Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

За два дні основи домедичної підготовки опанували понад 2200 містян, – Валентина Гінзбург

26 вересня 2022 року, 12:48

23 та 24 вересня досвідчені медики Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Києва навчали містян основам домедичної підготовки. Локаціями для тренінгів було обрано 15 станцій метрополітену. Основні навички з надання такої допомоги опанувало більше 2200 містян. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я м. Києва Валентина Гінзбург.

«Усі охочі мали змогу навчитися алгоритму дій при зупинці масивної кровотечі, проведенні базової серцево-легеневої реанімації,  відновленні прохідності дихальних шляхів при потраплянні до них стороннього тіла. Саме такі стани було обрано за принципом найбільшої розповсюдженості серед екстрених гострих випадків, які потребують негайних дій від оточуючих, щоб зберегти життя людини до приїзду медиків. Важливо, що тренерами виступали сертифіковані інструктори з працівників столичних «швидких», які не лише мають великий власний досвід роботи, а й задіяні у підготовці медичних працівників», – розповіла Валентина Гінзбург.

Вона зазначила, що охочих навчитися було більше, ніж очікували.

«Ми були вражені: люди різних професій, різного віку зупинялися біля наший майданчиків, уважно слухали тренерів та очікували своєї черги, щоб долучитися до відпрацювання практичних навичок. Багато молоді, студентів, навіть підлітків. Із огляду на такий відгук киян прийнято рішення продовжити подібні зайняття. Наразі вирішуємо (з урахуванням зайнятості інструкторів та працівників основною роботою),  в яких обсягах та з якою періодичністю проводитимемо їх надалі», – зауважила директорка профільного Департаменту.

Вона також нагадала, що на базі Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф функціонує навчально-тренувальний відділ, співробітники якого за наказом Департаменту охорони здоров’я з квітня 2022 року проводять курси домедичної підготовки, зокрема для цивільних осіб. Тренінг триває 8 годин. Запис на нього за телефоном Центру: 044-456-22-84.

Валентина Гінзбург наголосила, що подібні навички необхідні як при воєнному стані, так і в мирні часи.

«У житті кожного з нас може статися випадок, коли ми зможемо врятувати чиєсь життя. Або не зможемо. І це той вибір, який треба зробити для себе заздалегідь. Щоб озброїтися необхідними знаннями і вміннями та бути готовим допомогти саме там, де це необхідно, і саме тоді, коли це необхідно», – підсумувала Валентина Гінзбург.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]