабного вторгнення збільшилася. Від агресора страждають як військові, так і цивільні люди. Ми розуміємо, що створення банку зберігання крові сьогодні є не просто актуальним, а й життєво необхідним. Київський міський центр крові як база для створення такого банку – не випадковий вибір. Адже це один із перших центрів крові в Україні, який отримав відповідну сертифікацію, має обладнання та фахівців для надання якісних послуг із виготовлення та забезпечення компонентами крові медзакладів. За останні роки місто зробило все, аби Київський центр крові став сучасним закладом, і тепер в умовах війни він допоможе зберегти ще більше життів», — зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

Для оснащення банку до Київського міського центру крові поставлено необхідне обладнання: апарат для автоматичної заморозки та розморозки еритроцитів, стерильний з’єднувач магістралей, швидкорозморожувач, прилад для контролю якості на залишковий гліцерол, 2 морозильники для зберігання, а також сети закритого типу для заморозки та для розморозки.

«Це устаткування забезпечить повний цикл роботи з еритроцитами: заморожування, розморожування за вимогою, контроль якості перед видачею лікувальній мережі», – зазначив Микола Поворозник та долучився до донації.

Проєкт реалізовано у партнерстві Міністерства охорони здоров’я України, Parimatch Ukraine та Київської міської державної адміністрації.

Презентація проєкту «Смілива кров»: Банк довгострокового зберігання еритроцитів створено на базі Київського міського центру крові (фото – КМДА, Олексій Самсонов)

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]