Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Закупівля електростанцій Департаментом муніципальної безпеки КМДА проведена без порушень і кошти у розмірі 1,8 млн грн повернуті до бюджету

22 червня 2023 року, 19:49

Сьогодні директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку вручено другу за два дні підозру. Київська міська прокуратура звинувачує Романа Ткачука у нібито розкраданні бюджетних коштів, спираючись на висновок Державної аудиторської служби. Однак в акті перевірки Північного офісу Держаудитслужби зауважень до зазначених закупівель не виявлено. Більше того, кошти ПДВ у розмірі 1,8 млн грн у процесі закупівель, на які вказує обвинувачення, були повернуті до бюджету міста комерційною структурою.

Закупівля Департаментом муніципальної безпеки КМДА обладнання для електропостачання здійснювалось відповідно до вимог чинного законодавства в період дії воєнного стану: на виконання протоколу Ради оборони Києва та за кошти резервного фонду бюджету міста Києва. Зазначене обладнання дало змогу забезпечити електропостачанням низку об'єктів критичної інфраструктури. Більше того, закупівля пройшла повну перевірку Північного офісу Державної аудиторської служби України, що зафіксовано у відповідному акті. 

Окрім того, кошти, що в процесі закупівель комерційною структурою були визначені як ПДВ, за ініціативи та зусиллями Департаменту муніципальної безпеки на сьогодні повернуті до міського бюджету. І про це було повідомлено офіційним листом відповідні державні органи, зокрема й правоохоронні.

Однак, ігноруючи ці факти, що також відображені в офіційних документах, доступ до яких є в органів прокуратури, директору Департаменту муніципальної безпеки КМДА Роману Ткачуку Київська міська прокуратура вручила підозру в цій справі. 

Учора суд обрав Роману Ткачуку запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на підставі врученої раніше підозри, тим самим позбавивши його можливості брати участь у ліквідації надзвичайних ситуацій у місті. Департамент муніципальної безпеки закликає правоохоронні органи та прокуратуру до всебічного неупередженого та справедливого розслідування, де немає місця політичному впливу.

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]