Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Забудовників можуть зобов'язати передавати 1-1,25% житлової площі на користь соціально-незахищених громадян

16 лютого 2016 року

Забудовників можуть зобов'язати передавати 1-1,25% житлової площі на користь соціально-незахищених громадян

Сьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали ініціативу заступника міського голови — секретаря Київради Володимира Прокопіва щодо звернення до Верховної Ради України стосовно внесення змін до Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” щодо пайової участі при житловому будівництві.

Наразі, згідно до ч.7 ст.40 ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” органам місцевого самоврядування забороняється вимагати від замовника будівництва надання будь-яких послуг, у тому числі здійснення будівництва об'єктів та передачі матеріальних або нематеріальних активів, крім пайової участі на розвиток інфраструктури. Відповідно, існуючий механізм не може забезпечити повною мірою житлові права громадян, що потребують соціального захисту, зокрема учасників АТО, які мають першочергове право на забезпечення жилою площею.

Відповідний проект покликаний вирішити це питання. Зокрема, документ передбачає положення, де замовник будівництва (інвестор) зобовов'язується   передавати безоплатно до комунальної власності відповідного населеного пункту частину житлових приміщень у спорудженому будинку в межах від 1 (одного) до 1,25 (одного цілого двадцяти п'яти сотих) відсотка від загальної площі житлових приміщень такого будинку.

“Ми розуміємо, що це не та цифра, яка дасть можливість повністю вирішити питання квартирної черги, де наразі налічується понад 67 тисяч сімей. Але ми хочемо вирішувати одну проблему, при цьому не створюючи нову. Тому один відсоток — це така кількість, яка є посильною в даній економічній ситуації для забудовника. Тобто, ми зможемо мати квадратні метри, які допоможуть вирішити питання пільговиків, і при цьому не отримаємо велику кількість недобудів”, - зазначив  заступник міського голови — секретар Київради Володимир Прокопів.

Також за його словами, якщо брати загальну кількість квадратних метрів, що була здана в експлуатацію минулого року, при обов'язковому відрахуванні в 1%, місто може отримувати до 200 квартир.

“Є велика кількість таких випадків, де місто дійсно повинно швидко реагувати. В основному це стосується сімей загиблих героїв АТО, де мама з дітьми не має місця для проживання. Давати їм земельну ділянку не ефективно, і це не вирішить нагальної проблеми забезпечення житлом. Дуже багато людей скажуть, що 200 квартир — це мало, але це набагато більше, аніж жодної”, - наголосив Володимир Прокопів.

Це рішення не поширюється на багатоквартирні будинки, де умовами інвестиційного конкурсу уже передбачено передачу житлових приміщень.

Згідно проекту документу, використання відповідних житлових приміщень встановлюють органи місцевого самоврядування.

Даний проект рішення уже підтримали постійні комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку та з питань містобудування, архітектури та землекористування. Його мають ще ухвалити на пленарному засіданні Київради.

Довідково: до пільгових категорій, яким держава конституційно гарантує забезпечення житлових прав, належать: інваліди війни, учасники Антитерористичної операції, сім'ї загиблих учасників АТО та  Революції Гідності, поліцейські, потерпілі від стихійного лиха, потерпілі у зв'язку з аварією на ЧАЕС, евакуйовані з зони ЧАЕС, багатодітні родини тощо. Загалом, на обліку сьогодні перебуває понад 67 300 сімей.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]