Версія для людей із вадами зору

Завершено черговий етап будівництва другої нитки Головного міського каналізаційного колектору на ділянці під вулицею Хрещатик

16 серпня 2016 року, 10:38

Завершено роботи, пов’язані з реалізацією проекту будівництва другої нитки Головного міського каналізаційного колектору, які проводились на ділянці під вулицею Хрещатик. Здійснені заходи були направлені на укріплення конструкції колектора-дублера, що сприятиме його надійній і стабільній експлуатації протягом десятків років (понад 50 років). Про це повідомили в ПАТ «АК «Київводоканал».

Зокрема, для фіксації колектору (діаметр 2,9 м) у прохідницькому тунелі (діаметр 3,3 м), фахівці генпідрядної організації ПАТ «Київметробуд» на підземній ділянці довжиною понад 800 м залили більше 1,5 тис м³ бетону в міжтрубний простір. Для цього на тимчасовому будівельному майданчику на вул. Хрещатик, 27-А було влаштовано тимчасову свердловину глибиною 42 м, а всередині колектору змонтовано технологічні трубопроводи для подачі цементного розчину.
Наразі усі допоміжні конструкції демонтовано та повністю відновлено благоустрій території.

Для зменшення незручностей для мешканців усі роботи виконано у вкрай стислі терміни, що, за словами фахівців, є безпрецедентним та унікальним випадком серед аналогічних операцій.

Довідка

Друга нитка Головного міського каналізаційного колектору проходить під Києвом, у тому числі й під центральною частиною міста (глибина прокладання тунелю подекуди сягає до 70-100 м). Протяжність колектору становить 9,7 км, що, для порівняння, на три кілометри більше від наземної ділянки «червоної лінії» столичного метро. Внутрішній діаметр колектора-дублера становить 2,6 м.
Необхідність будівництва дублюючої нитки обумовлена аварійним станом Головного міського каналізаційного колектору, який ввели в експлуатацію у 1965 році. Вже 46 років цей колектор відводить переважну більшість стічних вод правобережної частини Києва на Бортницьку станцію аерації. У 1997 році перша нитка колектору визнана аварійною, та з 1992 року розпочалось будівництво другої нитки. Саме для безпечного виведення з експлуатації та ремонту першої нитки, було прийнято рішення про будівництво дублера.

Друга нитка Головного міського каналізаційного колектору обслуговуватиме Оболонський, Подільський і частину Шевченківського районів Києва, а також Вишгород, Ірпінь, Бучу та інші передмістя правобережної частини міста.
На сьогодні вже повністю прокладено підземний тунель, завершується вторинна обробка колектору. Здійснюється влаштування шести вузлів підключення колектору до каналізаційної системи міста.

Роботи виконуються у відповідності з затвердженим графіком. Закінчити будівництво та ввести в експлуатацію другу нитку Головного міського каналізаційного колектору планується у липні 2017 року.

 

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту support.web@kyivcity.gov.ua