Версія для людей з порушеннями зору
Версія для людей з порушеннями зору

Київська влада збирає пропозиції щодо усунення з публічного простору міста об’єктів, які відображають радянські та російські наративи

Робоча група з вивчення питань усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історіє і культурою росії та СРСР, з публічного простору міста Києва збирає пропозиції щодо доповнення або скорочення переліку пам’ятних об’єктів,  пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР.

Пропозиції приймаються до 28 жовтня поточного року на електронну адресу: [email protected].

З орієнтовним переліком пам’ятних об’єктів можна ознайомитись в додатку до рішення Київської міської ради від 14.05.2022 № 4587/4628.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів.

За словами Володимира Прокопіва, у звʼязку з численними воєнними злочинами російських військових, здійснених в ході нинішнього етапу російсько-української війни, в українському суспільстві справедливо загострилося сприйняття монументів та обʼєктів топоніміки, які стосуються російської історії та культури.

«Київська влада і громадськість переконані, що той процес, який отримав назву декомунізації та набув загальнодержавного рівня, потребує продовження», – зазначив Володимир Прокопів.

Заступник голови Київської міської державної адміністрації підкреслив, що очищення публічного простору від маркерів імперських претензій на українській землі повинно супроводжуватися глибшим переосмисленням цієї частини української та культурної спадщини, виробленням на рівні суспільства відповідних наративів.

Орієнтовний список обʼєктів, які планується усунути з публічного простору міста Києва, а також зразок оформлення обґрунтування щодо доповнення списку можна знайти за посиланням.

Пропозиції необхідно надавати з урахуванням вимог Закону України «Про охорону культурної спадщини», рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України і Інституту національної пам’яті щодо пам’ятних об’єктів, пов’язаних із історією та культурою росії та СРСР.

До розгляду братимуться лише пропозиції, підготовлені з відповідними обґрунтуваннями щодо історичних подій або осіб, що відображають радянські та російські історичні та пропагандистські наративи чи містять недостовірну інформацію, а також із фотофіксацією таких об’єктів та зазначенням інформації про їх власників (додаток 2). 

Додаток 2

№ з/п

Найменування об’єкта

Місце знаходження

Обґрунтування для усунення пам’ятного об’єкту: реквізити документу; джерело інформації; архівні відомості щодо історичних подій або особистостей, пов’язаних з історією і культурою росії та СРСР

Назва суб’єкта господарювання, який є власником 

Фотофіксація об’єкту

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Інформацію необхідно надавати у форматі WORD з спрямуванням на електронну адресу: [email protected]

Якщо у Вас виникли технічні питання або побажання з приводу доопрацювання Єдиного веб-порталу м. Києва, то зверніться, будь ласка, до служби технічної підтримки за номером: (044) 366-80-13 або напишіть на електронну пошту [email protected]